JeepForum.cz
Na co si dát pozor - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: WK / WH a XK - Grand Cherokee a Commander 2005-2010 (/forumdisplay.php?fid=82)
+---- Fórum: WK / WH a XK - Dotazy a ostatní, zatím nezařazené (/forumdisplay.php?fid=88)
+---- Téma: Na co si dát pozor (/showthread.php?tid=7181)

1 2 3 4 5 6 7


Na co si dát pozor - keramik - 03-07-2018 12:53 PM

Dobrý den, po delší době bych si chtěl pořídit dalšího mazla, přesněji grand cherokee 3.0 crd 2008, bude mít pro rozpočet asi najeto +200000km, na co si dát při koupi pozor a co zkontrolovat. předem díky za odpověď


RE: Na co si dát pozor - Jarda K - 03-07-2018 05:29 PM

Nekoupit sráč!

Nevěřícník

Jak pravil V.I.Lenin: Učit se, učit se, učit se.
Já pravím: Studuj fórum, studuj fórum, studuj fórum a používej rozum.

PS: co čekáš? instantní návod? toho jsou plný časáky...


RE: Na co si dát pozor - Jarda 58 - 03-07-2018 06:14 PM

Zajeď s tím na origo diagnostiku a uvidíš, proč to nemáš kupovat JazykoPlaz


RE: Na co si dát pozor - Navio - 03-07-2018 07:14 PM

+200000= minimálně 350000, vstřiky= raketa, a další=raketa- výsledek, zahučíš takový love, že by se ti vyplatilo koupit benzín a dát ho do plynu. Ale je to tvoje věc. Když Jeepa v dízlu, tak nového. Kdysi jsem koupil naftu, musel nechat udělat celý motor, hned po tom jsem ho prodal a byl jsem rád, že jsem prodělal " jen " 100 litrů. Zákeřníček ble_ju


RE: Na co si dát pozor - keramik - 03-07-2018 07:50 PM

tak navod nečekam a forum mam pročteny, jen radu na co dat bacha... měl jsem WJčko 2,7 crd a byl s ním spokojenej, mělo taky přes 200K/km když jsem ho kupoval a dalších 150K jsem na něm najezdil...diagnostiku necham určitě udělat a pokut bude možnost ještě před podpisem.
Taky bych radši 5.7 hemi, ale to je do 250KKč nerealny


RE: Na co si dát pozor - RoKr - 03-07-2018 08:01 PM

Tak ono do 250000,- wk 2008 taky asi nebude zadnej zazrak. Ja za toho svyho dal pred cca dvema roky 335, nesledne nejaky penize za servis, udrzbu, atd. A to si myslim, ze jsem koupil dobre. Zatim jsem spokojen. Wk 2008 s hemi se dost spatme shani, navic ja chtel jedine overlenda. Nakonec jsem sel do Crd a jsem spokojen. Preju stastnou ruku pri výběru.


RE: Na co si dát pozor - keramik - 03-07-2018 10:05 PM

přesně tak, hemi je v tyhle ceně asi scifi Zklamánek proto padla volba na CRD, našel sem zatim dvě co se mě zamlouvají

https://www.gregi.cz/nabidka-vozu/jeep-grand-cherokee-3-0crd-overland-1-maj-serviska-4x4-1149.html

http://www.blucar.cz/karta-vozu?cid=15292272486811276

jinak počítam že do nej tak 20-30kkc dám hned na začátku, kompletní kontrola včetně diagnostiky, výměna náplní a pokut bude potřeba pneu.
přemýšlím nad "asistencí při koupi" od někoho kdo Jeep dělá a na auto koukne přímo na místě


RE: Na co si dát pozor - KaCzaba - 04-07-2018 06:04 AM

Ja bych ty love co mas na to crd sel otocit na ruletu. Podle popisu jsi dite stesteny (spokojenost s 2.7) a zaroven dobrodruh (podstupovat znova ten adrenalin dobrovolne)

Efekt bude stejnej. Az na jedno plus. Na ty rulete ty penize mas moznost i rozmnozit .... :-D :-D :-D

Odesláno z Mate9 pomocí Tapatalk


RE: Na co si dát pozor - televizekarel - 04-07-2018 09:02 AM

Já jsem koupil v roce 2014 WH r.v. 2007 za 230 tis a do dneška toho nelituju (teď teda ťukám na dřevo). Když jsem ho kupoval, mělo na tachometru 112 tis., dneska mám 174. Kolik je skutečnost, to bohužel nevím. Na co si dát pozor? Když jsem ho kupoval bylo teplo a pak když začalo mrznout, začaly problémy při startu. Nakonec se ukázalo, že to byla vadná řídící jednotka žhavení za cca 5 tis. To je zatím jediná závada, na kterou bych upozornil, když to budeš kupovat. Diagnostika by to měla ukázat, ale já jsem ji tehdy neměl a ani nenechal udělat. Měl jsem s tím i jiný problémy, ale všechny řešitelný za rozumný peníze, ale ty nesouvisely s motorem a tak se tady o tom nebudu rozepisovat. Naftu kupuju většinou v Tank Ono, dávám do ní pokaždý VIF a olej měním po 10 - 12 tis. Bohužel je ho tam skoro deset litrů. Spotřeba na běžný ježdění mezi 11 a 12ti litry, na dálku se dostanu i pod deset, ale o osmi litrech nepřemýšlej, to je sci-fi.Když budeš něco potřebovat, podělím se o další zkušenosti SZ.
Přeju šťastnou ruku při nákupu.
K


RE: Na co si dát pozor - keramik - 04-07-2018 09:53 AM

Díky za odpověď, o VIF sem nevěděl a vyzkouším, do WJ 2.7 sem kupoval naftu u Benziny a nebo u Shell a problém sem neměl ani při -20C, sem z Krkonoš, tak start v zimně je pro mě dost duležitej Chehták...spotřebu počítám 11-12L, s 2,7crd sem byl kolem 9-9,5L. Nevíte o někom kolem Kutný Hory co dělá Jepinky a udělal by konzultaci při koupi?