Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cherokee is back
Autor Zpráva
TANK Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 165
Připojen(a): 05-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #91
RE: Cherokee is back
(08-03-2013 06:16 PM)standa.t napsal(a):  
(08-03-2013 04:55 PM)TANK napsal(a):  
(08-03-2013 03:44 PM)Harley napsal(a):  XJ je jednoznačně konstrukce "ca" .Když pod něj kouknu,vidím tam rám pod celou kastlí. Je to vidět i na tom obrázku barevným,tak schématu s manuálu,kde jsou rozměry samotnýho rámu.
Tuhle konstrukci třeba pod Škodovku nevidím.
To,že to je rámová karoserie,je vidět i u Comanche a nebo že jde s XJ odříznout střecha.To u samonosu bez tohohle rámu neuděláš aníž by se auto nezlomilo.

Jojo pravdu má, samonosná skořepinová (dneska většina) a samonosná s rámem je rozdíl, rám je tam hlavně kůli kroucení.
aby se to víc kroutilo? Chehták Proti kroucení by tam musely být příčný výztuhy, což jde u kombíků blbě - kombík se vždycky kroutí víc než sedan, nezachrání to ani rám z Patrola. Kroucení se řeší líp prostorově řešeným skeletem, masívnější práhy, masívnější sloupky, navázání nadkolí na přední sloupky, příčný výztuhy v podlaze, pod sedačkama, všude, kde to jen jde, menší okna v kufru taky zesílí kastli - otevři si dveře u XJ, ZJ, WJ, WK, a podívej se na sloupky - to je rozdíl, co?

Hmm, koukám, že nechápeš, rámová konstrukce spojená se samonosnou vytváří vyšší tuhost v krutu a hlavně je méně namáhána než klasická skeletová (a zjednodušeně - vydrží se vícekrát ohýbat), sem myslel, že děláš karosářskou Depresníček
08-03-2013 07:02 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 171
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #92
RE: Cherokee is back
(08-03-2013 07:02 PM)TANK napsal(a):  
(08-03-2013 06:16 PM)standa.t napsal(a):  
(08-03-2013 04:55 PM)TANK napsal(a):  
(08-03-2013 03:44 PM)Harley napsal(a):  XJ je jednoznačně konstrukce "ca" .Když pod něj kouknu,vidím tam rám pod celou kastlí. Je to vidět i na tom obrázku barevným,tak schématu s manuálu,kde jsou rozměry samotnýho rámu.
Tuhle konstrukci třeba pod Škodovku nevidím.
To,že to je rámová karoserie,je vidět i u Comanche a nebo že jde s XJ odříznout střecha.To u samonosu bez tohohle rámu neuděláš aníž by se auto nezlomilo.

Jojo pravdu má, samonosná skořepinová (dneska většina) a samonosná s rámem je rozdíl, rám je tam hlavně kůli kroucení.
aby se to víc kroutilo? Chehták Proti kroucení by tam musely být příčný výztuhy, což jde u kombíků blbě - kombík se vždycky kroutí víc než sedan, nezachrání to ani rám z Patrola. Kroucení se řeší líp prostorově řešeným skeletem, masívnější práhy, masívnější sloupky, navázání nadkolí na přední sloupky, příčný výztuhy v podlaze, pod sedačkama, všude, kde to jen jde, menší okna v kufru taky zesílí kastli - otevři si dveře u XJ, ZJ, WJ, WK, a podívej se na sloupky - to je rozdíl, co?

Hmm, koukám, že nechápeš, rámová konstrukce spojená se samonosnou vytváří vyšší tuhost v krutu a hlavně je méně namáhána než klasická skeletová (a zjednodušeně - vydrží se vícekrát ohýbat), sem myslel, že děláš karosářskou Depresníček

teď nechápu o čem mluvíš, jestli myslíš rám ve smyslu uniframe, nebo rám ve smyslu, co má Wrangler, každopádně nic takhle placatýho ti nezvýší nijak výrazně tuhost v krutu, tohle je tam kvůli ohybu, aby se to nezlomilo. Klasickej rám co má Wrangler už se dneska používá akorát u pickupů, maximálně ještě u obřích SUV, který jsou na stejným základě postavený, jinak rám nemá smysl, protože samonosná kastle je tužší, lehčí, prostorově míň náročná je jednodušší a levnější.
Co se týká uniframe, z mýho pohledu je to normální samonosná kastle, jako každá jiná, říkejte tomu klidně rám, pro mne jsou to normální výztuhy odpředu dozadu, jako na každým jiným autě - u osobáků je to většinou vybočený do práhů - ty plněj funkci podélných výztuh, u XJ jsou naopak práhy jenom na ozdobu

