JeepForum.cz
"cukání" ve volantu při zatáčení - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Obecně (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Fórum: JTO - Ostatní, přesněji nezařazené (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Téma: "cukání" ve volantu při zatáčení (/showthread.php?tid=2425)

1 2 3


"cukání" ve volantu při zatáčení - cibusp - 08-07-2013 08:45 AM

Ahoj, nikde jsem to tu nenašel, neni to ani k DW, ani k ničemu jinýmu přiřaditelný... prostě když točím volantem, je to, jako bych měl "šišatou převodku řízení, kousek otočí zlehka, pak jde kousek ztuha, pak kosek zlehka.. na obě strany, je to pravidelný, nemění se při teplým, ani studeným, pořád stejný.. Olej v servu je na správné hladině, dokonce kupodivu i ten cio tam patří (ač Cartechnic). Nevíte někdo co to? je fakt že z posledního vejletu jsem jel s poloprázdným servem, a kvílením (jak bylo poloprázdný, a nebylo co dotankovat, na pumpách tady maj hov*o.. )ale nevykazovalo to žádnej takovejhle problém, po dvou dnech jsem do toho skočil, že pojedu do města, a dělalo to tyhle šílenosti.. (proo odborníky, nalito - odvzdušněno.) Kámoš řikal, že by to mohl být kardan volantové tyče, že se mu to nedávno stalo na kamionu, a stejné příznaky, tak se radši ptám, jestli náhodou někdo neni zkušenější..


RE: "cukání" ve volantu při zatáčení - Harley - 08-07-2013 08:51 AM

Kříž na poloose.


RE: "cukání" ve volantu při zatáčení - Andrejjeep - 08-07-2013 09:20 AM

Presne, máš zatuhlé šálky na jednej strane, na JK to niekedy vie ybť tak zarezlé že nevieš v rukách ani pohnúť tým krížom.

A.


RE: "cukání" ve volantu při zatáčení - MartyHQ - 08-07-2013 09:30 AM

Bude to ten krizek ve volantove tyci. Me to na veteranu dost vyskolilo...


RE: "cukání" ve volantu při zatáčení - standa.t - 08-07-2013 11:22 AM

jakou tam máš hydrauliku, žlutou, nebo červenou?


RE: "cukání" ve volantu při zatáčení - Andrejjeep - 08-07-2013 11:29 AM

MartyHQ môže ale aj nemusí byť, s krížom na volantovej tyči som sa málokedy stretol, skôr na TJ to ložisko na ráme občas robí problémy.
Co to je za jeep?

A.


RE: "cukání" ve volantu při zatáčení - Wily - 08-07-2013 11:36 AM

SJ Cherokee Chehták


RE: "cukání" ve volantu při zatáčení - cibusp - 08-07-2013 08:37 PM

Kříž na poloose to není, ty jsou sice v háji, ale nedělalo by to při točení na místě, resp. pootáčení.. taky sázím jak píše MartyHQ na ten křížek na volantovce, přeci jen, už mám taky skoro veterána :-D :-D jinak mám tam žlutou, je to stejný co prodává PetrF, přímo pro servo, jako alternativu PSF


RE: "cukání" ve volantu při zatáčení - standa.t - 08-07-2013 09:34 PM

už si hovno pamatuju, ale na jednom starým XJ 88, jsem něco podobnýho řešil a pomohlo nalejt tam "tu druhou" kapalinu. Měnila se převodka, protože tekla, kapalina tam byla kdovíjaká, a na kapalinu, co jsem tam nalil po výměně to "nějak" blblo, možná to dělalo, to, co tobě. Tak jsem tam nalil tu druhou a vše OK. Ale detaily už si nepamatuju, ale jak jsem pochopil, může to u tebe taky souviset s výměnou kapaliny.


RE: "cukání" ve volantu při zatáčení - Harley - 08-07-2013 09:45 PM

(08-07-2013 08:37 PM)cibusp napsal(a):  Kříž na poloose to není, ty jsou sice v háji, ale nedělalo by to při točení na místě, resp. pootáčení.. taky sázím jak píše MartyHQ na ten křížek na volantovce, přeci jen, už mám taky skoro veterána :-D :-D jinak mám tam žlutou, je to stejný co prodává PetrF, přímo pro servo, jako alternativu PSF

Jo ikdyž není auto v pohybu? No tak to kříž opravdu ne.
Barva PSF není směrodatná.PSF nemá alternativu.Buď to je PSF a nebo není.