Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plasti dip
Autor Zpráva
DwPetr Offline
sběratel ZJček a WJček

Příspěvků: 5 542
Připojen(a): 11-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 19
Příspěvek: #11
RE: JK - Fotografie
Já to budu dávat na lemy. Nicméně z praxe bych to na kastli nedal, resp. nechtěl bych to potom spravovat. Nedovedu si dost dobře představit nadšení při broušení celýho dílu do hladka, aby ta oprava nebyla poznat.

Ad wapka, bodyčko ze spodku taky wapkou nesundáš, pokud teda není odhnilý, ale to je jinej případ.

http://www.muj-jeep.cz
http://www.renovace-stroju.cz
Jeep GCH WG 4.7 V8
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
Jeep GCH WJ 4.0 I6 LPG
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
06-01-2013 02:26 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvků: 3 678
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #12
RE: JK - Fotografie
No k tý wapce - podle toho, jak to lehce loupal prstem si to moc odolný nepřišlo...

A na tom video to tou wapkou jen tak polechtal. Spíš jinak - do běžnýho provozu asi proč ne, ale pokud s tím člověk jezdí mimo silnici, a je to někdy jako koule bláta, + sem tam větve, nebude to asi vhodný.

2DwPetr - jak to myslíš s tím broušením do hladka? To potom budeš muset celý sloupat, a znovu nalakovat...

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
06-01-2013 02:40 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 035
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #13
plastidip 3
(06-01-2013 01:55 PM)mmarek napsal(a):  Ten nástřik plasti-dip si dal shodou okolností nedávno kamarád na WJ. Ještě jsem to v reálu neviděl, ale jak jsem psal, bylo to nedávno, takže žádné dlouhodobější zkušenosti s trvanlivostí atd. Zkusím z něj vymámit nějaké foto.

Tak nástřik nebo folie?

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
06-01-2013 02:42 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
DwPetr Offline
sběratel ZJček a WJček

Příspěvků: 5 542
Připojen(a): 11-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 19
Příspěvek: #14
RE: JK - Fotografie
(06-01-2013 02:40 PM)Pelany napsal(a):  No k tý wapce - podle toho, jak to lehce loupal prstem si to moc odolný nepřišlo...

A na tom video to tou wapkou jen tak polechtal. Spíš jinak - do běžnýho provozu asi proč ne, ale pokud s tím člověk jezdí mimo silnici, a je to někdy jako koule bláta, + sem tam větve, nebude to asi vhodný.

2DwPetr - jak to myslíš s tím broušením do hladka? To potom budeš muset celý sloupat, a znovu nalakovat...

No si představ, uplně jednoduchý jebnutí do dveří u Kauflandu. nebo hlubší drápanec. V první řadě to budeš muset obrousit, protože tmel ti nebude jinak držet. Tak a podle čeho? podle toho drsnýho povrchu to budeš rovnat? Po srovnání příjde plnič. Takže budeš mít třeba hrubý dveře a v prostředku hladkej plničovej flek. Když tohle přestříkáš byť celej díl, tak to bude vždycky poznat, vždycky tam bude rozdíl. Takže jediná možnost bude minimálně do prvních záhybů všechno sundat. a začít odznova.

Ten plasti dip je v podstatě jemný bodyčko ve spreji, který ti má udělat strukturu plastu, žádnej zázrak v tom není. Kromě toho že se to dá jen blbě spravovat, je to matný to nemá žádnej efekt. Stejný platí i pro folie. Ty se taky musej lepit na 100% povrch.

K tomu loupání, pokud pod tím není obroušenej podklad, tak se bude loupat cokoliv, je to jen otázka času. Stačí střeba scott brightem atd.. V tom odkazu to vypadalo, jak kdyby to valili přímo na lak lesklej jak psí kulky, to bude držet.ble_ju

http://www.muj-jeep.cz
http://www.renovace-stroju.cz
Jeep GCH WG 4.7 V8
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
Jeep GCH WJ 4.0 I6 LPG
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 06-01-2013 02:55 PM od DwPetr.)
06-01-2013 02:51 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Pakosta Pryč
Čechy Čechům

Příspěvků: 13 923
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 199
Příspěvek: #15
Re: JK - Fotografie
Je to nastrik prodavaji to i ve sprei je to na tom mem druhem videu

WJ 01 Limited 4,7 - K&N sání, BBK 70 klapka, Magnaflow,FM, 3" roura, Addco stabíky, BDS 2" pružiny, tlumiče Rancho 9000xl, silentbloky v ramenou Silentbloky.cz, led rampa by Zila.
MJ 87 2,5i manual a tak to zůstane. Zatím ve stádiu repase
XJ 93 4.0 HO před stavbou
KJ 02 3.7 V6 civil.
06-01-2013 02:51 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvků: 3 678
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #16
RE: JK - Fotografie
(06-01-2013 02:51 PM)DwPetr napsal(a):  
(06-01-2013 02:40 PM)Pelany napsal(a):  No k tý wapce - podle toho, jak to lehce loupal prstem si to moc odolný nepřišlo...

