Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cherokee is back
Autor Zpráva
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 036
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #101
RE: Cherokee is back
(08-03-2013 09:29 PM)standa.t napsal(a):  
(08-03-2013 09:07 PM)Dr.Ti. napsal(a):  To je zajímavý,jaká diskuze se tu rozjela na bázi mé poznámky ke karoserii nového Cherokee. Šlo mi v podstatě o to,zda má nový Cherokee samonosnou karoserii vyztuženou integrovaným pomocným rámem či ne.Je to docela podstatný pro její tuhost a odolnost.

Doktore v klidu si to kup Smíšek PalecNahoru 100% to má samonosnou kastli s integrovaným rámem - jinak se auta už nevyrábí a torsní tuhost to bude mít předpokládám nejlepší z dosud vyráběných JEEPů PalecNahoru taková je doba. Přestože jsou nový auta celkově horší a horší, tak zrovna karoserie je jediný, co je na nových autech vyníkající PalecNahoru


V tomhle s Tebou Stando souhlasím. Trvat na klasický rámový konstrukci ,myšleno "nosnej rám a kastle",jsou jen přežitky a neznalost.Nevětší blbost považuju považuju názor,že jen auto s rámem je offroad.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
08-03-2013 09:36 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
TANK Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 165
Připojen(a): 05-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #102
RE: Cherokee is back
(08-03-2013 09:34 PM)standa.t napsal(a):  
(08-03-2013 07:51 PM)TANK napsal(a):  Stando:

Já od začátku o samonosné s pomocným rámem a samonosné skeletové a rozdílech a výhodách (jen některých), ty to motáš všechno dohromady.
Asi je to zbytečný to dál rozebírat ble_ju

samonosná s pomocným rámem je zase něco úplně jinýho Chehták teď jsi to ale zamotal dokonale.
Jak jsem psal nazačátku, je to fakt debata o hovně, bavíme se tady o tom, jak správně pojmenovat jednu a tu samou věc

Je to o hovně - opravuji pro ty kdo kromě Standy nepochopil o čem jsme hovořili v souvislosti verzemi samonosných karoserií - přesně mělo být mnou napsáno samonosná rámová hluboce se omlouvám
08-03-2013 09:57 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 171
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #103
RE: Cherokee is back
(08-03-2013 09:36 PM)Harley napsal(a):  
(08-03-2013 09:29 PM)standa.t napsal(a):  
(08-03-2013 09:07 PM)Dr.Ti. napsal(a):  To je zajímavý,jaká diskuze se tu rozjela na bázi mé poznámky ke karoserii nového Cherokee. Šlo mi v podstatě o to,zda má nový Cherokee samonosnou karoserii vyztuženou integrovaným pomocným rámem či ne.Je to docela podstatný pro její tuhost a odolnost.

Doktore v klidu si to kup Smíšek PalecNahoru 100% to má samonosnou kastli s integrovaným rámem - jinak se auta už nevyrábí a torsní tuhost to bude mít předpokládám nejlepší z dosud vyráběných JEEPů PalecNahoru taková je doba. Přestože jsou nový auta celkově horší a horší, tak zrovna karoserie je jediný, co je na nových autech vyníkající PalecNahoru


V tomhle s Tebou Stando souhlasím. Trvat na klasický rámový konstrukci ,myšleno "nosnej rám a kastle",jsou jen přežitky a neznalost.Nevětší blbost považuju považuju názor,že jen auto s rámem je offroad.

to se mi ulevilo Chehták s názorem že rám = offroad se setkávám často a je mi z toho vysvětlování na ble_ju je to marný Chehták
...
celý to tu vzniklo z důvodu, že jakejsi redaktor bulváru se domnívá, že XJ je na rámu a zkritizoval nový číro, že není na rámu a my se toho jak pitomci chytnem a budem se hádat o slovíčka Chehták

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
08-03-2013 10:04 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 036
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #104
RE: Cherokee is back
(07-03-2013 10:00 AM)standa.t napsal(a):  jestli má kastle rám, tak potom není samonosná, Pajero pokud vím, tak má normální rám, jako třeba Wrangler, takže o samonosný kastli nemůže být ani řeč. Kastle jsou buď samonosný, nebo na rámu - nic mezi tím, takže Cherokee měl bez diskuzí kastli samonosnou

Stando,já sem nějak neregistroval co někde napsal nějakej pisálek ale na Tvoje rozdělení konstrukcí.

a tak podobně to napsal i Bubák

(07-03-2013 12:58 PM)Bubák napsal(a):  Samonosná s rámem je nesmysl, to plyne už z názvu. Říká se jí polonosná.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 08-03-2013 10:15 PM od Harley.)
08-03-2013 10:14 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
michal Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 320
Připojen(a): 02-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 38
Příspěvek: #105
RE: Cherokee is back
jestli má kastle rám, tak potom není samonosná, Pajero pokud vím, tak má normální rám, jako třeba Wrangler, takže o samonosný kastli nemůže být ani řeč. Kastle jsou buď samonosný, nebo na rámu - nic mezi tím, takže Cherokee měl bez diskuzí kastli samonosnou

