JeepForum.cz
Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: WJ / WG - Grand Cherokee 1999-2004 (/forumdisplay.php?fid=96)
+---- Fórum: WJ / WG - Dotazy a ostatní, zatím nezařazené (/forumdisplay.php?fid=103)
+---- Téma: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 (/showthread.php?tid=395)

1 2 3 4 5 6 7 8 9


Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - Paczqo - 10-01-2012 07:53 PM

Dneska byl na opravě serva, chyby kvuli nedovřenému vičku nadrže, které jsem už tady řešil, jsou smazané a už se neukazujou díky diagnostice autosnap cr800 ale bohužel co je špatně hlásí mi to chybu solenoidu a na D to neřadí, byl jsem s tim i v hradeckym jeepu u kratochvíla no tam to projeli diagnostikou potvrdili tu závadu a řekli mi cenu 11tis. Kč ufff .

Tak se chci zeptat dá se v čr sehnat nějak levněji ? Jsem připravenej že to případně objednám z rockauto kde je dobrá cena ale raději bych to nejdřiv zkusil řešit v čr pokud by cena byla přijatelná

Prvně jsem volal do jase protože na to kolik mam najeto a měla by být převodovka v pořádku, se závada objevila docela brzo a rád bych aby to dali dokupy s autem se nedá pořádně jezdit a po 1200km po silnicich by se nemělo takhle vysypat když má být naprosto v pořádku.
Sice to prý může být jen v elektrice vlhkost nebo tak ale kdyby nahodou nebylo a bylo nutné ho kupovat rád bych aby mě to nestálo ranec.


RE: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - Harley - 10-01-2012 08:41 PM

V tý ceně bude cena dílu asi menší část . Takže asi nejde o to,sehnat ten solenoid někde levnějc. Taky jestli je v ceně nová náplň převodovky,tak jen za práci to není nic hroznýho.


RE: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - Paczqo - 10-01-2012 08:54 PM

Právě že tohle co mi řekli je jen čistá cena dílu práce nápln atd.. by bylo ještě k tomu.


RE: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - Pakosta - 10-01-2012 09:06 PM

A co Jase poslali tě do Prahy ke Slávovi Pávovi ?


RE: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - Harley - 10-01-2012 09:12 PM

(10-01-2012 08:54 PM)Paczqo napsal(a):  Právě že tohle co mi řekli je jen čistá cena dílu práce nápln atd.. by bylo ještě k tomu.

Tak to už je horší.


RE: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - romo11 - 10-01-2012 09:14 PM

Ak máš na 100% identifikovaný ten solenoid tak výmena by sa mala dať zvládnuť aj doma, ak je montážna jama alebo zdvihák. Mal som to rozkuchané tak trochu o tom viem. Len pri skladaní treba malý momenťák a lepidlo na závity keď sa montuje späť valvebody. K tomu by som nové filtre ak neboli krátko pred tým menené a nové ATFko


RE: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - Paczqo - 10-01-2012 09:18 PM

Jo o tom jet s tim do prahy p.Sekot mluvil resp že oni by to tam odvezli a pak dovezli zpět, pro mě by to byl docela problem protože tohle na počkani nebude a neměl bych se jak dostat domů a už takhle s tim mam vic než hodně komplikací. Sice odborník nejsem ale řekl bych že tohle běžná spotřební věc není a rád bych aby to řešili oni. Neřeknu kdybych auto bral do terenu nebo nalital x tisic km ale po měsici ježděni jen po městě a silnicich prvni třídy a najezdu pouze 1200km je to docela blbé tuplem když tam před prodejem dávali nove filtry i oleje v celem autě.

No právě ta cena je raketa, jako olej mam doma nakoupil jsem si do zasoby 2 5l kanystry Mopar ATF+4 a dalši kapaliny každopadně to množství by snad stačit mělo takže mi jde hlavně o ten díl.


RE: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - Pakosta - 10-01-2012 09:21 PM

Tak co řešíš hoď to Sekotovi on to dá Slávovi a co bys platil ? Jak znám Sekota tak se k tomu postaví čelem.


RE: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - romo11 - 10-01-2012 09:23 PM

Ten solenoid je podľa mňa taká istá závada ako keď sa ti poserie akákoľvek elektronická súčiastka, alebo čidlo. Nevieš dňa ani minúty kedy sa odporúča. To je iné ako ložisko, čap, púzdro alebo iné mechanika kde sa dá povedať že od výmeny za koľko km sa môže rozsypať.


RE: Solenoid do automatu u WJ 4,7 V8 - Paczqo - 10-01-2012 09:52 PM

No právě zatim nevim jak se k tomu postaví ale zatim to vypadá že čelem uvidíme zítra ale snažim se počítat i s druhou variantou lepší být mile překvapen než naopak, asi životní zkušenost z roční práce v bazaru kde jsem zažil neskutečný zametání s lidma i ve věcech na který měli víceméně právo.

Romo11: najednu stranu máš pravdu nadruhou stranu při prodeji mi bylo řečeno že automat byl rozebranej a danej komplet dokupy a kompletně zkontrolovanej takže to je ten důvod proč jsem zaskočenej tou závadou.
Pokud je to ovšem věc co může odejít z ničeho nic tak je jasné že nemužu chtit výměnu zdarma a proto jsem dal dotaz zda to neumí někdo za lepší cenu v čr než mi řekli v jeepu a než to začnu objednavat z rockauta.