A na tom video to tou wapkou jen tak polechtal. Spíš jinak - do běžnýho provozu asi proč ne, ale pokud s tím člověk jezdí mimo silnici, a je to někdy jako koule bláta, + sem tam větve, nebude to asi vhodný.

2DwPetr - jak to myslíš s tím broušením do hladka? To potom budeš muset celý sloupat, a znovu nalakovat...

No si představ, uplně jednoduchý jebnutí do dveří u Kauflandu. nebo hlubší drápanec. V první řadě to budeš muset obrousit, protože tmel ti nebude jinak držet. Tak a podle čeho? podle toho drsnýho povrchu to budeš rovnat? Po srovnání příjde plnič. Takže budeš mít třeba hrubý dveře a v prostředku hladkej plničovej flek. Když tohle přestříkáš byť celej díl, tak to bude vždycky poznat, vždycky tam bude rozdíl. Takže jediná možnost bude minimálně do prvních záhybů všechno sundat. a začít odznovat.

K tomu loupání, pokud pod tím není obroušenej podklad, tak se bude loupat cokoliv, je to jen otázka času. Stačí střeba scott brightem atd.. V tom odkazu to vypadalo, jak kdyby to valili přímo na lak lesklej jak psí kulky, to bude držet.ble_ju

To si asi nerozumíme Chehták

Já jsem to myslel tak, že tamto je takovej dočasnej nástřik, kterej se dá následně a bez poškození jednoduše odstranit. A můžu auto nastříkat tak, jak je, nemusím nic odstrojovat atd... Neberu to jako trvalej lak.

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
06-01-2013 02:56 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
DwPetr Offline
sběratel ZJček a WJček

Příspěvků: 5 542
Připojen(a): 11-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 19
Příspěvek: #17
RE: JK - Fotografie
(06-01-2013 02:56 PM)Pelany napsal(a):  
(06-01-2013 02:51 PM)DwPetr napsal(a):  
(06-01-2013 02:40 PM)Pelany napsal(a):  No k tý wapce - podle toho, jak to lehce loupal prstem si to moc odolný nepřišlo...

A na tom video to tou wapkou jen tak polechtal. Spíš jinak - do běžnýho provozu asi proč ne, ale pokud s tím člověk jezdí mimo silnici, a je to někdy jako koule bláta, + sem tam větve, nebude to asi vhodný.

2DwPetr - jak to myslíš s tím broušením do hladka? To potom budeš muset celý sloupat, a znovu nalakovat...

No si představ, uplně jednoduchý jebnutí do dveří u Kauflandu. nebo hlubší drápanec. V první řadě to budeš muset obrousit, protože tmel ti nebude jinak držet. Tak a podle čeho? podle toho drsnýho povrchu to budeš rovnat? Po srovnání příjde plnič. Takže budeš mít třeba hrubý dveře a v prostředku hladkej plničovej flek. Když tohle přestříkáš byť celej díl, tak to bude vždycky poznat, vždycky tam bude rozdíl. Takže jediná možnost bude minimálně do prvních záhybů všechno sundat. a začít odznovat.

K tomu loupání, pokud pod tím není obroušenej podklad, tak se bude loupat cokoliv, je to jen otázka času. Stačí střeba scott brightem atd.. V tom odkazu to vypadalo, jak kdyby to valili přímo na lak lesklej jak psí kulky, to bude držet.ble_ju

To si asi nerozumíme Chehták

Já jsem to myslel tak, že tamto je takovej dočasnej nástřik, kterej se dá následně a bez poškození jednoduše odstranit. A můžu auto nastříkat tak, jak je, nemusím nic odstrojovat atd... Neberu to jako trvalej lak.

