JeepForum.cz
Jelenovo WJ 4.0 - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: WJ / WG - Grand Cherokee 1999-2004 (/forumdisplay.php?fid=96)
+---- Fórum: WJ / WG - Jak sem stavěl já... (/forumdisplay.php?fid=99)
+---- Téma: Jelenovo WJ 4.0 (/showthread.php?tid=4020)



Jelenovo WJ 4.0 - Jelen - 30-09-2014 04:16 PM

Tak si tu taky přihřeju polívčičku a založim téma o mym WJ, kde se budu povětšinou ptát na takový věci, který vám poženou slzy do očí. Chehták
Je to 4.0 z roku 1999, v nevýbavě Laredo. Stejně je to nejluxusnějš vybavený auto, co jsem měl, pominu-li můj ex-mercedes W126 420SE, kterej měl na vrch tohoto všeho akorát kůži a zas neměl měnič na CD.
Po výměně motoru jsem spokojený s výkonem i zvukem motoru, kterej si jen šustí. Díru ve výfuku nakrmim COčkem a bude pokoj úplnej.


RE: Jelenovo WJ 4.0 - Jelen - 30-09-2014 04:17 PM

A hned mám první dotaz. Jak se má chovat řízení u WJ?
Auto krásně drží v přímym směru, ale jakejkoliv pokus o vybočení z něj je vybrán daní docela velkého otočení volantem. Není to ani tak vůle, která tam minimální je, ale cítím, jak má volant odpor, táhne, ale auto zatočí až po ještě větším zabrání. A to už volant udělal otočku nějakých 20°.
Byl by ochoten někdo z okolí Prahy, Kladna, Berouna, či mého bydliště v Unhošti svézt se s tímto povozem, kdo zná WJ a říct mi, co je špatně a jestli to není náhodou vlastnost? Popřípadě někdo, kdo by mě na oplátku nechal pár metrů popojet s WJ, které je v naprostém pořádku?


RE: Jelenovo WJ 4.0 - Bubák - 30-09-2014 05:05 PM

WJ sice nemám, ale u ZJ mě řízení hodně překvapilo. Ani bez liftu nebylo řízení žádná paráda, přece jen hřeben je hřeben. Pokud nemáš vůli v převodce, ramenech nebo panhardce a máš ok geomterii, je to normální stav.


RE: Jelenovo WJ 4.0 - Jelen - 30-09-2014 06:29 PM

U XJčka mi přijde o dost přesnější a daleko lepší, co se reakcí týče a tam by měl být systém dost podobný, ne? Že je hřeben lepší, je jasný, ale mám srovnání se spoustou aut se šnekem. Mám žigula, měl jsem dva mercedesy (123 a 126) a to XJčko a všechno mi přišlo diametrálně lepší. Kdyby se s tim někdo chtěl svízt, kdo má WJ, aby mi řekl, tak bych byl rád.


RE: Jelenovo WJ 4.0 - Bubák - 30-09-2014 06:32 PM

Taky mám teď XJčko a je lepší. Ale to proto, že má vzadu listí. Na vinutejch se to víc houpe, u ZJ jsem měl stejnej pocit jako Ty.


RE: Jelenovo WJ 4.0 - Pakosta - 30-09-2014 06:46 PM

(30-09-2014 06:29 PM)Jelen napsal(a):  U XJčka mi přijde o dost přesnější a daleko lepší, co se reakcí týče a tam by měl být systém dost podobný, ne? Že je hřeben lepší, je jasný, ale mám srovnání se spoustou aut se šnekem. Mám žigula, měl jsem dva mercedesy (123 a 126) a to XJčko a všechno mi přišlo diametrálně lepší. Kdyby se s tim někdo chtěl svízt, kdo má WJ, aby mi řekl, tak bych byl rád.
Podobně si stěžuje i Pelany a svez se v mém a říkal že je to stejný. Mě to nepříde že se s tím musím přetahovat. Jen se to prostě vlní a to ser.. mě. Jsem z Řep tak se můžeš někdy stavit a můžeme si je porovnat. Zítra budu od 17 do 19 na BMX ulice U Boroviček. Ale nečekej že to mám v naprostém pořádku. Převodku mám ale novou a čepy taky chvíli.


RE: Jelenovo WJ 4.0 - Jelen - 30-09-2014 06:55 PM

Vlnění by mě ani nevadilo, to auto jede rovně, jako šíp. Uvézt to ale do zatáčky je trochu obtížný a když si to člověk rozhází, tak to pak neni jednoduchý ani udržet v přímym směru, kor na užší silnici, když potřebuju jet u kraje, tak je to loterie, I v malejch rychlostech. Nevim, v čem přesně je problém, možná tam budou trochu vůle a bude se to sčítat, ale na vůli ve volantu jsem zvyklej, ta neklade odpor. Tohle začne klást odpor, nic moc se neděje a pak to zatočí.

Řepy jsou kousek, to bych dal, ale nevim, jestli to budu zítra stíhat v tomhle čase. Kdyby jo, zjeví se tam stříbrný WJ.


RE: Jelenovo WJ 4.0 - pavelsm - 30-09-2014 07:00 PM

...nemáš tam náhodou novej tlumič řízení ?

...totiž přesně takhle jak popisuješ, se to chová když je novej tlumič a ve zbytku řízení jsou vůle, ať už v převodce, nebo na čepech...


RE: Jelenovo WJ 4.0 - Jelen - 30-09-2014 07:03 PM

To nevim, auto mám cca měsíc a pojízdný je teprve od včera.


RE: Jelenovo WJ 4.0 - standa.t - 30-09-2014 07:32 PM

panhardka by to mohla dělat. Možná je to jenom o zvyk.