Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 1 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renegade a DpF
Autor Zpráva
KaCzaba Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 8 336
Připojen(a): 13-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 23
Příspěvek: #11
RE: Renegade a DpF
To jsem chtel napsat. Ze zena na tebe musi pockat nez zregenerujes, ale ona cekat nebude. Dojela by k baraku a dalsi den zas. Dokud nebudou davat misto kontrolek do palubky boxerku aby neho trefila mezi oci spolu se signalizaci, tak to vetsina lidi proste ani nepostrehne a nebo nebude brat za dulezite to resit. :-D

KJ 3.7 ST silver, 2" lift, Magnaflow, AT3
KJ 3.7 ST black, stock
XK HEMI 2006, 2"lift,Dynomax, MyGig+locpick, AEV Pintler, Superchips, AT3
04-12-2015 08:25 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #12
RE: Renegade a DpF
(04-12-2015 08:25 PM)KaCzaba napsal(a):  To jsem chtel napsat. Ze zena na tebe musi pockat nez zregenerujes, ale ona cekat nebude. Dojela by k baraku a dalsi den zas. Dokud nebudou davat misto kontrolek do palubky boxerku aby neho trefila mezi oci spolu se signalizaci, tak to vetsina lidi proste ani nepostrehne a nebo nebude brat za dulezite to resit. :-D

Právě proto jsem tohle téma otevřel,aby si to majitelé Renegada přečetli a brali v potaz,že když už vzali model s dieslem,tam musí chtě nechtě respektovat specifika tohodle motoru. Nejenom,že toho moc na nákladech neušetří,ale musí přizpůsobit rozpis svých jízd motoru,jinak se jim náklady značně prodraží.Každopádně bych prosazoval koupi v motorizaci 1,4 Multiair, to je rozumná volba, motor je velmi živý, model TH ale jinak než s dieselem koupit nelze. Motor ve spojení s automatem je velmi výkonný a živý,ale je to diesel... Pokud někdo uvažuje o Renegadu jako SUVčku do města /rozvoz dětí,nákupy atd/ a nepožaduje model TH,pak bych volil motorizaci 1,4 Multiair s automatem a nebudou žádný potíže.Barvu doporučuji stříbrnou Glacier Chehták

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
04-12-2015 09:24 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #13
RE: Renegade a DpF
Ve čtvrtek jsem šel z práce a míjel jsem oktávii, tu nejnovejší. Běžel tomu ventilátor, nikdo v tom nebyl a široko daleko taky nikdo. Jsem si řikal, že to přehřátí asi nebude. Tak už vím proč běžel. DpF Chehták
05-12-2015 08:23 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #14
RE: Renegade a DpF
divná doba Rozčarovánek co pamatuju, tak se vždy zboží přizpůsobovalo požadavkům zákazníka - dnes je to naopak - tady máš křáp a zvykej si Zdůrazňovač

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
05-12-2015 11:38 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro standa.t za tento příspěvek:
Jarda 58
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #15
RE: Renegade a DpF
(05-12-2015 11:38 AM)standa.t napsal(a):  divná doba Rozčarovánek co pamatuju, tak se vždy zboží přizpůsobovalo požadavkům zákazníka - dnes je to naopak - tady máš křáp a zvykej si Zdůrazňovač

Tak on to ,Stando,křáp není,akorát je potřeba,aby zákazník věděl, do čeho jde. V EU s posledních 20 let masivně prosazoval prodej dieselů,ty původní komůrkový byly sice slabý,ale pobraly jakoukoliv naftu a byly bezproblémový,měly velký nájezd. Opravdový problém přišel až v posledních 10 letech s boomem snižování spotřeby a emisí,stal se z toho kšeft pro výrobce a záludný problém pro neznalé uživatele. Ten, kdo denně nalítá několik desítek km,to řešit nemusí,ale kdo se věnuje "rozvozové" službě,tak má s dnešními diesely zaděláno na problém. Já se snažím rozvážku prokládat jednou týdně delší trasou a čerpám kvalitní naftu,v zimním období přidávám aditiva,více pro to udělat nemohu.

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
05-12-2015 05:03 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #16
RE: Renegade a DpF
(05-12-2015 08:23 AM)Wily napsal(a):  Ve čtvrtek jsem šel z práce a míjel jsem oktávii, tu nejnovejší. Běžel tomu ventilátor, nikdo v tom nebyl a široko daleko taky nikdo. Jsem si řikal, že to přehřátí asi nebude. Tak už vím proč běžel. DpF Chehták

Nemusí tak být, mohlo se dochlazovat turbo,ale pokud byl cítit z motoru i smrad jako z pálícího se oleje,tak o regeneraci velmi pravděpodobně šlo.

