Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vazelína a ostatní maziva
Autor Zpráva
skodik Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 004
Připojen(a): 24-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #1
vazelína a ostatní maziva
Ahoj, koukal jsem, letmým pohledem, že auto má dost mazacích míst a i náčtem různých for, tak nějak zjistuju co vše je potřeba mazat. Chtěl jsem se zeptat jestli máte něco osvědčenýho na jeepa. Dneska budu čistit celej spodek a mazničky. zatím to máznu tím co bude doma,ale později až se to bude měnit , bych to chtě mazat jak se má.

tel. 777 119 789 pouze pro slušné lidi
Kia Sportage 96´ 2,0i 8v LPG,AVM, lift +3"(podložky, struny Jeep TJ)
Škoda Fabia 2,0i
Mercedes Vito 2,3TD V-classe
08-05-2012 05:41 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 171
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #2
RE: vazelína a ostatní maziva
Vazelín je taky spousta druhů, každá na něco jinýho, jiná je na čepy , jiná na ložiska.
Mazat je potřeba, nezapoměň na kardany, případně kříže, ale co se týká čepů, má to jeden háček - pokud najdeš nějakej čep, úplně suchej a rezavej a ty ho namažeš, tak do měsíce ja na něm vůle

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
08-05-2012 08:03 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
michal Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 320
Připojen(a): 02-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 38
Příspěvek: #3
RE: vazelína a ostatní maziva
(08-05-2012 08:03 AM)standa.t napsal(a):  Vazelín je taky spousta druhů, každá na něco jinýho, jiná je na čepy , jiná na ložiska.
Mazat je potřeba, nezapoměň na kardany, případně kříže, ale co se týká čepů, má to jeden háček - pokud najdeš nějakej čep, úplně suchej a rezavej a ty ho namažeš, tak do měsíce ja na něm vůle

zajímalo by mě proč až do měsíce(podle uplnku),jak poznáš suchej,rezavej?
sundaváš manžety?nebo to mám chápat čepy radeji nemazat?Zdůrazňovač
08-05-2012 11:18 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
crusader Offline
Rytíř templu

Příspěvků: 1 725
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #4
RE: vazelína a ostatní maziva
U všech mazacích míst (čepy, kříže ap.) platí, že kvantita je důležitější jak kvalita. Pochopitelně se musí dodržet typ vazelíny vhodný k té které aplikaci (např kříže NIKDY nemazat grafitovou vazelínou ap.). Na čepy i kříže jde v pohodě použít jakákoliv vazelína s EP (vysokotlakými) přísadami, např: http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=786.

A hlavně:
1. MAZAT, MAZAT A MAZAT! Pravidelně jednou za 6 měsíců - namazat. (V případě ježdění pouze v terénu cca jednou za 3 měs.) Kdykoliv po větším broděni - namazat.
2. Pravidelně kontrolovat prachovky! Jakmile byť jen napraskne, tak okamžitě vyměnit!

Pokud se dodrží výše uvedené dva body, tak kříže i čepy vydrží takřka věčně (stovky tisíc km) (Pozn. - platí pro kvalitní díly jako MOOG, Spicer, Mopar atp.. Čepy z Crownu z nočníkové oceli se vymlátí mazání, nemazání)

POZOR! U aplikací, kde se používá "celoživotní" náplň (některé typy křížů, homokineťáky ap.) je třeba dát vazelínu přesně dle specifikace - a to nejenom typ, ale i její množství! - Ani méně ale ani více! (Vetšinou bývá takový díl už namazán z výroby, nebo je k němu přibalen balíček s vazelinou)

A jak bylo zde už také řečeno, namazání již vyrezlého a vydřeného čepu nebo kříže jej (kupodivu) neopraví. Jen vazelína vytlačí rezavý prach a součástka pak začne mít vůli - v takovém případě vyměnit za novou a MAZAT, mazat a mazat....

Kdo maže, ten jede!
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09-05-2012 04:07 PM od crusader.)
09-05-2012 07:47 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Izák Offline
Prostě blázen

Příspěvků: 644
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #5
RE: vazelína a ostatní maziva
Tak s tema prachovkama tesat do kamene. Ja na to prisel az pri prezouvani kol a mam na vymenu vrchni rameno, cep se odporoucel a musi se to vymenit cele ...

a.k.a. Malý Pyroman s XJčkem ... Jeep, láska na celý život ... (603167911) t.č. v Londýně
09-05-2012 08:43 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Rennie Offline
OSTRAVAK

Příspěvků: 6 557
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 11
Příspěvek: #6
RE: vazelína a ostatní maziva
Kde pořídím za rozumnou cenu ty prachovky na čepy XJčko nebo z jakýho auta tam pásnou že bych je preventivně vyměnil když to tak čtu

Aristokrat Land Rover Discovery 3, 4,4l V8
Jeep 4 litr 97 drobek - PRODÁNO
Jeep Liberty KJ 3,7 V6 na ND, z motoru bude stůl Chehták
telefon 776 179 179
09-05-2012 09:10 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
janho Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 728
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #7
RE: vazelína a ostatní maziva
:Chehták:Rennie teď jsem se na to chtěl taky zeptatPalecNahoru

jeep xj 2.1 TD
09-05-2012 09:33 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
crusader Offline
Rytíř templu

Příspěvků: 1 725
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #8
RE: vazelína a ostatní maziva
(09-05-2012 09:10 AM)Rennie napsal(a):  Kde pořídím za rozumnou cenu ty prachovky na čepy XJčko nebo z jakýho auta tam pásnou že bych je preventivně vyměnil když to tak čtu

Nevím, ale rozhodně nekupuj z Crownu - jejich "kvalita" (nejen) gumových věcí je všeobecně známa...
09-05-2012 04:05 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 040
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #9
RE: vazelína a ostatní maziva
Crownový prachovky mají životnost asi tak dva-tři měsíce jízdy na silnici.
Největšíá životnost,i přes deset let mají od Moparu,dobrý jsou od Moogu a nebo polyuretanový. U XJ jsem nahrazoval prachovky nějakejma českejma ze Š120.Ty se dají jako jediný koupit samostaně. Nebo ty poly,který jsem kupoval u Sammitracing.com

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
09-05-2012 04:23 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Rennie Offline
OSTRAVAK

Příspěvků: 6 557
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 11
Příspěvek: #10
RE: vazelína a ostatní maziva
(09-05-2012 04:23 PM)Harley napsal(a):  Crownový prachovky mají životnost asi tak dva-tři měsíce jízdy na silnici.
Největšíá životnost,i přes deset let mají od Moparu,dobrý jsou od Moogu a nebo polyuretanový. U XJ jsem nahrazoval prachovky nějakejma českejma ze Š120.Ty se dají jako jediný koupit samostaně. Nebo ty poly,který jsem kupoval u Sammitracing.com

Tohle jsem chtěl slyšet nebo vidět jak pojedu kolem oblíbenejch autodílů pár jich koupím Chehták

Aristokrat Land Rover Discovery 3, 4,4l V8
Jeep 4 litr 97 drobek - PRODÁNO
Jeep Liberty KJ 3,7 V6 na ND, z motoru bude stůl Chehták
telefon 776 179 179
09-05-2012 04:28 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)