JeepForum.cz
Rozvodovka, kardan, Převodovka nebo něco jiného? - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: KJ / KK - Liberty (Cherokee) 2002 - 2013 (/forumdisplay.php?fid=111)
+---- Fórum: KJ / KK - Dotazy a ostatní, zatím nezařazené (/forumdisplay.php?fid=117)
+---- Téma: Rozvodovka, kardan, Převodovka nebo něco jiného? (/showthread.php?tid=7800)

1 2


Rozvodovka, kardan, Převodovka nebo něco jiného? - Martyicz - 24-11-2019 09:49 PM

Ahoj Jeepáci.
Jakožto nový nadšený majitel Jeepu cherokee 2004 2.8crd v automatu jdu za Vámi s dotazem.
Jsem trošku netechnický typ, takže budu psát trochu laicky.
Při jízdě nad 70km/h se auto začne třepat. Třepat tak nepříjemně a silné, že musím zpomalit na menší rychlost abych to vydržel. Třepe se i volant. Mám pocit, že to jde spíš ze zadní části. Máte někdo tip?
Dále se mi dneska stalo že mi auto nepodřadilo, opět celé začalo velmi nepříjemné vibrovat. Poté převodovka řadila ve vysokých otáčkách a z tahu auta sem měl pocit jako kdyby prokluzovala spojka (stejný pocit jako u auta s manuálem, vím, že automat má měnič


RE: Rozvodovka, kardan, Převodovka nebo něco jiného? - lucius - 25-11-2019 01:08 AM

A co uvolněný měnič


RE: Rozvodovka, kardan, Převodovka nebo něco jiného? - Martyicz - 25-11-2019 07:23 AM

Ono. S tím tahem a řazením to po vypnutí motoru zase přestalo a čekám kdy to udělá zase.


RE: Rozvodovka, kardan, Převodovka nebo něco jiného? - palo-cherokee - 25-11-2019 10:39 AM

Ked si novy nadseny majitel, tak predpokladam ze si to nedavno kupil. Pri skusobnej jazde to nerobilo? Ak ano, preco si to kupoval? Ak nie, co zaruka na skryte vady?
Ako netechnicky typ mozes skontrolovat homoklby predneho kardanu, krize na zadnom kardane... alebo s tym skoc do nejakeho servisu na prehliadku a diag.
Ak sa ukaze ze je to nieco vaznejsie tak je to uz poyom na tebe co dalej.


RE: Rozvodovka, kardan, Převodovka nebo něco jiného? - Martyicz - 25-11-2019 11:09 AM

Bohužel, auto jsme při koupi důkladně prohlédli.
Začalo se to projevovat cca po měsíci provozu. Do té doby auto jen s pár kosmetickými chybami.
Zkusím, díky.


Rozvodovka, kardan, Převodovka nebo něco jiného? - LandEagle - 25-11-2019 03:03 PM

me se tohle kdysi stalo trikrat u WK kdyz zaclo chodit na zakladku. :) asi behem pul roku.

nazval sem to DeathShake protoze DeathWobble to nebylo


RE: Rozvodovka, kardan, Převodovka nebo něco jiného? - Martyicz - 27-11-2019 05:19 PM

Tak problém a třepem auta vyřešen.
Bohužel, auto začalo mlátit jinde a přestalo řadit. Na voliči něco navolíš a nic. Po přidání plynu rána a auto se nějak rozjede. Ale neřadí nic víc jak druhý kvalt. Nad druhý kvalt mám opět pocit jak kdyby klouzala spojka..


RE: Rozvodovka, kardan, Převodovka nebo něco jiného? - SleepyDelegate - 27-11-2019 07:20 PM

Já být tebou, tak bych nedal na radu zkušených a rozhodně bych s tím nejezdil do servisu... Jezdi s tím dál a dříve či později z toho ta součástka, která to třepání způsobuje spektakulárním způsobem vyletí a hned bude jasné, čím to bylo... Chehták


RE: Rozvodovka, kardan, Převodovka nebo něco jiného? - pipos4x4 - 27-11-2019 08:06 PM

Kdyz je problem vyresen, cekal jsem ze napises cim to bylo , aby i ostatni vedeli na co se priste zamerit, prekontrolovat atd..... rady zadas, ale nedavas.....


RE: Rozvodovka, kardan, Převodovka nebo něco jiného? - PavelP - 27-11-2019 08:09 PM

problém vyřešen ??? vždyť převodovka neřadí , tak si myslím velký problém