Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 2 Hlasů - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rennieho gazík - KONEC nyní anglický skvost D3
Autor Zpráva
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 089
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 73
Příspěvek: #771
RE: Rennieho gazík
(19-08-2013 06:50 PM)crusader napsal(a):  Ano, funguje to. Ale pak takový auto nesmíš nikomu prodat, nebo ho na to musíš výslovně upozornit, že brzdy jsou bastl. Protože pak bude chtít vyměnit brzdovou trubku nebo hadičku a pokud to nebude vědět, tak tě bude proklínat do sedmýho kolene a nadávat, jaká pi*a to zprznila, a že díly, co na to koupil, nesedí... Proto jsem já při přestavbě použil přesně ty díly (hadice, holendry atp.), co tam mají být.

To mi povídej!!! Teď mám na dílně motorku od jednoho experta -stavitele s Kolína. Vše přejebaný na metriku,co rozeberu je posraný a já hodiny vymejšlím,jak to opravit,jelikož na to nemám díly a nebo třeba stahovák na metrický ložiska.Blbec musí dát ložiska do krku nějaký metrický,který jsou větší,tudíž netěsní prachovky a tak vyrezly.Já je nemám čím vyndat,tak navařovat podložky a pak vyrážet. Přitom ložiska co tam patří stojí stjně,né-li míň a má je každej HD shop.Naopak jsou menší na hřídel a tak osa je ztočená na metrickej rozměr a tak správný ložisko tam má vůli. To jen příklad ale takhle je to na tý motorce se vším. Přesně si napsal,že u toho se jen nadává,která píča to takhle musela udělat.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
19-08-2013 07:42 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
KaCzaba Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 8 336
Připojen(a): 13-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 23
Příspěvek: #772
Re: Rennieho gazík
No on si kazdy v te chvili toto stavi pro sebe....ale pak dojde stejne do faze,ze uz neni kam dal jit,a auto,moto te omrzi....a stejne to pak nekdo proda...takze to ze si nekdo neco stavi pro sebe,je aktualni jen v tu chvili ty stavby rekl bych...

KJ 3.7 ST silver, 2" lift, Magnaflow, AT3
KJ 3.7 ST black, stock
XK HEMI 2006, 2"lift,Dynomax, MyGig+locpick, AEV Pintler, Superchips, AT3
19-08-2013 09:16 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
romo11 Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 938
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #773
RE: Rennieho gazík
a ja že prečo mi tak ťažko išli kolové matice...samodomo prestavba na metriku ble_ju

EX: Jeep Grand Cherokee WJ 4,7 V8 quadra-drive + LPG, FM 50 delta, 2" lift + podložky 30mm
Jeep Grand Cherokee WK 5,7 V8 HEMI
19-08-2013 09:21 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 089
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 73
Příspěvek: #774
RE: Rennieho gazík
(19-08-2013 09:16 PM)KaCzaba napsal(a):  No on si kazdy v te chvili toto stavi pro sebe....ale pak dojde stejne do faze,ze uz neni kam dal jit,a auto,moto te omrzi....a stejne to pak nekdo proda...takze to ze si nekdo neco stavi pro sebe,je aktualni jen v tu chvili ty stavby rekl bych...

To stavěl "stavitel" na zakázku!!! U mě je už podruhý nešťastný majitel. V zimě jsem mu zprovoznil zničenej motor(taky způsosobený stavitelem) a předělal neuvěřitelně zpatlanou elektriku.Teď zase něco došetřil a pokračujem.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
19-08-2013 09:35 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 181
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #775
RE: Rennieho gazík
(19-08-2013 06:50 PM)crusader napsal(a):  
(19-08-2013 06:31 PM)skodik napsal(a):  
(11-08-2013 04:11 PM)standa.t napsal(a):  nicméně, jestli budeš dělat celý vedení nový a nemáš ještě nic nakoupíno, tak jde samostatně vpohodě koupit ta kostka M10, holendry M10, přední hadice z favorita a trubky v metráži - to vše ve škodováckým krámu, co je na každým rohu

a funguje to? Jelikož ten můj exot to bude mít na kaši tak bych to rovnou předělal na tohle....proto sem rád chodímChehták

