JeepForum.cz
Takovej zvuk - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: WK / WH a XK - Grand Cherokee a Commander 2005-2010 (/forumdisplay.php?fid=82)
+---- Fórum: WK / WH a XK - Dotazy a ostatní, zatím nezařazené (/forumdisplay.php?fid=88)
+---- Téma: Takovej zvuk (/showthread.php?tid=8019)

1 2


Takovej zvuk - kolis - 17-06-2020 04:46 PM

Klasika vsech klasik, zvuk, kterej znaci problem, ale nevim odkud. Otevrena kapota nic moc nenapovedela. Tipoval bych turbo, nebo souvisejici soucastku (rezonator?)..

Uz me napadlo i vyfuk, nebo jeho cast nekde. Pocitove bych rekl, ze to jde z motoroveho prostoru.

Napada vas neco? Patrne zejmena v 1:37 a 4:50 pri otackach kolem 1400-1500rpm.



predem diky za cas..


RE: Takovej zvuk - LandEagle - 18-06-2020 11:01 AM

zni to skoro jako flowmaster Chehták, nechal bych to tak


RE: Takovej zvuk - kolis - 18-06-2020 11:25 AM

(18-06-2020 11:01 AM)LandEagle napsal(a):  zni to skoro jako flowmaster Chehták, nechal bych to tak

Ano, je to takovy (bohuzel nechteny) sound tunning ZklamánekChehták. Strasne me to zere, po meste to vetsinou ty otacky kolem 1500 drzi, tak to porad slysim. Okresni silnice a dalnice je v pohode. Tam musi byt nekde nejakou skvira budto v nasavani vzduchu nebo vyfukovani anebo to fakt pujde od neceho, cim mota klinak. No uvidime, od pocitadla se to blbe diagnostikuje, budu muset vrcet s nekym na parkale. Blbe je, ze je k tomu potreba dvou lidi, aby jeden slapal na plyn a druhej poslouchal..


RE: Takovej zvuk - Tarzan68 - 18-06-2020 02:56 PM

Podobnej zvuk jsem měl když jsem měl prasklou hadici k turbu, akorát mě pak turbo netáhlo a tak jsem jel jako na nouzák v nízkých otáčkách, ale Ty zde píšeš, že po dálnicích frčíš v pohodě, tak to asi nebude stejný problém?!


RE: Takovej zvuk - kolis - 18-06-2020 04:20 PM

(18-06-2020 02:56 PM)Tarzan68 napsal(a):  Podobnej zvuk jsem měl když jsem měl prasklou hadici k turbu, akorát mě pak turbo netáhlo a tak jsem jel jako na nouzák v nízkých otáčkách, ale Ty zde píšeš, že po dálnicích frčíš v pohodě, tak to asi nebude stejný problém?!

Diky za tip. Mam dalsi hypotezu, ze by mohlo byt "praskle" koleno za turbem, prej je to jeden z dilu, co se obcas meni. Privod vzduchu a trubka k rezonatoru vypada dobre. Jeste by to mohla byt nejaka dira v rezonatoru. To taky proverim.


RE: Takovej zvuk - Tarzan68 - 18-06-2020 04:25 PM

Praskliny se na trubkách (hadicích) dělají tam, kde není okem vidět!! Takže to musíš zkontrolovat pohmatem "hladit" Chehták U mne to byla přívodní hadice k turbu a to zespodu, kde jsem to neviděl, až v servise na to přišli.


RE: Takovej zvuk - kolis - 22-07-2020 12:18 PM

Kuci, kdyby to bylo turbo, lze to jinak nez poslechem urcit nejako? Napr. vsiml jsem si, ze je nejaka vule na vrtulce u turba (tam, kde je privod vzduchu), smerem tam a zpet lze decentne pohybovat s tim. Prej to neni dobre.

Na druhou stranu youtube je plnej videi, kde maji uplne nove turbo v ruce a je tam taky pohyb (samozrejme je otazka, jak velky) a ze kdyz se to "naplni" olejem, tak se vule jeste zmensi.

Potreboval bych se nekam posunout a ty veci postupne vylucovat. To turbo me trosku desi, to je financne palba repas. Predem diky za napady.

Ve zkratce jeste takto:
  • zvuk je slyset na videu, je to takovy vrtulo drncivy zvuk
  • delat to, kdyz je motor studeny a po 15min jizdy to prakticky vymizi
  • poprve jsem si toho vsiml cca rok zpet, ale to bylo malo, ted to dela prakticky kazde nastartovani a ma to pomalu se zhorsujici tendenci
  • ruzne volne hadicky jsem mel vsechny pripasane a zadna zmena

Blbe je, ze kdyz dojedu k mechanikovi, zavada se neprojevi, protoze se to ohreje. Jednou prijel on za mnou a hadejte co, zrovna to nedelalo, ackoliv byl motor studeny.

Napada me s tim jeste pockat do Milovic a tam vas nekoho pozadat, zda by si to neposlechl, treba nas s pivem v ruce neco napadne Mrkálek


RE: Takovej zvuk - pipos4x4 - 22-07-2020 01:17 PM

Jeste jsem nic na 3.0CRD neresil .....ale kdyz to po 15 min vymizi -Nejakej ten prihrev motoru to byt nemuze....pak uz to nebezi, kdyz se motor prohreje???


RE: Takovej zvuk - kolis - 23-07-2020 02:32 PM

(22-07-2020 01:17 PM)pipos4x4 napsal(a):  Jeste jsem nic na 3.0CRD neresil .....ale kdyz to po 15 min vymizi -Nejakej ten prihrev motoru to byt nemuze....pak uz to nebezi, kdyz se motor prohreje???

Diky Piposi, chtel jsem odpovedet driv, ale z toho mobilu me to nejde nejak - musim si nainstalovat taky ten tapatalk nebo jak se to jmenuje Mrkálek

V kazdem pripade si nemyslim, ze mam takovou vec v aute a pokud, tak to dela i po tech 15min, jen to slysim jen ja, protoze uz vim, co mam chtit slyset (jak vim, jak to dela hlasite).

V kazdem pripade ted resim vymenu praskleho chlazeni (kondenzator, vymenik, ..) klimi a nechcu o tom vubec mluvit, ale mam to den vymenene a ten zvuk je zatim pryc. Ale mozna za to muze jen to, ze je venku teplo Chehták za tyden po dovolene nepisu, jestli to nahodou nemelo nejakou souvislost Mrkálek


RE: Takovej zvuk - Jarda K - 25-07-2020 07:21 PM

Hýbání (nepatrné = do 0,5 mm) vrtulky turba je v pořádku. Nesmí takhle, nasucho, drhnout o obal....
Jakmile nastartuješ a nastoupá tlak oleje, vůle se vymezí a turbo točí na olejovém filmu.