JeepForum.cz
starter WG - Verze k tisku

+- JeepForum.cz (https://jeepforum.cz)
+-- Fórum: JeepTech - Modely (/forumdisplay.php?fid=13)
+--- Fórum: WJ / WG - Grand Cherokee 1999-2004 (/forumdisplay.php?fid=96)
+---- Fórum: WJ / WG - Dotazy a ostatní, zatím nezařazené (/forumdisplay.php?fid=103)
+---- Téma: starter WG (/showthread.php?tid=9103)

1 2


starter WG - jarda V - 02-04-2024 12:36 PM

rozhod jsem se vyměnit starter (a baterii), aby mi to furt neházelo chybu převodovky při startu. Obojí zbytečně, protože i po výměně obého, je napětí baterky po pár dnech kdy auto stojí na 9,5 V. Něco prostě pořád žere elektriku ( a ne málo) i když je klíček vypnutý.


Nicméně zpátky ke startéru. Po obligátním odpojení kostry baterky a omotání kusem hadru (jo už se mi taky stalo, že jsem odpojil kostru, montoval startér ven a najednou lítaj blesky když jsem se dotknul rámu. Kabel si pamatoval tvar a připlazil se zpět ke konektoru. ) , páč svářečku pod motorem fakt nechcete. Spodní šroub v pohodě, ale na horním místo minimální, že i když nasadíš golu, tak s ní nepohneš. Navíc tam překáží bovdeny od řadičky. Myslel jsem, že budu muset snad vyvěsit motor. Naštěstí zafungovala sestava : ořech, kloub, krátkej nástavec, kloub, dlouhej nástavec, ráčna.


Kabel od baterky je dost dlouhej, takže se nechá matka povolit a startér pak vytáhnout mezi motorem a přední kardankou.

Takže výměna se povedla. Kdyby někdo chtěl funkční startér, můžem se domluvit.
Třeba to někomu pomůže kdo se chystá na výměnu.


RE: starter WG - white - 02-04-2024 09:26 PM

Sice ten starter nechci, ale asi by nebylo od věci napsat na jakej je to motor ať to nemusí případnej zájemce dohledávat ve tvích příspěvcích. Když to nemáš napsaný ani v profilu. Jinak seš dost odvážnej když měníš starter s připojenou baterkou, už jsem potkal auta s odpálenou řídíci jednotkou po podobným sváření při výměně starteru.


RE: starter WG - PavelP - 02-04-2024 09:44 PM

(02-04-2024 09:26 PM)white napsal(a):  Sice ten starter nechci, ale asi by nebylo od věci napsat na jakej je to motor ať to nemusí případnej zájemce dohledávat ve tvích příspěvcích. Když to nemáš napsaný ani v profilu. Jinak seš dost odvážnej když měníš starter s připojenou baterkou, už jsem potkal auta s odpálenou řídíci jednotkou po podobným sváření při výměně starteru.

Chtěl jsem to napsat ale největší drama jsem viděl při odpojování aku u Tatry 148
které jsou pod sedačkou spolujezdce a kolega se rozhodl nejprve odpojit plus pól !!
a brnknul o rám sedačky klíč 13 - 17 se rozsvítil a ukápl Chehták


RE: starter WG - JaneK - 03-04-2024 07:46 AM

…. Po obligátním odpojení kostry baterky a omotání kusem hadru


RE: starter WG - jarda V - 03-04-2024 11:37 AM

(03-04-2024 07:46 AM)JaneK napsal(a):  …. Po obligátním odpojení kostry baterky a omotání kusem hadru

Není třeba odpojovat celou baterku, stačí minus pol. Von to White asi nečet celý.

ono i v nadpisu je napsáno starter WG


ale i muži mají své dny:-)


RE: starter WG - JaneK - 03-04-2024 01:30 PM

Zmatl ho ten kabel na starteru se kterym jsi to vyndaval Mrkálek


RE: starter WG - white - 03-04-2024 05:29 PM

(03-04-2024 11:37 AM)jarda V napsal(a):  
(03-04-2024 07:46 AM)JaneK napsal(a):  …. Po obligátním odpojení kostry baterky a omotání kusem hadru

Není třeba odpojovat celou baterku, stačí minus pol. Von to White asi nečet celý.

ono i v nadpisu je napsáno starter WG


ale i muži mají své dny:-)
Tak přiznávám že to bylo už v pokročilou hodinu a měl jsem pár pivek, ale pořád nevím na jakej motor ten starter je WG se snad dělali 3,1 2,7 4,0 a 4,7 a pokud vím tak startery nejsou stejný


RE: starter WG - jarda V - 08-04-2024 10:41 AM

(03-04-2024 05:29 PM)white napsal(a):  Tak přiznávám že to bylo už v pokročilou hodinu a měl jsem pár pivek, ale pořád nevím na jakej motor ten starter je WG se snad dělali 3,1 2,7 4,0 a 4,7 a pokud vím tak startery nejsou stejný

OK, tak WG je dehták. Ten se dělal jen 2,7 CRD. Pokud se nepletu.


RE: starter WG - Lukas.K - 08-04-2024 11:56 AM

2.7 a 3.1 ;)


RE: starter WG - palo-cherokee - 08-04-2024 01:08 PM

(08-04-2024 10:41 AM)jarda V napsal(a):  OK, tak WG je dehták. Ten se dělal jen 2,7 CRD. Pokud se nepletu.

Pletieš Chehták

WG je výroba Steyer Magna Graz

a tam sa vyrábalo všetko možné vrátane 4.7