Ano, funguje to. Ale pak takový auto nesmíš nikomu prodat, nebo ho na to musíš výslovně upozornit, že brzdy jsou bastl. Protože pak bude chtít vyměnit brzdovou trubku nebo hadičku a pokud to nebude vědět, tak tě bude proklínat do sedmýho kolene a nadávat, jaká pi*a to zprznila, a že díly, co na to koupil, nesedí... Proto jsem já při přestavbě použil přesně ty díly (hadice, holendry atp.), co tam mají být.
bastl je celý XJ už z výroby - hlavy šroubů půlka metrika, půlka v palcích, v motoru to máš i vedle sebe, závity to samý ble_ju
Nejsme v americe, jsme v evropě. Kromě pár bláznů jako jsem my, všichni jedou v metrice, kamkoliv přijedeš do servisu, když se ti něco posere, jedou v metrice - takže zrovna předělání brzdovýho vedení na metriku bych v našich krajích bral jako velký plus. U brzdičů zůstávají oka, tak jak to bylo z výroby, takže to při údržbě ani nepoznáš. Na ty holendry 10mm místo 3/8" ani nikdo nepřijde - proč by se do toho kdo sral, když je to nový a je od toho na deset let pokoj. Jedinej "problém" bude, až na srazu přetrhneš hadici a budeš muset do prvního servisu a jaká bude radost po zjištění, že tam pasuje škodovácká hadice, kterou seženeš v každý vesnici i v neděli.
Takže ono je bastlení a bastlení

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
19-08-2013 10:05 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 089
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 73
Příspěvek: #776
RE: Rennieho gazík
Já to teda vidím jinak. A vidím to u mě v práci,když mi nějaký takový bastl přijede.Krom toho,že na to nemám díly ani vybavení,tak to vše zdržuje a prodražuje servis.
Jo,Jeepy jsou v rozměrech hybrid,není mi to příjemný ale živit se jima profi,tak jsme na to připravenej a počítám s tím. Ale objedná-li se někdo na výměnu brzd,já si na to připravím díly a najednou zjistím,že vše je jinak,tak to najednou stojí víc peněz a času.
Nejde o to,jestli to je v palcích či metrice ale že to někdo z jedný normy změní na druhou když je možnost to nechat ve výchozí.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
19-08-2013 10:16 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 181
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #777
RE: Rennieho gazík
(19-08-2013 10:16 PM)Harley napsal(a):  Já to teda vidím jinak. A vidím to u mě v práci,když mi nějaký takový bastl přijede.Krom toho,že na to nemám díly ani vybavení,tak to vše zdržuje a prodražuje servis.
Jo,Jeepy jsou v rozměrech hybrid,není mi to příjemný ale živit se jima profi,tak jsme na to připravenej a počítám s tím. Ale objedná-li se někdo na výměnu brzd,já si na to připravím díly a najednou zjistím,že vše je jinak,tak to najednou stojí víc peněz a času.
Nejde o to,jestli to je v palcích či metrice ale že to někdo z jedný normy změní na druhou když je možnost to nechat ve výchozí.

jenže todle je dost vytržený z kontextu - psal jsem o komplet novým vedení u konkrétního auta, čili metrika bude vpředu ve spoji trubka/hadice, vzadu trubka/hadice a kostka/trubka. Je to NOVÝ a nikdo do toho deset let nepoleze. Vtomhle fakt do budoucna nevidím problém, spíš přínos. Každej servis má dneska pertlovačku, trubku v metráži a hrst metrických holendrů. Je to NOVÝ, není dúvod se do toho vrtat, leda že by někdo něco utrhl v terénu - a pak je metrika jedině výhodou PalecNahoru
že to vyjde o tisíc korun levněji a máš to hned a nemusíš čekat tři dni na čínu ze Simixu, nebo RDR je jenom drobnej bonus

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 19-08-2013 10:56 PM od standa.t.)
19-08-2013 10:53 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
crusader Offline
Rytíř templu

Příspěvků: 1 725
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #778
RE: Rennieho gazík
(19-08-2013 10:05 PM)standa.t napsal(a):  bastl je celý XJ už z výroby - hlavy šroubů půlka metrika, půlka v palcích, v motoru to máš i vedle sebe, závity to samý ble_ju
Nejsme v americe, jsme v evropě. Kromě pár bláznů jako jsem my, všichni jedou v metrice, kamkoliv přijedeš do servisu, když se ti něco posere, jedou v metrice - takže zrovna předělání brzdovýho vedení na metriku bych v našich krajích bral jako velký plus. U brzdičů zůstávají oka, tak jak to bylo z výroby, takže to při údržbě ani nepoznáš. Na ty holendry 10mm místo 3/8" ani nikdo nepřijde - proč by se do toho kdo sral, když je to nový a je od toho na deset let pokoj. Jedinej "problém" bude, až na srazu přetrhneš hadici a budeš muset do prvního servisu a jaká bude radost po zjištění, že tam pasuje škodovácká hadice, kterou seženeš v každý vesnici i v neděli.
Takže ono je bastlení a bastlení

To je, bohužel, typickej REDNECK přístup. Něco se posralo? Tak hrábnu do stodoly, odhrnu seno a hnůj, a dám tam cokoliv, co bude alespoň trochu pasovat. Že to tam nepatří? Nezájem, já jsem PÁN TVOŘITEL, máster domácích traktorů a toto je můj "JEEP".
(A na to, že jsem celý auto dosral - to si snad nikdo nevšimne...)
19-08-2013 10:54 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 181
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #779
RE: Rennieho gazík
(19-08-2013 10:54 PM)crusader napsal(a):  
(19-08-2013 10:05 PM)standa.t napsal(a):  bastl je celý XJ už z výroby - hlavy šroubů půlka metrika, půlka v palcích, v motoru to máš i vedle sebe, závity to samý ble_ju
Nejsme v americe, jsme v evropě. Kromě pár bláznů jako jsem my, všichni jedou v metrice, kamkoliv přijedeš do servisu, když se ti něco posere, jedou v metrice - takže zrovna předělání brzdovýho vedení na metriku bych v našich krajích bral jako velký plus. U brzdičů zůstávají oka, tak jak to bylo z výroby, takže to při údržbě ani nepoznáš. Na ty holendry 10mm místo 3/8" ani nikdo nepřijde - proč by se do toho kdo sral, když je to nový a je od toho na deset let pokoj. Jedinej "problém" bude, až na srazu přetrhneš hadici a budeš muset do prvního servisu a jaká bude radost po zjištění, že tam pasuje škodovácká hadice, kterou seženeš v každý vesnici i v neděli.
Takže ono je bastlení a bastlení

To je, bohužel, typickej REDNECK přístup. Něco se posralo? Tak hrábnu do stodoly, odhrnu seno a hnůj, a dám tam cokoliv, co bude alespoň trochu pasovat. Že to tam nepatří? Nezájem, já jsem PÁN TVOŘITEL, máster domácích traktorů a toto je můj "JEEP".
(A na to, že jsem celý auto dosral - to si snad nikdo nevšimne...)

já teda nechci bejt hnusnej, ale jestli výměna palcových holendrů za metrický je podle tebe redneck, tak jak se potom dají nazvat všechny ty bastly, co máš ty na autě? Co tam tobě zůstalo originál? Já to nikomu necpu, napsal jsem jaký jsou možnosti, předělal jsem to po zralý úvaze, zvážil pro a proti a stojim si za tím, že to je do budoucna pro uživatele jenom přínos.

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
19-08-2013 11:12 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
skodik Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 004
Připojen(a): 24-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #780
RE: Rennieho gazík
v tomhle jsem se standou. Pokud se vymění celý vedení pak už je to bastl jen v tom, že je to metrika. Většina servisů nic dopředu nenakupuje, pokud to nedrží skladem. Když to udělám nový komplet tak po mě na to stejně nikdo už nešáhne. Neřeknu, kdyby to byl třeba novej Jeep..a celkově nemyslím, že by naše vozy byly zrovna serie :Chehták:Ono taky záleží jak se to udělá a hlavně jestli ten co to dělal ví co dělá, viz třeba ta motorka co Harley popisoval...nechal bych to bejtChehták

tel. 777 119 789 pouze pro slušné lidi
Kia Sportage 96´ 2,0i 8v LPG,AVM, lift +3"(podložky, struny Jeep TJ)
Škoda Fabia 2,0i
Mercedes Vito 2,3TD V-classe
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 20-08-2013 05:04 AM od skodik.)
20-08-2013 05:04 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 3 Host(é)