JeepForum.cz
CB rady pro uplny analfabety?:-D - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Obecně (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Fórum: JTO - Elektro-Audio-Video-Navi-CB (/forumdisplay.php?fid=31)
+--- Téma: CB rady pro uplny analfabety?:-D (/showthread.php?tid=2159)



CB rady pro uplny analfabety?:-D - KaCzaba - 14-04-2013 12:15 PM

V obou jeepech mam uz konecne CB. Nicmene vzdy jsem neco od někoho sehnal....
Navod si najdu na netu. Ale dokazal by zde někdo laicky vysvetlit funkce SQ,RF atd? Jde mivtef spis o alamatku co mam v XJ. Moc kolecek a nevím co jak a kdy nastelovat aby to nesumelo atd :-D [attachment=6547]


RE: CB rady pro uplny analfabety?:-D - cibusp - 14-04-2013 06:01 PM

296 Old desing, SQ - Squeelch - hodnota "utažení vysílačky" - nastavuje se pomalým otáčením do polohy, kdy přestane šumět, a poté se "jemně cukne zpět" o kousíček..
RF - nemusí tě zajímat, je to funkce normálně nepoužívaná.

Pro tebe jako radioamatéra jsou směrodatné pouze:
frekvence (kanál - český silnice monitoruje - monitoroval- kanál 10, případně kluci jezděj na 14-ce. Základy vysílání jsou někde na netu, hlavně teda jak se v éteru chovat, a vyjadřovat (!!!).Mrkálek
volume - netřeba vysvětlovat
squeelch - nastavit, nejsem si jistej jestli stará 296 má automatiku, nebo ho musíš ladit..

A hlavně - dobře naladěná antéma s pořádnou protiváhou, a nainstalovaná podle pravidel, abys nevypálil koncák..

Snad ti to pomůže, případně telefon mm dole, nebo to máš ke mě kousek, tak se můžem domluvit Mrkálek


RE: CB rady pro uplny analfabety?:-D - fafavorit - 14-04-2013 06:03 PM

SQ - squelch - tato funkce je na potlaceni okolniho ruchu. tj kdyz zapnes radio tak skrci protoze chyta ruchy z atmosfery. kdyz zapnes sq tak to odfiltruje ruchy a prehraje jen silnejsi signal (vysilani od kolegy) vetsinou jde nastavit vice urovni takze to treba pak neprehrava vysilani vzdalenych vysilacu.


RE: CB rady pro uplny analfabety?:-D - fafavorit - 14-04-2013 06:07 PM

RF jestli se nepletu tak se pouziva na potlaceni velmi silneho zdroje signalu.. to asi nebude moc casto:)


Re: CB rady pro uplny analfabety?:-D - KaCzaba - 14-04-2013 07:43 PM

No u RF mi lita ta stupnice pod cisly na displayi.
SQ asi automat neni. To mam ve WJ. To jsem mel nějak v pameti ze to ke nějaký priblizeni oddaleni signalu nebo tak nejak


RE: CB rady pro uplny analfabety?:-D - TANK - 14-04-2013 08:51 PM

(14-04-2013 07:43 PM)KaCzaba napsal(a):  No u RF mi lita ta stupnice pod cisly na displayi.
SQ asi automat neni. To mam ve WJ. To jsem mel nějak v pameti ze to ke nějaký priblizeni oddaleni signalu nebo tak nejak

Ta stupnice ti právě udává signály v okolí, tj. když je hodně rušení a ty povídáš s někým se silným signálem tak si odladíš SQ tak že bere až třeba přes půlku, ale na stupnici vidíš i ostatní.
Kdyžtak ti brnknu a proberem to.


RE: CB rady pro uplny analfabety?:-D - TANK - 14-04-2013 08:55 PM

Jo tady máš návod a Automatický SQueelch to má
http://www.radiopoint.cz/files/manual_allamat-296[1].pdf


Re: CB rady pro uplny analfabety?:-D - KaCzaba - 14-04-2013 09:44 PM

To zas bude vysoka skola pro me.:-D

Jdu studovat ;-)


RE: CB rady pro uplny analfabety?:-D - KaCzaba - 14-04-2013 10:39 PM

ted jsem to byl zkouset a na ASQ mi to porad sumi...

V grandu i scanii,tam mam zase presidenta, mam na obojim nastaveny ASQ a je to vicemene v pohode...obcas jedu a tak to sumi...ted to sumi porad...no uvidime zitra


RE: CB rady pro uplny analfabety?:-D - KaCzaba - 14-04-2013 10:43 PM

Jo a jeste jeden dotaz. Je mozny aby majk odpalil neco v stanici? ta je skoro nova,byla na reklamaci a na majku ne nalepka ze servisu pozor nepouzivat hrozi opetovne poskozeni stanice. a dali k tomu nejaky stary majk.ten jen nema prepinani stanic..jinak bych ho ani asi neresil