JeepForum.cz
Výměna turba? - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: WJ / WG - Grand Cherokee 1999-2004 (/forumdisplay.php?fid=96)
+---- Fórum: WJ / WG - Dotazy a ostatní, zatím nezařazené (/forumdisplay.php?fid=103)
+---- Téma: Výměna turba? (/showthread.php?tid=7431)

1 2


Výměna turba? - radio8 - 22-01-2019 06:43 AM

Zdarec ve spolek.
Tak mi dneska u čírka začalo pískat turbo. Při vyšších otáčkách, kolem třech tisíc už je to dost slyšet. Má s tím někdo u 2.7 zkušenost? Dá se to zvládnout doma?Koukal jsem že firem co je repasuji taky není extra moc. Nějaké doporučení na firmu?
Diky


RE: Výměna turba? - radio8 - 27-01-2019 01:47 PM

Chlapci a děvčata, neblaznete. To jsem jedinny se "skvělým" ropakem co mu odešlo turbo!?? naholouvalim_se_smichy


RE: Výměna turba? - standa.t - 27-01-2019 02:28 PM

určitě nejsi jedinej, ale ostatní se to stydí napsat Chehták


Výměna turba? - whitedevil - 27-01-2019 03:21 PM

Repas turba si asi doma delat nebudes.,.. zkusil bych bazos nebo neco takoveho...

Hodne se daji udelat vymenym zpusobem ze ti uz daji zrepasovane a vezmou si tvoje

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk


RE: Výměna turba? - radio8 - 27-01-2019 03:26 PM

(27-01-2019 03:21 PM)whitedevil napsal(a):  Repas turba si asi doma delat nebudes.,.. zkusil bych bazos nebo neco takoveho...

Hodne se daji udelat vymenym zpusobem ze ti uz daji zrepasovane a vezmou si tvoje

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk


Ahoj, zdravím tě. Repas, určitě doma dělat nebudu. I když jsem se načetl spoustu o chra,ale stejne to doma zkoušet nebudu. Spíše mi šlo o to, zda jde zvládnout doma vyndani a následne složení do auta. Nové turbo mám možnost za cca 6k, tak bych se do toho rád pustil, ale bohužel servisum moc nevěřím, kort když už mám blbý zkušenosti s Jeep.


RE: Výměna turba? - radio8 - 27-01-2019 03:28 PM

(27-01-2019 02:28 PM)standa.t napsal(a):  určitě nejsi jedinej, ale ostatní se to stydí napsat Chehták

Ono je se proč stydět za svoji blbost? valim_se_smichy Já do téhle motorizace šel schválně, ač jsem věděl, že jsou šílené problémy. Je to stejné jako vztah s lehkou ženou. Nikdy nebudeš bez investic valim_se_smichynaholou


RE: Výměna turba? - JaneK - 27-01-2019 04:39 PM

Silene problemy Chehták
Pokud se v tom primo nevyzivas, je lepe problemy neopakovat. Moje rada:
1) zjistit pricinu proc odeslo *
2) nove turbo za 6tis? Dal bych urcite nove, pokud auto nepotrebujes prodat v chodu. Servisum neveris a repasnim firmam veris? Vzdyt to repasuji v kazde druhe stodole s obrovskym rozsahem kvality. Jak kvalitou komponentu tak prace.
3) pri vymene urcite vycisti a kontroluj pruchodnost trubicky tlakoveho oleje *, napeceni a pod. jinak budes menit turbo znovu. Novy olej samozrejnosti.
4) s houkajicim turbem nejezdi, jak si jednou nasaje pres lozisko olej, budes za 10 minut menit krome auta i cely motor
Mnoho zdaru PalecNahoru


RE: Výměna turba? - radio8 - 27-01-2019 05:08 PM

(27-01-2019 04:39 PM)JaneK napsal(a):  Silene problemy Chehták
Pokud se v tom primo nevyzivas, je lepe problemy neopakovat. Moje rada:
1) zjistit pricinu proc odeslo *
2) nove turbo za 6tis? Dal bych urcite nove, pokud auto nepotrebujes prodat v chodu. Servisum neveris a repasnim firmam veris? Vzdyt to repasuji v kazde druhe stodole s obrovskym rozsahem kvality. Jak kvalitou komponentu tak prace.
3) pri vymene urcite vycisti a kontroluj pruchodnost trubicky tlakoveho oleje *, napeceni a pod. jinak budes menit turbo znovu. Novy olej samozrejnosti.
4) s houkajicim turbem nejezdi, jak si jednou nasaje pres lozisko olej, budes za 10 minut menit krome auta i cely motor
Mnoho zdaru PalecNahoru

Poslal jsem ti SZ


Výměna turba? - whitedevil - 27-01-2019 05:17 PM

Zvladnout doma se da ledacos... Otazka je jestli si troufnes...

Myslim si ale ze by to chtelo min dilnu s jamou... Preci jen v leze se dela spousta veci dost blbe...

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk


RE: Výměna turba? - radio8 - 27-01-2019 05:19 PM

(27-01-2019 05:17 PM)whitedevil napsal(a):  Zvladnout doma se da ledacos... Otazka je jestli si troufnes...

Myslim si ale ze by to chtelo min dilnu s jamou... Preci jen v leze se dela spousta veci dost blbe...

Odesláno z mého Mi A1 pomocí Tapatalk

Pověz mi, říkáš v leze. Turbo mám airboxu a nahoře hned vedle motoru. Oni jsou šrouby někde že zdola?