Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renegade-první dojmy
Autor Zpráva
ninetyone Offline
www.ivcrn.cz

Příspěvků: 5 670
Připojen(a): 16-09-2012
Přidat uživateli hodnocení 13
Příspěvek: #21
RE: Renegade-první dojmy
(22-10-2015 07:03 AM)LandEagle napsal(a):  
(22-10-2015 06:34 AM)sam napsal(a):  Musím se starat, aby auto bylo co nejlépe upravené, protože se stavím na první místo do fronty na koupi, až budeš měnit za další model. Mrkálek Jednak budu potřebovat na důchod auto které uživím a konečně bych měl auto opravdu po doktorovi. Chehták

Same, este si ohlidej ten teren. At je to nejety :)
idealne, jezdene v sobotu do kostela

88 Lincoln Town Car • 91 Mercury Grand Marquis • 90 Lincoln Town Car • Big V8 Luxury • RIP

02 Audi A8 • 07 Subaru B9 • 97 Jeep ZJ • 00 Renault Clio • Compact Daily

***Mr. Nobody***
22-10-2015 02:15 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #22
RE: Renegade-první dojmy
(22-10-2015 01:21 PM)Skalik napsal(a):  
(22-10-2015 09:51 AM)Dr.Ti. napsal(a):  
(22-10-2015 06:34 AM)sam napsal(a):  Musím se starat, aby auto bylo co nejlépe upravené, protože se stavím na první místo do fronty na koupi, až budeš měnit za další model. Mrkálek Jednak budu potřebovat na důchod auto které uživím a konečně bych měl auto opravdu po doktorovi. Chehták

Obdarovat potřebné je součástí sociálního cítění,které se u lékaře předpokládáChehták,takže čekej ,jen tak naokraj,kdy jdeš do důchodu?

když už se tady rozjelo téma o odprodeji Odpadlíka, tak se zeptám.

1) velmi netaktně se ptám, máš to na operativní leasing (nepletu se?), pokud ti to nevadí prozradíš kolik je spátla za měsíc?

2) máš spočítanou zůstatkovou hodnotu od leasingovky nebo to máš otevřené?

3) na jak dlouho to máš?

První otázka čistě ze zájmu a další dvě, aby byla představa za kolik a kdy bude na prodej.

Pokud se ti nechce odpovídat, tak to samozřejmě chápu.

Operativní leasing je výhodný na dobu max 2 roky, třetím rokem již proděláváš. Je to výhodný,jestliže si neplánuješ auto nechat. Klasický leasing je samozřejmě nevýhodný finančně vždy,ale je to řešení,když z nějakého důvodu nemůžeš koupit vuz za hotové.
Renegade mám v plánu podržet minimálně 5 let,musím,abych odpisem aspoň trochu srovnal ten velký jednorázový výdaj.
Více se rozepisovat nechci,ale i z tohoto sdělení si odneseš,co chceš vědět.

př.
1/leasing na 5 let,cena nového vozu 860tis,akontace 50%,přeplatek za 5 let 79 tis, prodejní cena po 5 letech cca 300tis,úsporu odečtem
během amortizace nemám vyčíslenu,asi 25% ceny vozu?
2/koupě za hotové,žádný přeplatek,prodejní cena po 5 letech 300tis
úspora amortizací za 5 let stejná
Z toho plyne,že prodej má smysl někde kolem 7 let stáří vozu,kde cena již tolik neklesá. To se mi ale ještě nikdy nepodařiloChehták

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
22-10-2015 02:33 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #23
RE: Renegade-první dojmy
(22-10-2015 02:33 PM)Dr.Ti. napsal(a):  
(22-10-2015 01:21 PM)Skalik napsal(a):  
(22-10-2015 09:51 AM)Dr.Ti. napsal(a):  
(22-10-2015 06:34 AM)sam napsal(a):  Musím se starat, aby auto bylo co nejlépe upravené, protože se stavím na první místo do fronty na koupi, až budeš měnit za další model. Mrkálek Jednak budu potřebovat na důchod auto které uživím a konečně bych měl auto opravdu po doktorovi. Chehták

Obdarovat potřebné je součástí sociálního cítění,které se u lékaře předpokládáChehták,takže čekej ,jen tak naokraj,kdy jdeš do důchodu?

když už se tady rozjelo téma o odprodeji Odpadlíka, tak se zeptám.

1) velmi netaktně se ptám, máš to na operativní leasing (nepletu se?), pokud ti to nevadí prozradíš kolik je spátla za měsíc?

2) máš spočítanou zůstatkovou hodnotu od leasingovky nebo to máš otevřené?

