Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Automatické denní svícení
Autor Zpráva
Daliii Offline
Neználek

Příspěvků: 21
Připojen(a): 19-02-2018
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Automatické denní svícení
Zdravím,

chtěl bych se zeptat. Koupil jsem 94' ZJ a má automatické denní svícení.
Po otočení klíčku se zapnou originalní přední světla.

Nemáte někdo tip, jak je vypnout? Na ovladači světel polohu auto nemám.
Světla se zapnou vždy za každých okolností.

Co jsem se dočetl, tak by to měla dělat bílá krabička u sloupku řízení. Ale také jsem se dočetl, že ikdyž se vypojila, tak světla stále svítily.

Neřešil jste to někdo? Nechci, aby se mi zbytečně vysvicovaly paraboly, když světla zrovna nepotřebuji.

Děkuji

28-12-2019 04:00 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #2
RE: Automatické denní svícení
...domnívám se, že denní svícení tam někdo nabastlil dodatečně, protože si dobře pamatuji, že v roce 1994 žili na Zeměkouli ještě svéprávní lidé, kteří takovou píčovinu určitě nepotřebovali. Otevři kapotu a jdi po drátech od světel a někde na to narazíš...

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
28-12-2019 04:17 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro standa.t za tento příspěvek:
lucius, JardaT
whitedevil Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 238
Připojen(a): 07-03-2015
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #3
RE: Automatické denní svícení
Jak říká standa...

Já když dělal čistku v elektrice tak jsem vytahal kýbl kabelů co tam někdo dobastlil...

Jeep Grand Cherokee ZG 1996 4.0l LPG, NP242, 5,5" Long Arm přední 3 link, Zadní CH 8,25(z jeep KJ) - LOKKA automatka, Silverstone mt-117 x-treme 33x10,5 R15, Dual Battery, 50" curved LED BAR,

Fiat Freemont 3,6 pentastar + LPG Blackcode
28-12-2019 04:34 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Daliii Offline
Neználek

Příspěvků: 21
Připojen(a): 19-02-2018
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #4
RE: Automatické denní svícení
(28-12-2019 04:17 PM)standa.t napsal(a):  ...domnívám se, že denní svícení tam někdo nabastlil dodatečně, protože si dobře pamatuji, že v roce 1994 žili na Zeměkouli ještě svéprávní lidé, kteří takovou píčovinu určitě nepotřebovali. Otevři kapotu a jdi po drátech od světel a někde na to narazíš...

Právě, že mě to trklo, když jsem zrovna brouzdal servisním manuálem pro ZJ.
Byl tam totiž diagram na Daytime Running Lights, když jsem o tom začal hledat, tak jsem zjistil, že auta, které jsou vyvezená z Kanady tak měla denní svícení. Nevím jestli toto je zrovna můj případ, protože neznám veškeré klíče k dekodovaní VIN, ale netváří se to tak.

Tak či tak, podívání na dráty dává smysl a vyzkouším, budu se na tu elektriku kouknout více celkově. Více času mi totiž neukazuje kolik je benzinu v nadrži a ani rychlost, ale co jsem se dočetl, tak stačí jen očistit kontakty na budíkách přístrojové desky :)

@whitedevil Tak to je teda šílenost.. Na to bych asi neměl nervy spravovat auto po kutilovi :D

28-12-2019 08:31 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #5
RE: Automatické denní svícení
(28-12-2019 08:31 PM)Daliii napsal(a):  
(28-12-2019 04:17 PM)standa.t napsal(a):  ...domnívám se, že denní svícení tam někdo nabastlil dodatečně, protože si dobře pamatuji, že v roce 1994 žili na Zeměkouli ještě svéprávní lidé, kteří takovou píčovinu určitě nepotřebovali. Otevři kapotu a jdi po drátech od světel a někde na to narazíš...

Právě, že mě to trklo, když jsem zrovna brouzdal servisním manuálem pro ZJ.
Byl tam totiž diagram na Daytime Running Lights, když jsem o tom začal hledat, tak jsem zjistil, že auta, které jsou vyvezená z Kanady tak měla denní svícení. Nevím jestli toto je zrovna můj případ, protože neznám veškeré klíče k dekodovaní VIN, ale netváří se to tak.

Tak či tak, podívání na dráty dává smysl a vyzkouším, budu se na tu elektriku kouknout více celkově. Více času mi totiž neukazuje kolik je benzinu v nadrži a ani rychlost, ale co jsem se dočetl, tak stačí jen očistit kontakty na budíkách přístrojové desky :)

@whitedevil Tak to je teda šílenost.. Na to bych asi neměl nervy spravovat auto po kutilovi :D
no, to mě právě taky napadlo, když jsem napsal, co jsem napsal, jestli nebudou nějaký exotický verze pro kanadu, švédsko, švýcary Chehták víc bude určitě vědět Paľo

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
28-12-2019 09:03 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
white Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 766
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #6
RE: Automatické denní svícení
(28-12-2019 04:00 PM)Daliii napsal(a):  Zdravím,

chtěl bych se zeptat. Koupil jsem 94' ZJ a má automatické denní svícení.
Po otočení klíčku se zapnou originalní přední světla.

Nemáte někdo tip, jak je vypnout? Na ovladači světel polohu auto nemám.
Světla se zapnou vždy za každých okolností.

Co jsem se dočetl, tak by to měla dělat bílá krabička u sloupku řízení. Ale také jsem se dočetl, že ikdyž se vypojila, tak světla stále svítily.

Neřešil jste to někdo? Nechci, aby se mi zbytečně vysvicovaly paraboly, když světla zrovna nepotřebuji.

Děkuji

Ahoj, pokud máš denní svícení nastavený z fabriky tak by pro zhasnutí mělo stačit zatáhnout ruční brzdu na první zoubek, aby se rozsvítila kontrolka na palubní desce a světla zhasnou. (alespoň u WJ z kanady to tak funguje)
29-12-2019 09:28 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro white za tento příspěvek:
standa.t
Daliii Offline
Neználek

Příspěvků: 21
Připojen(a): 19-02-2018
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #7
RE: Automatické denní svícení
(29-12-2019 09:28 AM)white napsal(a):  Ahoj, pokud máš denní svícení nastavený z fabriky tak by pro zhasnutí mělo stačit zatáhnout ruční brzdu na první zoubek, aby se rozsvítila kontrolka na palubní desce a světla zhasnou. (alespoň u WJ z kanady to tak funguje)

Ahoj, včera odzkoušeno a není tomu tak, stále svítí.

01-01-2020 01:49 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
JUMBO Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 294
Připojen(a): 16-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #8
RE: Automatické denní svícení
Ty vole, to jsou špeky. Proč nevymysleli něco jako: vystupte a znovu nastupte do auta, vytočte studený do omezovače na 5 vteřin a pak vám zhasnout světla.

JEEP GRAND CHEROKEE ZJ 5,2 LPG
01-01-2020 09:04 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 3 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro JUMBO za tento příspěvek:
JaneK, jenda4, RoKr
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)