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
08-03-2013 07:36 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
DwPetr Offline
sběratel ZJček a WJček

Příspěvků: 5 542
Připojen(a): 11-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 19
Příspěvek: #93
RE: Cherokee is back
Já to za rám taky nepovažuju, je to pro mě součást kastle, a jak je na tom obrázku o stránku zpět vykreslená, stejně tak se kastle dá rozkreslit i na jiných dílech. Je dobře že tam ta část kastle je, přecejen jsou tam těžký nápravy a motor s převodovkou, a ty musí něco pořádně držet.

http://www.muj-jeep.cz
http://www.renovace-stroju.cz
Jeep GCH WG 4.7 V8
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
Jeep GCH WJ 4.0 I6 LPG
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
08-03-2013 07:51 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
TANK Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 165
Připojen(a): 05-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #94
RE: Cherokee is back
Stando:

Já od začátku o samonosné s pomocným rámem a samonosné skeletové a rozdílech a výhodách (jen některých), ty to motáš všechno dohromady.
Asi je to zbytečný to dál rozebírat ble_ju
08-03-2013 07:51 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
TANK Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 165
Připojen(a): 05-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #95
RE: Cherokee is back
(08-03-2013 07:51 PM)DwPetr napsal(a):  Já to za rám taky nepovažuju, je to pro mě součást kastle, a jak je na tom obrázku o stránku zpět vykreslená, stejně tak se kastle dá rozkreslit i na jiných dílech. Je dobře že tam ta část kastle je, přecejen jsou tam těžký nápravy a motor s převodovkou, a ty musí něco pořádně držet.

Jo co např. A8 má motor jako pírko - tam je samonosný skelet, že se kroutí je normál a nikomu to moc nevadí proč asi?
Že by v tom byly rozdílné nároky použití Depresníček
08-03-2013 07:57 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
TANK Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 165
Připojen(a): 05-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #96
RE: Cherokee is back
Něco tady:
http://www.kvm.tul.cz/katedra/ped/KDS2/K...0-%201.pdf
08-03-2013 08:26 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #97
RE: Cherokee is back
To je zajímavý,jaká diskuze se tu rozjela na bázi mé poznámky ke karoserii nového Cherokee. Šlo mi v podstatě o to,zda má nový Cherokee samonosnou karoserii vyztuženou integrovaným pomocným rámem či ne.Je to docela podstatný pro její tuhost a odolnost.

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
08-03-2013 09:07 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 035
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #98
RE: Cherokee is back
To co maj Jeepy je oficiálně výrobcem nazývaný v AJ unibody on subframe . Stejnou konstrukci a stejně nazvanou má LR Discovery,Mits. Pajero, Lada Niva,snad už všechny současný LC a samozřejmě řada dalších těžších aut,kde by skořepinovej samonos byl slabej a rám těžkej,drahej a nakonec i míň bezpečnej.
A jinak souhlas s Tankem.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
08-03-2013 09:22 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 171
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #99
RE: Cherokee is back
(08-03-2013 09:07 PM)Dr.Ti. napsal(a):  To je zajímavý,jaká diskuze se tu rozjela na bázi mé poznámky ke karoserii nového Cherokee. Šlo mi v podstatě o to,zda má nový Cherokee samonosnou karoserii vyztuženou integrovaným pomocným rámem či ne.Je to docela podstatný pro její tuhost a odolnost.

Doktore v klidu si to kup Smíšek PalecNahoru 100% to má samonosnou kastli s integrovaným rámem - jinak se auta už nevyrábí a torsní tuhost to bude mít předpokládám nejlepší z dosud vyráběných JEEPů PalecNahoru taková je doba. Přestože jsou nový auta celkově horší a horší, tak zrovna karoserie je jediný, co je na nových autech vyníkající PalecNahoru

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
08-03-2013 09:29 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 171
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #100
RE: Cherokee is back
(08-03-2013 07:51 PM)TANK napsal(a):  Stando:

Já od začátku o samonosné s pomocným rámem a samonosné skeletové a rozdílech a výhodách (jen některých), ty to motáš všechno dohromady.
Asi je to zbytečný to dál rozebírat ble_ju

samonosná s pomocným rámem je zase něco úplně jinýho Chehták teď jsi to ale zamotal dokonale.
Jak jsem psal nazačátku, je to fakt debata o hovně, bavíme se tady o tom, jak správně pojmenovat jednu a tu samou věc

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 08-03-2013 09:34 PM od standa.t.)
08-03-2013 09:34 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 4 Host(é)