JeepForum.cz
jeep grand cherokee WG 2,7. vysoke otacky - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: WJ / WG - Grand Cherokee 1999-2004 (/forumdisplay.php?fid=96)
+---- Fórum: WJ / WG - Dotazy a ostatní, zatím nezařazené (/forumdisplay.php?fid=103)
+---- Téma: jeep grand cherokee WG 2,7. vysoke otacky (/showthread.php?tid=8557)

1 2 3


jeep grand cherokee WG 2,7. vysoke otacky - krestan - 12-04-2022 03:59 PM

Ahojte. za par dni ma caka STK a Ek a riesim problem s volnobeznymi otačkami na mojom 2,7. pokial je motor studeny a pridam pri zaradenom P alebo N tak otacky spadnu späť na 700ot*min ale akonahle je motor zohriaty, pridam a otacky sa drzia na 1500 a ak zatazim motor napriklad vytocenim volantu uplne do strany tak otacky klesnu, ale aj to nie tak ako by mali.. pri zaradeny D alebo R sa vratia kam maju.. kedysy mi to nerobilo ale teraz hej. viem ze nie len ja mam taky problem, ale netusim co stym. vedel by mi niekto poradit ?? Palo ??

Ddakujem ! OIIIIIO


RE: jeep grand cherokee WG 2,7. vysoke otacky - Wily - 12-04-2022 04:09 PM

(12-04-2022 03:59 PM)krestan napsal(a):  Ahojte. za par dni ma caka STK a Ek a riesim problem s volnobeznymi otačkami na mojom 2,7. pokial je motor studeny a pridam pri zaradenom P alebo N tak otacky spadnu späť na 700ot*min ale akonahle je motor zohriaty, pridam a otacky sa drzia na 1500 a ak zatazim motor napriklad vytocenim volantu uplne do strany tak otacky klesnu, ale aj to nie tak ako by mali.. pri zaradeny D alebo R sa vratia kam maju.. kedysy mi to nerobilo ale teraz hej. viem ze nie len ja mam taky problem, ale netusim co stym. vedel by mi niekto poradit ?? Palo ??

Ddakujem ! OIIIIIO

může to dělat senzor polohy plynovýho pedálu.


RE: jeep grand cherokee WG 2,7. vysoke otacky - krestan - 12-04-2022 04:14 PM

to ma uz napadlo.. len ma skor zaujimalo, ci nema niekto realnu skusenost.. menit diely pokus-omyl je picovina.. a draha...


RE: jeep grand cherokee WG 2,7. vysoke otacky - Wily - 12-04-2022 04:17 PM

(12-04-2022 04:14 PM)krestan napsal(a):  to ma uz napadlo.. len ma skor zaujimalo, ci nema niekto realnu skusenost.. menit diely pokus-omyl je picovina.. a draha...

ale to jsem nenapsal. A navíc už se ten díl nevyrábí musí se nahradit.
A jo reálná zkušenost je ta, že to může dělat sensor pedálu, tak buď zajet na DRB nebo si to změř aspoň multimetrem. Jeho odpor.


RE: jeep grand cherokee WG 2,7. vysoke otacky - krestan - 12-04-2022 04:36 PM

premerat to je dobry napad.. nejde mi len do hlavy preco to na studenom motore neroby a na zohriatom ano.. idem kuknut co je to vlastne zac a pozriet na to nejaku relevantnu nahradu..


RE: jeep grand cherokee WG 2,7. vysoke otacky - Jarda K - 13-04-2022 01:56 PM

A nemohlo by to souviset s teplotou oleje? Bude řidší, a kdy jsi naposledy měnil olejový separátor?

Jen mě tak napadlo, nekamenovat prosím.


RE: jeep grand cherokee WG 2,7. vysoke otacky - Wily - 14-04-2022 08:46 AM

(12-04-2022 04:36 PM)krestan napsal(a):  premerat to je dobry napad.. nejde mi len do hlavy preco to na studenom motore neroby a na zohriatom ano.. idem kuknut co je to vlastne zac a pozriet na to nejaku relevantnu nahradu..

těžko říct, on je tam idle sensor, kterej se aktivuje pokud nestojíš na plynu a auto stojí. Je možný, že tohle nějak nefunguje a proto to drží ty vyšší otáčky. A 1500rpm to umí držet i když jeden z těch dvou snímačů polohy nefunguje, jsou tam totiž dva, co se mezi sebou porovnávají.


RE: jeep grand cherokee WG 2,7. vysoke otacky - krestan - 14-04-2022 06:47 PM

ono v tej jednej kokotine su vlastne 2 senzory ?

idem to dat na diag, neska som volal s palom, ze mam skontrolovat aj cidlo pod baterkou..


RE: jeep grand cherokee WG 2,7. vysoke otacky - krestan - 15-04-2022 09:05 AM

tak vyzera to ze cidlo pod baterkou je ok.. vsetko funguje jak ma... ako je vidiet, otacky po pridani zostali hore.. musel som zaradit R aby spadli.. asi budem musiet na DRB3


RE: jeep grand cherokee WG 2,7. vysoke otacky - krestan - 06-06-2022 09:03 AM

tak umna zahada vyriesena. dal som nove vstreky a vsetko ide tak ako ma.