3) na jak dlouho to máš?

První otázka čistě ze zájmu a další dvě, aby byla představa za kolik a kdy bude na prodej.

Pokud se ti nechce odpovídat, tak to samozřejmě chápu.

Operativní leasing je výhodný na dobu max 2 roky, třetím rokem již proděláváš. Je to výhodný,jestliže si neplánuješ auto nechat. Klasický leasing je samozřejmě nevýhodný finančně vždy,ale je to řešení,když z nějakého důvodu nemůžeš koupit vuz za hotové.
Renegade mám v plánu podržet minimálně 5 let,musím,abych odpisem aspoň trochu srovnal ten velký jednorázový výdaj.
Více se rozepisovat nechci,ale i z tohoto sdělení si odneseš,co chceš vědět.

př.
1/leasing na 5 let,cena nového vozu 860tis,akontace 50%,přeplatek za 5 let 79 tis, prodejní cena po 5 letech cca 300tis,úsporu odečtem
během amortizace nemám vyčíslenu,asi 25% ceny vozu?
2/koupě za hotové,žádný přeplatek,prodejní cena po 5 letech 300tis
úspora amortizací za 5 let stejná
Z toho plyne,že prodej má smysl někde kolem 7 let stáří vozu,kde cena již tolik neklesá. To se mi ale ještě nikdy nepodařiloChehták

Ještě doplním, při 0 akontaci a operáku na 36 měsíců je splátka přibližně 15 tis, po 36 měsících zůstává doplatek 400tis, za který je možno vůz odkoupit a je to přibližně i prodejní cena vozu.
zbývá

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 22-10-2015 07:03 PM od Dr.Ti..)
22-10-2015 02:51 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Skalik Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 626
Připojen(a): 06-01-2015
Přidat uživateli hodnocení 10
Příspěvek: #24
RE: Renegade-první dojmy
Díky za informace. Jak jsi psal dozvěděl jsem se co mě zajímalo.

Napadlo mě to v podstatě jen kvůli tomuhle inzerátu:

http://www.sauto.cz/osobni/detail/jeep/r...oFrom=list

Je to samozřejmě výbavou jinde než tvoje vozidlo, ale i tak mě cena pronájmu překvapila. A dost to nekoresponduje s těma cca 20ti litrama co jsi uváděl ty (i po odhadu korekce kvůli nižší nákupce tohodle auta).
22-10-2015 03:16 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #25
RE: Renegade-první dojmy
(22-10-2015 03:16 PM)Skalik napsal(a):  Díky za informace. Jak jsi psal dozvěděl jsem se co mě zajímalo.

Napadlo mě to v podstatě jen kvůli tomuhle inzerátu:

http://www.sauto.cz/osobni/detail/jeep/r...oFrom=list

Je to samozřejmě výbavou jinde než tvoje vozidlo, ale i tak mě cena pronájmu překvapila. A dost to nekoresponduje s těma cca 20ti litrama co jsi uváděl ty (i po odhadu korekce kvůli nižší nákupce tohodle auta).

Jde o operační leasing na 36 měsíců, musíš vycházet z ceny auta, v inzerci jde zřejmě o verzi Limited,tedy prodejní cena asi 800 tis, ty zaplatíš 36x9tis a oni ti nabídnou vůz k odkupu za nějakých 500-550 tis /záleží na skutečné prodejní ceně inzerovaného modelu/.Samozřejmě reálná prodejní cena bude někde kolem 400 tis.
Dá se o tom uvažovat, pokud měsíční splátkou snížíš svůj výměr k dani a nejsi v době koupě rozhodnut,že jej budeš chtít i po 3 letech. Výhodnější je to jen na 2 roky. Tento způsob financování vidím výhodný ale jen pro firemní vůz.

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
22-10-2015 06:51 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #26
RE: Renegade-první dojmy
(22-10-2015 06:51 PM)Dr.Ti. napsal(a):  
(22-10-2015 03:16 PM)Skalik napsal(a):  Díky za informace. Jak jsi psal dozvěděl jsem se co mě zajímalo.

Napadlo mě to v podstatě jen kvůli tomuhle inzerátu:

http://www.sauto.cz/osobni/detail/jeep/r...oFrom=list

Je to samozřejmě výbavou jinde než tvoje vozidlo, ale i tak mě cena pronájmu překvapila. A dost to nekoresponduje s těma cca 20ti litrama co jsi uváděl ty (i po odhadu korekce kvůli nižší nákupce tohodle auta).