No tak to mi potom není jasný k čemu je to dobrý.

http://www.muj-jeep.cz
http://www.renovace-stroju.cz
Jeep GCH WG 4.7 V8
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
Jeep GCH WJ 4.0 I6 LPG
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
06-01-2013 02:59 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvků: 3 678
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #18
RE: JK - Fotografie
(06-01-2013 02:59 PM)DwPetr napsal(a):  
(06-01-2013 02:56 PM)Pelany napsal(a):  
(06-01-2013 02:51 PM)DwPetr napsal(a):  
(06-01-2013 02:40 PM)Pelany napsal(a):  No k tý wapce - podle toho, jak to lehce loupal prstem si to moc odolný nepřišlo...

A na tom video to tou wapkou jen tak polechtal. Spíš jinak - do běžnýho provozu asi proč ne, ale pokud s tím člověk jezdí mimo silnici, a je to někdy jako koule bláta, + sem tam větve, nebude to asi vhodný.

2DwPetr - jak to myslíš s tím broušením do hladka? To potom budeš muset celý sloupat, a znovu nalakovat...

No si představ, uplně jednoduchý jebnutí do dveří u Kauflandu. nebo hlubší drápanec. V první řadě to budeš muset obrousit, protože tmel ti nebude jinak držet. Tak a podle čeho? podle toho drsnýho povrchu to budeš rovnat? Po srovnání příjde plnič. Takže budeš mít třeba hrubý dveře a v prostředku hladkej plničovej flek. Když tohle přestříkáš byť celej díl, tak to bude vždycky poznat, vždycky tam bude rozdíl. Takže jediná možnost bude minimálně do prvních záhybů všechno sundat. a začít odznovat.

K tomu loupání, pokud pod tím není obroušenej podklad, tak se bude loupat cokoliv, je to jen otázka času. Stačí střeba scott brightem atd.. V tom odkazu to vypadalo, jak kdyby to valili přímo na lak lesklej jak psí kulky, to bude držet.ble_ju

To si asi nerozumíme Chehták

Já jsem to myslel tak, že tamto je takovej dočasnej nástřik, kterej se dá následně a bez poškození jednoduše odstranit. A můžu auto nastříkat tak, jak je, nemusím nic odstrojovat atd... Neberu to jako trvalej lak.

No tak to mi potom není jasný k čemu je to dobrý.

K tomu, že celý auto jednoduše(předpokládám, že to ani nebude nijak drahý) přestříkám, a až se mi to přestane líbit, můžu to jednoduše sloupat, a udělat to zase jinou barvou atd... Aspoň tak jsem to pochopil.

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 06-01-2013 03:05 PM od Pelany.)
06-01-2013 03:05 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
mmarek Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 214
Připojen(a): 04-06-2012
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #19
plastidip 4
(06-01-2013 02:42 PM)Harley napsal(a):  
(06-01-2013 01:55 PM)mmarek napsal(a):  Ten nástřik plasti-dip si dal shodou okolností nedávno kamarád na WJ. Ještě jsem to v reálu neviděl, ale jak jsem psal, bylo to nedávno, takže žádné dlouhodobější zkušenosti s trvanlivostí atd. Zkusím z něj vymámit nějaké foto.

Tak nástřik nebo folie?

Myslel jsem nástřik. Moc jsem tomu nevěnoval pozornost, mluvil o "nějaké gumě", co se stříká na auto atd. Takže jsem k tomu byl dost skeptický. Až posléze jsme došli k tomu, že je to plasti-dip. A koukám, že se tato technologie dost rozšiřuje. Fólie je řekl bych že dobrá. Jeden kamarád to má už pár let ( 3 - 4) na Toyotě Landcruiser, v bílé barvě, a pohoda, bez problémů. Ale jezdí jen po cestách, žádný terén, takže nehrozí poškození od větví apod.

Jeep Grand Cherokee WJ, +6"+, NV241+2Low, 37" BFG KM3, hydroassist, antirock, longarmy - přední 3link, zadní 4link, nápravy z trola...
06-01-2013 04:57 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Pakosta Pryč
Čechy Čechům

Příspěvků: 13 923
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 199
Příspěvek: #20
Re: JK - Fotografie
Ja si objednal jeden sprei v cerny a premyslim ze tim nastrikam blatnik abych vedel kolik to vydrzi. Urcite ale striknu ty 4x4

WJ 01 Limited 4,7 - K&N sání, BBK 70 klapka, Magnaflow,FM, 3" roura, Addco stabíky, BDS 2" pružiny, tlumiče Rancho 9000xl, silentbloky v ramenou Silentbloky.cz, led rampa by Zila.
MJ 87 2,5i manual a tak to zůstane. Zatím ve stádiu repase
XJ 93 4.0 HO před stavbou
KJ 02 3.7 V6 civil.
06-01-2013 05:03 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)