JeepForum.cz
Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: WJ / WG - Grand Cherokee 1999-2004 (/forumdisplay.php?fid=96)
+---- Fórum: WJ / WG - Dotazy a ostatní, zatím nezařazené (/forumdisplay.php?fid=103)
+---- Téma: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 (/showthread.php?tid=395)

1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - LandEagle - 03-12-2012 09:48 PM

hitlrejugend pro holky?

kua budu muset napsat rendymu


RE: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - Pelany - 28-12-2012 09:38 PM

Ninetyone to tu už zmiňoval. Docela mě to zaujalo, a nikdy předtím by mě to asi nenapadlo, ani bych o tom neuvažoval.

Teď mluvím o (5)45RFE.

Pokud dojde k poruše na TCU (řj automatu), tak převodovka dokáže pracovat v režimu "limp-in" tedy v jakémsi nouzovém režimu. Umí P, R, N, D a 2. Volit se musí normálně voličem. Pojede tedy i na dvojku, ale jen manuálně. Kdyby náhodou se to ještě někomu stalo, tak se s tím dá celkem slušeně dojet.


RE: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - ninetyone - 28-12-2012 10:27 PM

(28-12-2012 09:38 PM)Pelany napsal(a):  Ninetyone to tu už zmiňoval. Docela mě to zaujalo, a nikdy předtím by mě to asi nenapadlo, ani bych o tom neuvažoval.

Teď mluvím o (5)45RFE.

Pokud dojde k poruše na TCU (řj automatu), tak převodovka dokáže pracovat v režimu "limp-in" tedy v jakémsi nouzovém režimu. Umí P, R, N, D a 2. Volit se musí normálně voličem. Pojede tedy i na dvojku, ale jen manuálně. Kdyby náhodou se to ještě někomu stalo, tak se s tím dá celkem slušeně dojet.
to je mozne, zalezi na disajnu toho pistku v rozvadeci, u starejch 3- a 4-speed boxu to v D jede na trojku. R funguje obdobne (otazka vyvstava, co by se stalo kdyby se za jizdy vpred v takovym modu zvolilo R -- nevim nezkousel jsem). P a N netreba jmenovat, to jsou ciste mechanicke polohy (u prevodovek co maji tradicni paku volice). jinak TCU lze klidne odpojit, vyndat a jezdit bez ni (jezdi to), akorad pri jizde vpred je to omezeny a nedoporucuje se za jizdy si hrat s R treba Chehták

a jeste jedna vec, v nouzovym rezimu, bez TCU nebo pri obecny elektronicky zavade nepracuje modulacni ventil coz je potencialne nebezpecny takze nouzovej ci defektni mod opravdu radsi jen na nouzovy dojeti do opravy


RE: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - Harley - 28-12-2012 10:34 PM

Tak to fungovalo i u AW4.Když si odpojil TCU nebo jeho pojistku,tak si jel na to,.co si dal na páce voliče. Na ten danej kvalt si se i rozjížděl. Nebayla tam akorát dvojka,protože ta se u AW4 řadí elektricky. Takže manuálně se jelo : 1 - 3 - D popř.R