Jde o operační leasing na 36 měsíců, musíš vycházet z ceny auta, v inzerci jde zřejmě o verzi Limited,tedy prodejní cena asi 800 tis, ty zaplatíš 36x9tis a oni ti nabídnou vůz k odkupu za nějakých 500-550 tis /zaplacená částka+zůstatek doplatku k ukončení leasingu/.Samozřejmě reálná prodejní cena bude někde kolem 400 tis.
Dá se o tom uvažovat, pokud měsíční splátkou snížíš svůj výměr k dani a nejsi v době koupě rozhodnut,že jej budeš chtít i po 3 letech. Výhodnější je to jen na 2 roky. Tento způsob financování vidím výhodný ale jen pro firemní vůz.

Ještě doplním a upřesním variantu při 0 akontaci a ceně vozu kolem 850 tis:
1/Složení akontace rovná se nule,první splátka je kolem 20 tis
2/Měsíční splátka bez pojištění vychází kolem15 tis krát 36 měsíců = 542 tis Kč
3/po ukončení leasingu na 36 měsíců je možno odkoupit vůz asi za 400.000,- Kč = výše doplatku k dokončení leasingu.
Celkové náklady financování za oněch 36 měsíců operačního leasingu při 0 akontaci celkem tedy činí přibližně 542 tis Kč. Přeplatek potom je asi 76.tis za oněch 36 měsíců,za 24 měsíců tedy adekvátně méně,proto je kratší operák výhodnější.

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
22-10-2015 07:01 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
sam Offline
profesionální rýpal

Příspěvků: 3 237
Připojen(a): 15-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 15
Příspěvek: #27
RE: Renegade-první dojmy
Renegade mám v plánu podržet minimálně 5 let,musím,abych odpisem aspoň trochu srovnal ten velký jednorázový výdaj.
Více se rozepisovat nechci,ale i z tohoto sdělení si odneseš,co chceš vědět.

Jelikož tak dlouho jsi ještě žádné auto neměl, tak to mi to akorát vyjde, až tě to za tři roky přestane bavit a budeš chtít změnu, jsem tu připraven. Mrkálek

WG 2,7 CRD, 2004,úprava ADVENTURES
Chrysler PT Cruiser 2001
Dodge Charger 1973
23-10-2015 07:41 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #28
RE: Renegade-první dojmy
(23-10-2015 07:41 AM)sam napsal(a):  Renegade mám v plánu podržet minimálně 5 let,musím,abych odpisem aspoň trochu srovnal ten velký jednorázový výdaj.
Více se rozepisovat nechci,ale i z tohoto sdělení si odneseš,co chceš vědět.

Jelikož tak dlouho jsi ještě žádné auto neměl, tak to mi to akorát vyjde, až tě to za tři roky přestane bavit a budeš chtít změnu, jsem tu připraven. Mrkálek
valim_se_smichy, beru tvůj odhad,ale zde to není jen o bavení či nebavení, auto jsem si vybral "na míru" dle svých představ,nebudou tam žádný úpravy podvozkuZákeřníček a je tu i snaha poctivě to auto během 5 let "odepsat" . Pokud bude štěstí při mě a nikdo mě nanabourá,troufám si říci,že i po 5 letech bude jako nový.

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 23-10-2015 08:01 AM od Dr.Ti..)
23-10-2015 07:58 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
sam Offline
profesionální rýpal

Příspěvků: 3 237
Připojen(a): 15-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 15
Příspěvek: #29
RE: Renegade-první dojmy
Právě proto ho chci. Na ničení si nechám to svoje. Chehták

WG 2,7 CRD, 2004,úprava ADVENTURES
Chrysler PT Cruiser 2001
Dodge Charger 1973
23-10-2015 09:49 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
KaCzaba Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 8 336
Připojen(a): 13-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 23
Příspěvek: #30
RE: Renegade-první dojmy
To mas pravdu. Jako novy. Leckdo kdo auto odepisuje, tak ho i svym provozem odepise po technicke strance. Ty naopak delas veci, co ma udelat vyrobce, a ojebava to. Za tohle te obdivuju. Kor, kdyz predem musis vedet ze tobe to zadny efekt neprinese. Az jinemu uzivateli za X let. Viz treba to strikani dutin na JKcku. Renegade dostal taky takovou hloubkovou peci hned pri koupi?

KJ 3.7 ST silver, 2" lift, Magnaflow, AT3
KJ 3.7 ST black, stock
XK HEMI 2006, 2"lift,Dynomax, MyGig+locpick, AEV Pintler, Superchips, AT3
23-10-2015 08:42 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)