[/quote]


stando toto neokecášChehták
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09-03-2013 01:31 AM od michal.)
09-03-2013 01:31 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #106
RE: Cherokee is back
(08-03-2013 09:29 PM)standa.t napsal(a):  
(08-03-2013 09:07 PM)Dr.Ti. napsal(a):  To je zajímavý,jaká diskuze se tu rozjela na bázi mé poznámky ke karoserii nového Cherokee. Šlo mi v podstatě o to,zda má nový Cherokee samonosnou karoserii vyztuženou integrovaným pomocným rámem či ne.Je to docela podstatný pro její tuhost a odolnost.

Doktore v klidu si to kup Smíšek PalecNahoru 100% to má samonosnou kastli s integrovaným rámem - jinak se auta už nevyrábí a torsní tuhost to bude mít předpokládám nejlepší z dosud vyráběných JEEPů PalecNahoru taková je doba. Přestože jsou nový auta celkově horší a horší, tak zrovna karoserie je jediný, co je na nových autech vyníkající PalecNahoru

Stando,asi tě zklamuRozčarovánek,ale nekoupím. Jednak pro mne, jak jsem psal,nemá nový Cherokee pointu,a druhák moje představa o dalším autě se pomalu ale jistě sune někam jinam mimo portfolio Jeepu,takže se obávám,že s tímto svým současným JKčkem skončím zároveň i se značkou Jeep. Ale to je další kapitola. Jinak samozřejmě, pokud máš pravdu ,že nová karoserie pro Cherokee má integrovaný rám,pak je to jistě dobře. A nebyl bych tak pesimistický s názorem,že nový auta jsou horší a horší, spíše mají implementovány nějaký ty "kurvítka" daný legislativou,který se buď kazí anebo znepříjemňují uživateli život. Na druhou stranu jsou nová auta mnohem bezpečnější,než ta stará, a to je také dost podstatný .

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
09-03-2013 07:33 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #107
RE: Cherokee is back
(09-03-2013 01:31 AM)michal napsal(a):  jestli má kastle rám, tak potom není samonosná, Pajero pokud vím, tak má normální rám, jako třeba Wrangler, takže o samonosný kastli nemůže být ani řeč. Kastle jsou buď samonosný, nebo na rámu - nic mezi tím, takže Cherokee měl bez diskuzí kastli samonosnou


stando toto neokecášChehták
[/quote]

Doplň si informace o karoserii pro Pajera a pak piš
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Pajero

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
09-03-2013 07:37 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 171
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #108
RE: Cherokee is back
(09-03-2013 07:37 AM)Dr.Ti. napsal(a):  
(09-03-2013 01:31 AM)michal napsal(a):  jestli má kastle rám, tak potom není samonosná, Pajero pokud vím, tak má normální rám, jako třeba Wrangler, takže o samonosný kastli nemůže být ani řeč. Kastle jsou buď samonosný, nebo na rámu - nic mezi tím, takže Cherokee měl bez diskuzí kastli samonosnou


stando toto neokecášChehták

Doplň si informace o karoserii pro Pajera a pak piš
http://cs.wikipedia.org/wiki/Mitsubishi_Pajero


[/quote]
teď nechápu, Michalovo odkaz nefunguje a wiki píše, že 1. a 2.generace byly na rámu, od 3. generace má rám integrovanej, čili samonosná kastle, přičemž 2. generace se vyrábí dosud, tak nevím, co jsem napsal blbě. Pajero, ani jakýkoli jiný japonský auto mi nesmí do baráku, vím o něm jenom věci, který potřebuju ke svý práci, například než u Pajera demontuju nárazníky abych je nalakoval, tak u ZJ je mám za stejnej čas už nalakovaný a namontovaný. Na Pajeru to obnáší utrhat a odvrtat cca 60 rezavých šroubů

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
09-03-2013 10:34 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
michal Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 320
Připojen(a): 02-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 38
Příspěvek: #109
RE: Cherokee is back
stando já jsem žádnej odkaz nedával já v tom mám jasno.
pod tvůj příspěvek jsem jen napsal že to neokecášZdůrazňovač
10-03-2013 01:11 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 171
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #110
RE: Cherokee is back
(10-03-2013 01:11 AM)michal napsal(a):  stando já jsem žádnej odkaz nedával já v tom mám jasno.
pod tvůj příspěvek jsem jen napsal že to neokecášZdůrazňovač

a vidíš, že jsem to docela obstojně okecal Z_smoke

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
10-03-2013 10:23 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 6 Host(é)