Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renegade-stěrače
Autor Zpráva
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #1
Renegade-stěrače
Zaujalo mě technické řešení ovládání stěrače,je jiné,než jsem zvyklí z jiných aut. Běžně máme ve zvyku otočným regulátorem na páčce nastavovat rychlost stírání. Renegade má dešťový senzor a na páčce najdeme pouze 2 polohy. Tyto polohy ale neznamenají rychlost,nýbrž citlivost. 1.poloha je malá citlivost a 2.poloha je vysoká citlivost. První reakce senzoru na déšť má u obou poloh společnou mírnou prodlevu,ale pak je reakce na kapky na skle velmi rychlá. Nejlepšího efektu dosáhneme v poloze 2,kdy jsou reakce stěrače opravdu bleskové. I v poloze 1. je citlivost taková,že při opravdu mírném mrholení za chvíli "brousí" stěrače o sklo a vás to nutí senzor vypnout a sklo občas setřít "manuálně",senzor je zkrátka"přeposilovaný". Z toho důvodu se mi osvědčily tekutý stěrače,kapky letí po skle samy a nemusím se obtěžovat k manuálnímu stírání,při zapnutí senzoru by stěrače zbytečně stíraly a dřely se o sklo. Pro takový sem tam kapka není senzor fabricky uzpůsobený.

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
22-02-2016 08:48 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pakosta Pryč
Čechy Čechům

Příspěvků: 13 923
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 199
Příspěvek: #2
Re: Renegade-stěrače
Po zkusenostech z manzelky auta jsem to do sveho nechtel. Prave pro to ze to nikdy nefunguje tak jak si preju ja.

WJ 01 Limited 4,7 - K&N sání, BBK 70 klapka, Magnaflow,FM, 3" roura, Addco stabíky, BDS 2" pružiny, tlumiče Rancho 9000xl, silentbloky v ramenou Silentbloky.cz, led rampa by Zila.
MJ 87 2,5i manual a tak to zůstane. Zatím ve stádiu repase
XJ 93 4.0 HO před stavbou
KJ 02 3.7 V6 civil.
22-02-2016 09:13 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jarek Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 66
Připojen(a): 04-02-2016
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #3
RE: Renegade-stěrače
tak zrovna s těmi stěrači, stejně jako s aut. rozsvěcováním světel , aut. přepínání dálkových světel jsem spokojen, co mě trápí je spotřeba, 7,8/100 přitom jezdím s lehkou nohouVáhaveček
23-02-2016 03:57 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #4
RE: Renegade-stěrače
(23-02-2016 03:57 PM)Jarek napsal(a):  tak zrovna s těmi stěrači, stejně jako s aut. rozsvěcováním světel , aut. přepínání dálkových světel jsem spokojen, co mě trápí je spotřeba, 7,8/100 přitom jezdím s lehkou nohouVáhaveček

dešťový senzor mi rovněž vyhovuje,jen by malinko ubral na citlivosti v poloze 1 ,zkrátka to zbytečně reaguje na sebemenší kapku a v reálu se dřou zbytečně gumky,ale jak jsem psal, stačí navoskovat skla...

spotřeba 7,8 tě trápí ....no, mě trápila u Granda,když mě to žralo 12 a více a nafta stála zrovna tenkrát k 40 Kč/litr, já mám na palubním PC stále hodnotu 6,6 a z opakovaných propočtů vím,že ten ukazatel je docela přesný, jezdím denně městký režim,víkendy do Beskyd a nepravidelně směr OL,na dálnici se s tím moc nemažu a určitě využívám rychlostní limity,beru běžnou naftu ale dávám zimní VIF,prvních 1000km jsem ale jezdil velmi opatrně a pomalu-věřím na šetrné zajetí motoru. Jestli jsi to bral jako předváděčku,kdy s tím jezdil kde kdo jako prase,může být motor žíznivější, jao a také,abych nezapoměl,možná stále vypaluješ DpFChehták

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
23-02-2016 04:53 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jarek Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 66
Připojen(a): 04-02-2016
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #5
RE: Renegade-stěrače
(23-02-2016 04:53 PM)Dr.Ti. napsal(a):  
(23-02-2016 03:57 PM)Jarek napsal(a):  tak zrovna s těmi stěrači, stejně jako s aut. rozsvěcováním světel , aut. přepínání dálkových světel jsem spokojen, co mě trápí je spotřeba, 7,8/100 přitom jezdím s lehkou nohouVáhaveček

dešťový senzor mi rovněž vyhovuje,jen by malinko ubral na citlivosti v poloze 1 ,zkrátka to zbytečně reaguje na sebemenší kapku a v reálu se dřou zbytečně gumky,ale jak jsem psal, stačí navoskovat skla...

spotřeba 7,8 tě trápí ....no, mě trápila u Granda,když mě to žralo 12 a více a nafta stála zrovna tenkrát k 40 Kč/litr, já mám na palubním PC stále hodnotu 6,6 a z opakovaných propočtů vím,že ten ukazatel je docela přesný, jezdím denně městký režim,víkendy do Beskyd a nepravidelně směr OL,na dálnici se s tím moc nemažu a určitě využívám rychlostní limity,beru běžnou naftu ale dávám zimní VIF,prvních 1000km jsem ale jezdil velmi opatrně a pomalu-věřím na šetrné zajetí motoru. Jestli jsi to bral jako předváděčku,kdy s tím jezdil kde kdo jako prase,může být motor žíznivější, jao a také,abych nezapoměl,možná stále vypaluješ DpFChehták

Když s tím těch prvních cca 14000 někdo jezdil nešetrně, tak to může spotřebu zvýšit už natrvalo ? to asi nejde, ne ? to by mělo klesnout, samozřejmě jsem ty uložené spotřeby vymazal, tak nevím noRozčarovánek
24-02-2016 12:01 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
SKAJA Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 72
Připojen(a): 24-08-2014
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #6
RE: Renegade-stěrače
Nám vždycky říkal prodejce škodovek, že záleží na zajetí motoru. Když koupí Fábii důchodce, tak to od začátku šmudlá a pak to málo žere, ale vůbec to nejede. Oni s tím od začátku lítají na hovádko a sice si to pak trvale vezme o 0,5l víc, ale lítá to jak raketa Chehták
24-02-2016 01:35 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #7
RE: Renegade-stěrače
(22-02-2016 08:48 PM)Dr.Ti. napsal(a):  Zaujalo mě technické řešení ovládání stěrače,je jiné,než jsem zvyklí z jiných aut. Běžně máme ve zvyku otočným regulátorem na páčce nastavovat rychlost stírání. Renegade má dešťový senzor a na páčce najdeme pouze 2 polohy. Tyto polohy ale neznamenají rychlost,nýbrž citlivost. 1.poloha je malá citlivost a 2.poloha je vysoká citlivost. První reakce senzoru na déšť má u obou poloh společnou mírnou prodlevu,ale pak je reakce na kapky na skle velmi rychlá. Nejlepšího efektu dosáhneme v poloze 2,kdy jsou reakce stěrače opravdu bleskové. I v poloze 1. je citlivost taková,že při opravdu mírném mrholení za chvíli "brousí" stěrače o sklo a vás to nutí senzor vypnout a sklo občas setřít "manuálně",senzor je zkrátka"přeposilovaný". Z toho důvodu se mi osvědčily tekutý stěrače,kapky letí po skle samy a nemusím se obtěžovat k manuálnímu stírání,při zapnutí senzoru by stěrače zbytečně stíraly a dřely se o sklo. Pro takový sem tam kapka není senzor fabricky uzpůsobený.

to mají už i ochvávky z roku 2008 a někteří si to předělávají na klasickej cyklovač. Mrkálek
24-02-2016 01:39 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
lucius Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 6 592
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 41
Příspěvek: #8
RE: Renegade-stěrače
(24-02-2016 01:35 PM)SKAJA napsal(a):  Nám vždycky říkal prodejce škodovek, že záleží na zajetí motoru. Když koupí Fábii důchodce, tak to od začátku šmudlá a pak to málo žere, ale vůbec to nejede. Oni s tím od začátku lítají na hovádko a sice si to pak trvale vezme o 0,5l víc, ale lítá to jak raketa Chehták

