Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapnutí el. zařízení po zapnutí kličku
Autor Zpráva
TANK Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 165
Připojen(a): 05-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #31
RE: Zapnutí el. zařízení po zapnutí kličku
(04-03-2012 09:07 PM)Harley napsal(a):  
(04-03-2012 09:00 PM)TANK napsal(a):  
(04-03-2012 08:53 PM)Harley napsal(a):  Myslíš,že v tunelu je auto bez zadních světel vidět? Kór když sám do něj vjedeš třeba ze sluníčka?

Svítit ve dne je správný! Ale kokotina je denní svícení. Je to o vlku kterej se nažral a koza zůstala celá. Nějakej pitomec vymyslel,že je to úspora a další řada jemu podobnejch tomu věří.

To je ale věc řidiče (co nerozsvítil), pokud to někdo nezvládá a má jen přední svícení tak si může nechat domontovat i automatický rozsvěcení celýho auta.
To pak nemusím zastavit na STOPCE, svítilo sluníčko nebo přehlídnout 50-ku a pod.
Tak jednou sedíš za volantem a musíš plnit svoje úkoly nebo se všichni budem na něco vymlouvat.

Na jedno zapomínáš. 70% (nebo já nevím kolik,prostě většina,) svítí i vzadu.Tak si na to zvyklej.Tak to automaticky očekáváš i od dalších. Stejně tak to bylo s motorkama,který vždy musely svítit a byly dobře vidět v záplavě zhasnutých aut.Jak začly povině svítit i auta,tak najednou motorky splívaj.Já ty všechny změny zažil a poznal,jak najednou sem byl na motorce přehlíženej.Proto skoro každej motorkář,kterej se má rád,svítí přes den dálkovejma a nebo i přídavnejma,když je má. Sám vídám rozdíl k chování řidičů ke mě na motorce,když jedu na potkávací a když na dálkový. V poslední době to část lidí řeší ježděním v reflexních vestách.A je to právě s toho důvodu,že motorky nejsou v záplavě rozsvícenejch aut vidět že jsou motorka.
Jezdím hodně a řidičák mám skoro třicet let ale ještě sem nezažil,kdy někdo rozsvítil v tunelu nebo za snížený viditelnosti všechny světla s denních.

Nebyl jsem zastáncem denního svícení, nicméně musím uznat, že nehod z přehlídnutí vozidla výrazně ubylo. Táta dělá dopravní nehody a tam je to znát. (To že narostla spousta jinech hlavně z přecenění schopností, je jiná).
Na motorce jezdím taky, dálkový nepoužívám (a to mám asi postatně menší motorku než ty), je to nepříjemný.
Tak jsem asi jedinej kdo přepíná světla v tunelu, sice mám řidičák jen 22 let, ale není to tak hrozný.
Pořád řešíš, že někdo něco neudělá, ale je spousta závažnějších pochybení.
Pokud vím, že na to zapomínám tak si pořídím automatický rozsvěcení dle intenzity venkovního světla, není to tak drahý.
04-03-2012 09:21 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvků: 3 678
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #32
RE: Zapnutí el. zařízení po zapnutí kličku
Taky mi příde, že dálkový na motorce přeci jen trochu oslňují, ale vidět je to dobře.

Denní svícení v tunelu - jak psal Tom, nikdo nepřepne. A že bych viděl auto, který to zapne automaticky to taky né. A i třeba nějaký novější nebo luxusnější značky. Ono, když tam jede nějaká žesnká, tak třeba ani neví, která páčka je na jaký světla... A tohle se opravdu nedá srovnávat s dodržováním rychlosti nebo přednosti - pokud byl někdo zvyklej jen zapínat světla, tak je jen zapíná dál - ale že by je měl přepnout když vjede do tunelu...

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
04-03-2012 11:25 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvků: 3 678
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #33
RE: Zapnutí el. zařízení po zapnutí kličku
A úspora? valim_se_smichy valim_se_smichy valim_se_smichy

Nevím čeho. Když si spočítám, kolik stojí žárovka vs. montáž + světla, tak se to vživotě nezaplatí. Nehledě na to, že pár bliknutí při vjezdu do tunelu, a úspora je ta tam... Nehledě na to, že to ani není hezký. Efekt možná u nějakejch aut, kde se musí kvůli výměně žárovky rozebrat půlka auta (těch je ale v poslední době víc a víc).

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
04-03-2012 11:28 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
crusader Offline
Rytíř templu

Příspěvků: 1 725
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #34
RE: Zapnutí el. zařízení po zapnutí kličku
Tak nevím, asi jsem vyjímka, ale já v tunelu vždy světla rozsvítím a po výjezdu zhasnu (zůstávají rozsvícené pouze přední "deněsvítící" potkávací - moje speci úprava). Nevidím v tom problém, notabene když u každého tunelu u nás (v ČR) je značka "Rozsviť světla", leckde i s textem... Pokud někdo nevidí značky nebo je nerespektuje, nemá na silnici co dělat!
05-03-2012 12:21 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Bubák Offline
z Brd

Příspěvků: 2 295
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 15
Příspěvek: #35
RE: Zapnutí el. zařízení po zapnutí kličku
(04-03-2012 09:07 PM)Harley napsal(a):  
(04-03-2012 09:00 PM)TANK napsal(a):  
(04-03-2012 08:53 PM)Harley napsal(a):  Myslíš,že v tunelu je auto bez zadních světel vidět? Kór když sám do něj vjedeš třeba ze sluníčka?

Svítit ve dne je správný! Ale kokotina je denní svícení. Je to o vlku kterej se nažral a koza zůstala celá. Nějakej pitomec vymyslel,že je to úspora a další řada jemu podobnejch tomu věří.

To je ale věc řidiče (co nerozsvítil), pokud to někdo nezvládá a má jen přední svícení tak si může nechat domontovat i automatický rozsvěcení celýho auta.
To pak nemusím zastavit na STOPCE, svítilo sluníčko nebo přehlídnout 50-ku a pod.
Tak jednou sedíš za volantem a musíš plnit svoje úkoly nebo se všichni budem na něco vymlouvat.

Na jedno zapomínáš. 70% (nebo já nevím kolik,prostě většina,) svítí i vzadu.Tak si na to zvyklej.Tak to automaticky očekáváš i od dalších. Stejně tak to bylo s motorkama,který vždy musely svítit a byly dobře vidět v záplavě zhasnutých aut.Jak začly povině svítit i auta,tak najednou motorky splívaj.Já ty všechny změny zažil a poznal,jak najednou sem byl na motorce přehlíženej.Proto skoro každej motorkář,kterej se má rád,svítí přes den dálkovejma a nebo i přídavnejma,když je má. Sám vídám rozdíl k chování řidičů ke mě na motorce,když jedu na potkávací a když na dálkový. V poslední době to část lidí řeší ježděním v reflexních vestách.A je to právě s toho důvodu,že motorky nejsou v záplavě rozsvícenejch aut vidět že jsou motorka.
Jezdím hodně a řidičák mám skoro třicet let ale ještě sem nezažil,kdy někdo rozsvítil v tunelu nebo za snížený viditelnosti všechny světla s denních.

Za komančů jsem sice ještě řidičák neměl, ale svítil jsem i v době, kdy se ještě nemuselo. Denní svícení je divná věc, často potkávám auta, co jedou ještě za šera na denní svícení, takže třeba tmavý auto už moc zezadu vidět neni. Jsem rád, že udělali svícení povinný, když bejvalo jen v zimě a pak se přesouval čas na letní a svítit se nemuselo, hromada lidí jak kdyby na to čekala, první den ráno už nesvítil skoro nikdo. Vsadim se, že kdyby se tehdy měnil čas toreticky třeba ve 14:00 hod., 80% lidí by ty světla prostě zhaslo, prostě svítit NEMUSIM, tak NEBUDU. Na motorce dávám dálkový podle toho kde zrovna jedu, samozřejmě ne na okresce, když se chci kochat a pojedu za osobákem, ale třeba po praze jo. Že to oslňuje je mi jedno, chránim si tim svůj život. Před pár lety přehlídla paní v matizu kamaráda jedoucího v tatře 8x8, tak mu tam vjela a on jí přejel čumák. Kdyby jel na motorce, mohl tam mít třeba i pomníček...

[Obrázky: minijeep3.jpg?ver=0]
XJ 4.0 1994, XJ 2.5TD 1997
05-03-2012 01:29 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
michal Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 320
Připojen(a): 02-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 38
Příspěvek: #36
RE: Zapnutí el. zařízení po zapnutí kličku
přijedu do němec zhasnu a připadá mi to uplně normální,podle mě to moc nevyřešilo,je to jen o ohleduplnosti a pozornosti,před pár lety jsem dostal ve slovinsku pokutu za svícení přez denble_ju
a jak se jezdí dole hódně na východě,:Chehták:tam ani světla nemají a přesto nebourajChehták
05-03-2012 02:13 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvků: 3 678
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #37
RE: Zapnutí el. zařízení po zapnutí kličku
(05-03-2012 12:21 AM)crusader napsal(a):  Tak nevím, asi jsem vyjímka, ale já v tunelu vždy světla rozsvítím a po výjezdu zhasnu (zůstávají rozsvícené pouze přední "deněsvítící" potkávací - moje speci úprava). Nevidím v tom problém, notabene když u každého tunelu u nás (v ČR) je značka "Rozsviť světla", leckde i s textem... Pokud někdo nevidí značky nebo je nerespektuje, nemá na silnici co dělat!
Já jezdím tunelama denně, a značku jsem ještě neviděl Chehták

Teda viděl ale jinde.

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
05-03-2012 06:59 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)