Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cherokee XJ 5"
Autor Zpráva
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 642
Připojen(a): 03-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #11
RE: Cherokee XJ 5"
Tak včera mi John namontoval elektrické ventilátory, vytvořil nový domeček na kladky a zatim to vypadá že to funguje, sice jsme dali 2stupňové čidlo před chladič, spíná v 93 a 105 místo za, ale bál jsem se že jsou to příliš vysoké teploty, ale vypadá to že to chladí. Fotky dodám později. Ještě se bude přidělávat vypínání do kabiny a vrtule na intercooler taky vypínatelná. Jen by mě zajímalo, jakou má mít provozní teplotu VM motor a zda hrozí nebezpečí když neni motor dochlazován vrtulí, jak tomu bylo s viskospojkou, při dojezdu, protože se mi el. vrtule sepne až při 93 stupních a do té doby motor nic nechladí...
05-12-2011 11:38 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 642
Připojen(a): 03-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #12
RE: Cherokee XJ 5"
No já mám termostat 75+ ale měl by být 85+ no a vrtule spíná při 93°C
Ještě přemýšlím o chladiči oleje, prý se dělá nástavba pod filtr, ale nevim jestli je to nutné, nebo ne. Jak nemám ten ukazatel teploty, tak je to na prd, že nevim na čem jsem :)
05-12-2011 11:39 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 642
Připojen(a): 03-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #13
RE: Cherokee XJ 5"
Takže včera namontovaný 4,5" lift od Rough Country no a protože jsem byl líný vyřezávat podložku, tak mám předek ještě o další 4,5cm výš no a dozadu jsem byl nucen přidat ještě 1 list od RE. Čekají mě teď buď houpačky, nebo ještě podložky mezi pera a nápravu. Jsem překvapený z jakého materiálu jsou udělané Utřmeny zadních listů, normálně se mi zohybaly při dotahování, podotýkám že jsem dotahoval ráčnou. A ještě sehnat 1kus 33" BFG a můžu vyrazit
05-12-2011 11:41 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 642
Připojen(a): 03-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #14
RE: Cherokee XJ 5"
Tak konečně jsem se dočkal a zakoupil jeden z nárazníků, které dělal ještě John a válel se nám na krámě. Při montáži padlo pár sprostých slov, ale je tam a s ním i naviják 4,5T Noell. Je sice bez trubek, ale i tak si myslim že mu sluší


Přiložené soubory Miniatury
   
05-12-2011 11:42 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 642
Připojen(a): 03-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #15
RE: Cherokee XJ 5"
Vyskytl se problém který tady byl několikrát řešen, auto se při přejezdu sebemenší nerovnosti už při rychlosti 30km v hodině rozkmitá tak, že se musí uplně zastavit. Svistláky, kuláky, tlumič řízení jsou nové, geometrie a záklon přední nápravy dělal Hopík, ale stav nezměněn. Takže auto stojí měsíc mimo provoz a já musim jezdit břichloplazem. Hledal jsem a četl jsem kdo co psal, ale žádná z příčin to není. Může to dělat také zadní náprava? Resp. ložisko zadní poloosy, že by rozkmitalo celý auto? Ještě jsem našel že Harleyovi něco podobného dělala převodka řízení, ale tam moc velká vůle neni.
05-12-2011 11:42 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 642
Připojen(a): 03-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #16
RE: Cherokee XJ 5"
Mám tam 5" lift, kola BFG na zimu AT 30" . Začalo to dělat až po cestě do Berouna z ničeho nic. Byli jsme jezdit na Šumavě, najezdil jsem s tim spoustu kilometrů po liftu po dálnici a nic to nedělalo, jen drobné vibrace od předního kardanu. Při pojezdech po městě jsem nic nepoznal. Je pravda že od té doby co jsme jeli Šumavu, tak jsem s autem jen dojel do Prahy a stálo tady, pak pošusty po městě, to se nic nepozná no a pak ta osudová cesta do Berouna, která mi trvala hodinu :D
Do hopíka vkládám velké naděje, ale říkal že už povyměňoval všechno a stále se to nezlepšilo... Tlumiče jsou nové všechny 4, zkoušeli vyměnit i tl. řízení a bez zlepšení. Udělali sbíhavost i geometrii...
05-12-2011 11:42 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 642
Připojen(a): 03-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #17
RE: Cherokee XJ 5"
Tak dnes jsme u Hopíka namontovali řídící jednotku a už to ukazuje, sice ne tlak oleje, ale všechno ostatní. Jen svítí abs a airbag. Nevim proč... Jinak auto ustojí klepání díky novému tlumiči řízení, ale problém neni stále vyřešen, jen zamaskován. Tohle neni řešení takže vozidlo nadále zůstává u Hopíka. Další akce bude následující, zkontroluje svislé čepy, které se zdají dobré a odpojí přední kardan a zkusí přezout na větší gumy. Jinak odzkoušeno snad všechno, vyměněné všechny kuláky, ložiska, předělaná panhardka oko - oko, silentbloky v ramenou OK, záklon nápravy 10° takže taky OK, geometrie a sbíhavost OK, zkusí ještě zesílit spojovačku a udělat trochu větší sbíhavost a pak se uvidí. Jinak jsem v koncích a mám absťák...
Kdyby měl ještě někdo nějaký nápad, sem s ním
Díky
05-12-2011 11:43 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 642
Připojen(a): 03-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #18
RE: Cherokee XJ 5"
Takže finální řešení, výměna komplet přední nápravy, všech silentbloků horních ramen a panhardky, výměna spodních ramen made by John
05-12-2011 11:43 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 642
Připojen(a): 03-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #19
RE: Cherokee XJ 5"
Tak včera mi přestalo auto řadit, měnil se simering na klice, jezdilo 14 dní a začaly se špatně řadit rychlosti. Včera jsem přestal řadit uplně. Když běží motor, nedostanu tam ani jedničku. Při jízdě s meziplynem OK. Nemá někdo nějaký nápad čím by to mohlo být? Spojka normálně vystavuje, když za jízdy vymáčknu spojku, vystaví...
05-12-2011 11:44 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 642
Připojen(a): 03-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #20
RE: Cherokee XJ 5"
No v pondělí to půjde zase komplet dolů, kdyžtak koupim celý set spojkový, do té doby než se dělal ten simering, tak to bylo uplně v pohodě. Dělal to automechanik, ne zádný laik jako já. Ale tak i mistr tesař se někdy utne. Myslel jsem si že by to mohl být hydraulický váleček, ale kapalina nemizí. Spojka jsem si myslel že vystaví právě z toho důvodu, že když je tam jednička a vyšlápnu spojku, auto se ani nehne. Občas to dělalo to že při zařazení jedničky to trochu cuklo, ale pak zase OK. To samé když se mi tam nepodařilo hned napoprvé dostat rychlost, narval jsem ji tam s meziplynem a zase to fungovalo normálně, jako by nic. Interval se zkracoval a zkracoval, až se mi tam nepodařilo dát jedničku vůbec. Stále jsem doufal, že by mohla být špatně zandaná tyčka od pomocného válečku, prý na simeringu není co zkazit, vzhledem k tomu, že se to musí poskládat, tak jak se to rozebralo. Hlavně spojka nesmrdí ani trochu, tak jsem z toho udiven, podle mě by se měla pálit, kdyby byl špatný přítlačák. Ložisko je občas slyšet, ale že by kvůli tomu spojka nevystavovala???
05-12-2011 11:44 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)