Oni už ti co to testují na polygonu. Tomu davaj čouda a to vyjede z linky. Gumy tak piskaj, že se divím že se jim to v zatáčce neutrhne. Říká se, že nová guma klouže. Tady vidím jak to každý vyrobený auto na nových gumach popírá Mrkálek

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen Detroit 25.9.1992;
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
24-02-2016 01:44 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #9
RE: Renegade-stěrače
(24-02-2016 01:35 PM)SKAJA napsal(a):  Nám vždycky říkal prodejce škodovek, že záleží na zajetí motoru. Když koupí Fábii důchodce, tak to od začátku šmudlá a pak to málo žere, ale vůbec to nejede. Oni s tím od začátku lítají na hovádko a sice si to pak trvale vezme o 0,5l víc, ale lítá to jak raketa Chehták

1/ ještě nejsou důchodce na zajíždím všechny svoje nový auta prvních 2tis km šetrnou jízdou,auto nehoním, řečem,že moderní motory jsou zajetý z výroby věřím asi tak,jako že je antikorozní ochrana z výroby dostačující, viz jiný téma Renegade a antikorozní ochranaChehták
2/pro nevěřící zde link k problematice zajíždění motoru
http://www.auto.cz/zajizdeni-noveho-vozu-poradime-80385
3/ nešetrný zajetí nemá na rychlost či akceleraci vliv,na vyšší spotřebu mít může

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
24-02-2016 04:01 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Dr.Ti. za tento příspěvek:
lucius
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #10
RE: Renegade-stěrače
(24-02-2016 01:39 PM)Wily napsal(a):  
(22-02-2016 08:48 PM)Dr.Ti. napsal(a):  Zaujalo mě technické řešení ovládání stěrače,je jiné,než jsem zvyklí z jiných aut. Běžně máme ve zvyku otočným regulátorem na páčce nastavovat rychlost stírání. Renegade má dešťový senzor a na páčce najdeme pouze 2 polohy. Tyto polohy ale neznamenají rychlost,nýbrž citlivost. 1.poloha je malá citlivost a 2.poloha je vysoká citlivost. První reakce senzoru na déšť má u obou poloh společnou mírnou prodlevu,ale pak je reakce na kapky na skle velmi rychlá. Nejlepšího efektu dosáhneme v poloze 2,kdy jsou reakce stěrače opravdu bleskové. I v poloze 1. je citlivost taková,že při opravdu mírném mrholení za chvíli "brousí" stěrače o sklo a vás to nutí senzor vypnout a sklo občas setřít "manuálně",senzor je zkrátka"přeposilovaný". Z toho důvodu se mi osvědčily tekutý stěrače,kapky letí po skle samy a nemusím se obtěžovat k manuálnímu stírání,při zapnutí senzoru by stěrače zbytečně stíraly a dřely se o sklo. Pro takový sem tam kapka není senzor fabricky uzpůsobený.

to mají už i ochvávky z roku 2008 a někteří si to předělávají na klasickej cyklovač. Mrkálek

škodovkama nejezdím,tak nevím, snímače jsem měl pouze na Grandu,Mercedesu a nyní v Renegadu.
K té problematice polohy přepínače u renegada: jsou tři ,poloha 0,I,II a liší se citlivostí,já se domníval,že v poloze 0 je vše vypnuto a musí se snímač aktivovat přepnutím do polohy I,ale není to tak,vše funguje už na poloze 0 a tam je skutečně citlivost nejnižší a aktivace snímače se děje nikoliv každou kapkou jako v poloze I nebo II,ale až po popršení celýho skla,kdy by to řidič už sám i rád setřel,takže vše je OK.

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
24-02-2016 04:07 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: