Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 2 Hlasů - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rennieho gazík - KONEC nyní anglický skvost D3
Autor Zpráva
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 089
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 73
Příspěvek: #781
RE: Rennieho gazík
(19-08-2013 11:12 PM)standa.t napsal(a):  já teda nechci bejt hnusnej, ale jestli výměna palcových holendrů za metrický je podle tebe redneck, tak jak se potom dají nazvat všechny ty bastly, co máš ty na autě? Co tam tobě zůstalo originál? Já to nikomu necpu, napsal jsem jaký jsou možnosti, předělal jsem to po zralý úvaze, zvážil pro a proti a stojim si za tím, že to je do budoucna pro uživatele jenom přínos.

V tom je třeba rozlišovat tuning/úpravy a opravy . Pokud úprava vede ke zvýšení užitný hodnoty ať praktický,či dizajnový a nebo to nahradí venericky problematický originál díl či sestavu a je provedena na profi úrovni,tak to je něco jinýho.
U těch trubek je to možná diskutabilní. Přeřeźávat závity pro holendry se mi nelíbí.Můžou zůstat původní a přitom použít trubky co se zde prodávaj.Do palcovejch holendrů pasujou. U banja je to jedno jestli 3/8 nebo 10mm. Do tříosmin pasuje desítka šroub a i naopak.Spousta US firem uvádí 3/8 jako desítku a nebo naopak.
Přeřezávat palcový závity na metrický jen s důvodu,že palcovej šroub nemám v šuplíku,je pro mě skoro vrchol prasárny.Když je to s důvodu opravy závitu,kdy není prostor pro vložku ale metrika se dá tam říznout,tak ani zbla proti tomu . Bohužel já tohle vídám u mě v práci.Naštěstí ale tohle je stále na ústupu než to bylo před deseti-patnácti lety.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
20-08-2013 08:20 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
crusader Offline
Rytíř templu

Příspěvků: 1 725
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #782
RE: Rennieho gazík
Já jsem v tomhle s Harleyem.

2 standa - je rozdíl mezi bastlem a úpravou, která zvyšuje užitnou hodnotu nebo využitelnost auta. Přestavbou brzd na metriku nebudou ani lépe brzdit, ani nic jinýho. Je to pouze nahrazení jedné originální věci jinou, neoriginální, která tam nepatří.
20-08-2013 08:21 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Rennie Offline
OSTRAVAK

Příspěvků: 6 557
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 11
Příspěvek: #783
RE: Rennieho gazík
Ja pokud mohu zachovavam vse dle originalu. Tedy krom naprav .o))). Jsem zvedav jak to bude jezdit. Zvesti jsou zatim spatne. Svacovi to blbe zataci a prej se s tim po asfaltu moc neda. Tak nevim jestli nekde udelal chybu nebo ne. Ja kopiruji vse z origo naprav vcetne vsech mir umisteni vsech drzaku

Aristokrat Land Rover Discovery 3, 4,4l V8
Jeep 4 litr 97 drobek - PRODÁNO
Jeep Liberty KJ 3,7 V6 na ND, z motoru bude stůl Chehták
telefon 776 179 179
20-08-2013 09:43 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #784
RE: Rennieho gazík
Neviděl bych to tak zle, pokud ty nápravy upneš, tak jak byly na Jeepu. Sváča na tom dělal pokusy a měl tam 37" kola a to je trochu o něčem jiným. Přední nápravu má chycenou jako trol. Mrkálek
20-08-2013 10:47 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 181
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #785
RE: Rennieho gazík
(20-08-2013 08:20 AM)Harley napsal(a):  
(19-08-2013 11:12 PM)standa.t napsal(a):  já teda nechci bejt hnusnej, ale jestli výměna palcových holendrů za metrický je podle tebe redneck, tak jak se potom dají nazvat všechny ty bastly, co máš ty na autě? Co tam tobě zůstalo originál? Já to nikomu necpu, napsal jsem jaký jsou možnosti, předělal jsem to po zralý úvaze, zvážil pro a proti a stojim si za tím, že to je do budoucna pro uživatele jenom přínos.

V tom je třeba rozlišovat tuning/úpravy a opravy . Pokud úprava vede ke zvýšení užitný hodnoty ať praktický,či dizajnový a nebo to nahradí venericky problematický originál díl či sestavu a je provedena na profi úrovni,tak to je něco jinýho.
U těch trubek je to možná diskutabilní. Přeřeźávat závity pro holendry se mi nelíbí.Můžou zůstat původní a přitom použít trubky co se zde prodávaj.Do palcovejch holendrů pasujou. U banja je to jedno jestli 3/8 nebo 10mm. Do tříosmin pasuje desítka šroub a i naopak.Spousta US firem uvádí 3/8 jako desítku a nebo naopak.
Přeřezávat palcový závity na metrický jen s důvodu,že palcovej šroub nemám v šuplíku,je pro mě skoro vrchol prasárny.Když je to s důvodu opravy závitu,kdy není prostor pro vložku ale metrika se dá tam říznout,tak ani zbla proti tomu . Bohužel já tohle vídám u mě v práci.Naštěstí ale tohle je stále na ústupu než to bylo před deseti-patnácti lety.
já jsem nic nepřeřezával - takovej bastl bych nikdy nedělal, abych přeřezával závity US na metriku a naopak ble_ju jako to třeba schvaluje Crusaider na matkách na kolech. Koupil jsem nový hadice M10x1, v tuzemsku běžně dostupný na každým rohu, k nim jsem udělal celý nový vedení a osadil holendrem M10x1

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 20-08-2013 11:05 AM od standa.t.)
20-08-2013 11:04 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
crusader Offline
Rytíř templu

Příspěvků: 1 725
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #786
RE: Rennieho gazík
(20-08-2013 11:04 AM)standa.t napsal(a):  já jsem nic nepřeřezával - takovej bastl bych nikdy nedělal, abych přeřezával závity US na metriku a naopak ble_ju jako to třeba schvaluje Crusaider na matkách na kolech...

Byl bych opatrnej s uváděním neúplných informací!!! Nasránek
20-08-2013 11:54 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 089
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 73
Příspěvek: #787
RE: Rennieho gazík
(20-08-2013 11:04 AM)standa.t napsal(a):  
(20-08-2013 08:20 AM)Harley napsal(a):  
(19-08-2013 11:12 PM)standa.t napsal(a):  já teda nechci bejt hnusnej, ale jestli výměna palcových holendrů za metrický je podle tebe redneck, tak jak se potom dají nazvat všechny ty bastly, co máš ty na autě? Co tam tobě zůstalo originál? Já to nikomu necpu, napsal jsem jaký jsou možnosti, předělal jsem to po zralý úvaze, zvážil pro a proti a stojim si za tím, že to je do budoucna pro uživatele jenom přínos.

V tom je třeba rozlišovat tuning/úpravy a opravy . Pokud úprava vede ke zvýšení užitný hodnoty ať praktický,či dizajnový a nebo to nahradí venericky problematický originál díl či sestavu a je provedena na profi úrovni,tak to je něco jinýho.
U těch trubek je to možná diskutabilní. Přeřeźávat závity pro holendry se mi nelíbí.Můžou zůstat původní a přitom použít trubky co se zde prodávaj.Do palcovejch holendrů pasujou. U banja je to jedno jestli 3/8 nebo 10mm. Do tříosmin pasuje desítka šroub a i naopak.Spousta US firem uvádí 3/8 jako desítku a nebo naopak.
Přeřezávat palcový závity na metrický jen s důvodu,že palcovej šroub nemám v šuplíku,je pro mě skoro vrchol prasárny.Když je to s důvodu opravy závitu,kdy není prostor pro vložku ale metrika se dá tam říznout,tak ani zbla proti tomu . Bohužel já tohle vídám u mě v práci.Naštěstí ale tohle je stále na ústupu než to bylo před deseti-patnácti lety.
já jsem nic nepřeřezával - takovej bastl bych nikdy nedělal, abych přeřezával závity US na metriku a naopak ble_ju jako to třeba schvaluje Crusaider na matkách na kolech. Koupil jsem nový hadice M10x1, v tuzemsku běžně dostupný na každým rohu, k nim jsem udělal celý nový vedení a osadil holendrem M10x1

Já sem ale nikde Tebe nejmenoval.Mrkálek

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
20-08-2013 01:23 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
janho Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 728
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #788
RE: Rennieho gazík
Hlavně se neperteChehták

jeep xj 2.1 TD
20-08-2013 02:00 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Rennie Offline
OSTRAVAK

Příspěvků: 6 557
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 11
Příspěvek: #789
Re: Rennieho gazík
Tak opet pomaly pokrok. Konecne jsem se dokopal a flexou ocistil predni brzdice a tehlice. Vse natreno odrezovacem pred samotnym stetkolakem mou oblibenou kovarskou. Predni LA ramena jiz maji navarene unibaly a snad v nedeli se zacne pomalu laborovat s predni napravou


Přiložené soubory Miniatury
   

Aristokrat Land Rover Discovery 3, 4,4l V8
Jeep 4 litr 97 drobek - PRODÁNO
Jeep Liberty KJ 3,7 V6 na ND, z motoru bude stůl Chehták
telefon 776 179 179
22-08-2013 09:32 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Rennie Offline
OSTRAVAK

Příspěvků: 6 557
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 11
Příspěvek: #790
Re: Rennieho gazík
[Obrázky: hu8uduzu.jpg]Kdyz uz nejezdim rozhodl jsem se na repasi starteru a altiku. Zatim jen ocista pred naterem mimo svajcovani na kolegovo dzipce :cool:


Přiložené soubory Miniatury
   

Aristokrat Land Rover Discovery 3, 4,4l V8
Jeep 4 litr 97 drobek - PRODÁNO
Jeep Liberty KJ 3,7 V6 na ND, z motoru bude stůl Chehták
telefon 776 179 179
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 24-08-2013 03:41 PM od Rennie.)
24-08-2013 03:38 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 5 Host(é)