JeepForum.cz
Vypadávání sedel ventilu 5.7 HEMI - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Obecně (/forumdisplay.php?fid=14)
+--- Fórum: JTO - Ostatní, přesněji nezařazené (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Téma: Vypadávání sedel ventilu 5.7 HEMI (/showthread.php?tid=7254)

1 2 3 4 5 6 7 8 9


Vypadávání sedel ventilu 5.7 HEMI - SleepyDelegate - 30-08-2018 05:41 PM

Ten internet je fakt peklo... Čtu na různých fórech (Dodge, Jeep atd.) úplné horové příběhy o vypadávání ventilových sedel u HEMI motorů, konkrétně u 5.7, protože v divizi SRT pro 6.1 použili jiného dodavatele hlav, než pro běžné 5.7.

Prakticky všude se shodují, že problém je v tom, že u 5.7 se po přehřátí motoru nastartuje proces uvolnění sedel, způsobený tím, že hliníková hlava se zahřeje jinak než ocelové sedlo a to se uvolní a už to jede... Někomu vypadne hned, někomu za 50.000km, někomu nikdy...

Jak se zdá, problém se týká hlavně HEMI s MDS a VIN kódem motoru D, T a Z.

Řešením je buď použít hlavy z 6.1, nebo přelisovat nové sedla.

Má k tomu někdo něco? Stalo se to někomu? Jak se to řešilo? Jak se to projevilo, příčiny? Cokoliv, co by posloužilo k rozhodnutí jestli to nějak preventivně řešit, nebo ne...

Díky!

[attachment=35392]


RE: Vypadávání sedel ventilu 5.7 HEMI - whitedevil - 30-08-2018 05:55 PM

Kdo se moc ptá moc se dozví valim_se_smichy

už to nečti a těš se (nebo jezdi) s HEMI


RE: Vypadávání sedel ventilu 5.7 HEMI - SleepyDelegate - 30-08-2018 06:02 PM

Jezdit nemůžu... Na Slovensku mají takový dobrý systém s malými techničáky a díky tomu musím čekat, až přijde poštou, abych to mohl přihlásit... Tak mezitím čtu, zkoumám zjišťuji... Chehták


RE: Vypadávání sedel ventilu 5.7 HEMI - whitedevil - 30-08-2018 06:07 PM

Takže už stojí doma? Tak se kochej...

neřeš to... Budeš preventivně měnit palice? Ze SRT? To se asi v našich končinách nevyplatí... A přelisování sedel asi nic neřeší ne? Vypadnou znova... - pokud je zachována "technologie"


RE: Vypadávání sedel ventilu 5.7 HEMI - SleepyDelegate - 30-08-2018 06:13 PM

Kochám se, ale raději bych se kochal na značkách... Potřebuje vyčistit a pořádně naleštit...

Už jsem byl na STK a emisích, prošel bez jediné závady, bez úplatku, bez známostí... PalecNahoru


RE: Vypadávání sedel ventilu 5.7 HEMI - PavelP - 30-08-2018 06:43 PM

sedla nepadaj jen u 5,7 HEMI Smíšek


RE: Vypadávání sedel ventilu 5.7 HEMI - paulie - 30-08-2018 07:06 PM

U 4.7 se to stává no ...


RE: Vypadávání sedel ventilu 5.7 HEMI - SleepyDelegate - 30-08-2018 07:23 PM

Jo, zmiňovali, že to padá hodně u 4.7 a 5.7... Spíš mě zajímá nějaký průzkum zdejších členů, komu se to stalo, jaká je tak četnost atd... Chci si nějak dát dokupy rizika a náklady případného preventivního zásahu... Bohužel nevím, jestli se někdy v minulosti přehřál... Kdybych tohle vědět, mohl bych už nějak vydedukovat pravděpodobnost... Auto měl Palo asi 6 let, předpokládám, že by mi řekl, kdyby to někdy uvařil... Takže u Pala to asi můžu vyloučit... Kdyby to přehřál ten předchozí majitel, tak by to asi vypadlo spíš Palovi, když s tím najel přes 60.000km... Auto má novou vodní pumpu a termostat, to je dobře, aspoň se snížilo riziko selhání těchto dvou komponent... Jak jsem pochopil, chlazení je alfa a omega předcházení této závady...

Když jsem četl rady na některých fórech, tak jsem si pomyslně ťukal na čelo:
  1. po dojetí nechám motor běžet dokud se nevypnou větráky chlazení
  2. pak vypnu motor a po půl minutě jej znovu nastartuji
  3. ihned naskočí zase větráky, protože v motoru se nakupilo teplo ze svodů
  4. počkám, dokud se nevypnou větráky a pak jej vypnu a teprve můžu jít domů
  5. v létě ještě jednou po pěti munutách dojdu nastartovat motor a nechám ho chvíli hnát chladicí kapalinu přes motor
  6. někdy to dělám s otevřenou kapotou, aby se teplo rychleji dostalo z motorového prostoru


Takovou proceduru nemá ano Boeing 747 pro vypínání motorů... valim_se_smichy


RE: Vypadávání sedel ventilu 5.7 HEMI - JaneK - 30-08-2018 07:41 PM

tvl to je horsi nez turbodiesel Chehták


RE: Vypadávání sedel ventilu 5.7 HEMI - Rennie - 30-08-2018 07:41 PM

Jezdi užívej si a neřeš pičoviny. Mám to podobně díky tady vláknu jaký olej. Ale seru na to a leju řídkou plnou syntetiku dle doporučení výrobce