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
05-12-2015 05:05 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #17
RE: Renegade a DpF
Je docela poučný strávit čas na tom italským Jeep Renegade foru, dost tam řeší problematiku regenerace DpF a přírůstek hladiny oleje. Vše úzce souvisí s teplotou,dle zkušeností se doporučuje aspoň 1x týdně ujet trasu 100km vkuse...motor je na teplotě a je dost času,aby cyklus regenerace mohl doběhnout,pak nevadí,když přes týden pouze couráme do práce a zpět / na 10km se motor nezahřeje a filtr nezregeneruje,pokud se o to pokusí,pak se cyklus nedokončí a nafta skončí v olejové vaně a nezbývá,než olej a filtr předčasně vyměnit/. Stejně,jako na našem fóru,i tam se shodují na tom,že diesely pro lidi, co najedou do 10-15tis km /rok a jezdí kratší trasy nejsou vhodné. Dle statistiky prodaných modelů Renegada v Itálii ale vede model Limited 4x4 diesel 2,0 140k s manuálem nebo automatem /zhruba 70%, model TH diesel 2,0 asi 18% a ten zbytek verze s benzinovým 1,4 anebo dieselem 1,6. Takže převažují spíše dražší modely v dieselu. V ČR je situace trochu jiná, určitě ve větším množství se prodávají levnější modely s 1,4 benzin a 1,6 diesel v manuálu.

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
05-12-2015 06:44 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
mik Offline
Plzeňák

Příspěvků: 4 427
Připojen(a): 15-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 22
Příspěvek: #18
RE: Renegade a DpF
(05-12-2015 05:05 PM)Dr.Ti. napsal(a):  
(05-12-2015 08:23 AM)Wily napsal(a):  Ve čtvrtek jsem šel z práce a míjel jsem oktávii, tu nejnovejší. Běžel tomu ventilátor, nikdo v tom nebyl a široko daleko taky nikdo. Jsem si řikal, že to přehřátí asi nebude. Tak už vím proč běžel. DpF Chehták

Nemusí tak být, mohlo se dochlazovat turbo,ale pokud byl cítit z motoru i smrad jako z pálícího se oleje,tak o regeneraci velmi pravděpodobně šlo.

No nevím, to by musela být úplná novinka u OCT. 2015 ....
Teď jsem měl na serv. paní , OCT. 2014 , a ta vždycky když se jí za jízdy roužla kontrolka a začala regenerace DPF , tak to chcípla Chehták
Takže jí žádná reg. nedoběhla do konce, musel jsem to spustit přes diagn.

ex. XJ 4.0 RG /88 , ex. WG 3.1TD Mustafa /01 , ex. WJ 4.0
05-12-2015 07:11 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #19
RE: Renegade a DpF
(05-12-2015 05:03 PM)Dr.Ti. napsal(a):  
(05-12-2015 11:38 AM)standa.t napsal(a):  divná doba Rozčarovánek co pamatuju, tak se vždy zboží přizpůsobovalo požadavkům zákazníka - dnes je to naopak - tady máš křáp a zvykej si Zdůrazňovač

Tak on to ,Stando,křáp není,akorát je potřeba,aby zákazník věděl, do čeho jde. V EU s posledních 20 let masivně prosazoval prodej dieselů,ty původní komůrkový byly sice slabý,ale pobraly jakoukoliv naftu a byly bezproblémový,měly velký nájezd. Opravdový problém přišel až v posledních 10 letech s boomem snižování spotřeby a emisí,stal se z toho kšeft pro výrobce a záludný problém pro neznalé uživatele. Ten, kdo denně nalítá několik desítek km,to řešit nemusí,ale kdo se věnuje "rozvozové" službě,tak má s dnešními diesely zaděláno na problém. Já se snažím rozvážku prokládat jednou týdně delší trasou a čerpám kvalitní naftu,v zimním období přidávám aditiva,více pro to udělat nemohu.

Lze jeste v lete pridavat letni aditiva Nápadík

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
06-12-2015 08:32 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #20
RE: Renegade a DpF
http://www.auto.cz/fiat-snizi-emise-svyc...akci-92617

Vzhledem ke skutečnosti,že Renegade s dieselovými modely byl zmíňován v rámci námatkových kontrol emisí jako jeden z hříšníků,dá se s velkou jistotou očekávat,že během tohoto roku bude všem v rámci garanček upraven SW ŘJ, takže auto nejspíš po zásahu míň pojede ,nevím, do jaký míry půjde ovlivnit provedení tohodle zásahu,pokud si to majitel nebude přát.

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
03-02-2016 06:19 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: