Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renegade - vhodny ci ne?
Autor Zpráva
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #21
RE: Renegade - vhodny ci ne?
(10-10-2016 09:41 AM)Wily napsal(a):  A tím, že je náročnej na chlazení, tak tím se to omlouvá? Chehták
A ty sis jeepy za tolik peněz koupil celkem 4.
Ale tohle vlákno neni o nás, ale o tom jak je to technicky odfláknutý.

1/dokonce 6 Jeepů,než mi došlo,že to není šálek mý kávy...
reagoval jsem na tebe, protože jsi psal za sebe, ve smyslu,že
když budeš mít milion atd...
2/samozřejmě , není to o nás,ale o o autu, nemyslím si, že je Renegade odfláknutý nějak více,než je obvyklé, prostě 9 st automat neustále řadí,zvláště,když s tím jezdí po městě,nároky na chlazení jsou velký a v tom množství vyrobených kusů se holt nějaká převodovka podělá

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
10-10-2016 10:33 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #22
RE: Renegade - vhodny ci ne?
(10-10-2016 10:17 AM)palo-cherokee napsal(a):  
(10-10-2016 06:55 AM)PetrZide napsal(a):  Velikost kufru neni priorita. Ta u techto typu aut byt ani nemuze.
Jasne, se dvema malyma deckama vozime veci spoustu, ale zaroven brzo odpadne nutnost kocaru, takze obleceni to uveze. Kola stejne dame na kulu.

Myslíš u áut typu SUV? Prečo nie? Len to musí byť dospelé auto.

ja mám 3 decká a keď boli malé tak sme sa nejak vpratali aj do XJ aj s kočiarom a krámami. Ale na nejaké dlhé cestovanie to nebolo. A pohodlné už vôbec nie. To tak max pre 2. JKU je na tom lepšie, ale tiež to nie je žiadny zázrak.

(10-10-2016 06:55 AM)PetrZide napsal(a):  Moji nejvetsi priorita je vyssi posez, pohodlny nastup, celkove pohodli. Mam montovanou L1 a zlomenou L3, v oktavce nevydrzim ridit cestu do Prahy.

No ale to potom nevydržíš ani v Renegade ani v Tiguane. Všetko je to jeden pes.


(10-10-2016 06:55 AM)PetrZide napsal(a):  Levna je i 500x, ktera je velmi podobna platforma az na ty budiky. Da se koupit levneji s vyssi vybavou. Problem u me je ten nagelovany design. Mam rad stroze vypadajici veci.Ve hre je Tiguan. Koukal jsem i na MB B... rozhodnout se mozna budu muset cca v lednu.

Toto mi nejak nie je jasné. Chceš rodiné auto na cestovanie alebo mestské auto na jazdenie po okolí?

Dost lidí si vybírá kategorii SUV pouze z důvodu snadnějšího nastupování a vyššího posazu.Pokud má někdo po operaci páteře s trvale umístěným kovovým materiálem,tak postižený úsek je trvale tuhý a bolestivý,takový člověk skutečně není schopen nastupování do běžnýho auta a 10-15cm výše umístěný sedák je pro něj vysvobozením-to běžná SUV zajistí, dále pán píše,že se mu nelíbí crazy design interiéru Renegada,což chápu,ne každý to má rád,v tom případě by u Vitary byl spokojen a cenou je dostupná.

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
10-10-2016 10:40 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #23
RE: Renegade - vhodny ci ne?
(10-10-2016 10:33 AM)Dr.Ti. napsal(a):  
(10-10-2016 09:41 AM)Wily napsal(a):  A tím, že je náročnej na chlazení, tak tím se to omlouvá? Chehták
A ty sis jeepy za tolik peněz koupil celkem 4.
Ale tohle vlákno neni o nás, ale o tom jak je to technicky odfláknutý.

1/dokonce 6 Jeepů,než mi došlo,že to není šálek mý kávy...
reagoval jsem na tebe, protože jsi psal za sebe, ve smyslu,že
když budeš mít milion atd...
2/samozřejmě , není to o nás,ale o o autu, nemyslím si, že je Renegade odfláknutý nějak více,než je obvyklé, prostě 9 st automat neustále řadí,zvláště,když s tím jezdí po městě,nároky na chlazení jsou velký a v tom množství vyrobených kusů se holt nějaká převodovka podělá

Žasnu nad tím, jak jsi ochotnej to omlouvat, protože to víc řadí, tak se to prostě může spálit.
10-10-2016 10:54 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Wily za tento příspěvek:
PetrZide
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #24
RE: Renegade - vhodny ci ne?
(10-10-2016 09:45 AM)sam napsal(a):  Tady je jeden velmi pěkný na prodej http://www.tipcars.com/ds/mbcms//?Lang=cz

Jj, prodává se tam můj bývalej už 3. měsíc a ani ťuk,jsem zvědavej, za kolik ho nakonec prodají, problém je ten,že cenu řádných ojetin kazí ukončený operativní leasingy,který srážejí cenu dolů.

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
10-10-2016 10:56 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Dr.Ti. za tento příspěvek:
PetrZide
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #25
RE: Renegade - vhodny ci ne?
(10-10-2016 10:54 AM)Wily napsal(a):  
(10-10-2016 10:33 AM)Dr.Ti. napsal(a):  
(10-10-2016 09:41 AM)Wily napsal(a):  A tím, že je náročnej na chlazení, tak tím se to omlouvá? Chehták
A ty sis jeepy za tolik peněz koupil celkem 4.
Ale tohle vlákno neni o nás, ale o tom jak je to technicky odfláknutý.

1/dokonce 6 Jeepů,než mi došlo,že to není šálek mý kávy...
reagoval jsem na tebe, protože jsi psal za sebe, ve smyslu,že
když budeš mít milion atd...
2/samozřejmě , není to o nás,ale o o autu, nemyslím si, že je Renegade odfláknutý nějak více,než je obvyklé, prostě 9 st automat neustále řadí,zvláště,když s tím jezdí po městě,nároky na chlazení jsou velký a v tom množství vyrobených kusů se holt nějaká převodovka podělá

Žasnu nad tím, jak jsi ochotnej to omlouvat, protože to víc řadí, tak se to prostě může spálit.

Ali Wili, já to neomlouvám, tuším,že na jiným vláknu jsem dal odkaz na problémy AT od ZF a právě chlazení jejich automatů je nejproblémovější a nejčstější příčina závad,zkrátka to nemají dotažený. Nakonec si může pán objednat Renegada s manuálemble_ju

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
10-10-2016 10:58 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Dr.Ti. za tento příspěvek:
PetrZide
sam Offline
profesionální rýpal

Příspěvků: 3 237
Připojen(a): 15-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 15
Příspěvek: #26
RE: Renegade - vhodny ci ne?
(10-10-2016 10:56 AM)Dr.Ti. napsal(a):  
(10-10-2016 09:45 AM)sam napsal(a):  Tady je jeden velmi pěkný na prodej http://www.tipcars.com/ds/mbcms//?Lang=cz

Jj, prodává se tam můj bývalej už 3. měsíc a ani ťuk,jsem zvědavej, za kolik ho nakonec prodají, problém je ten,že cenu řádných ojetin kazí ukončený operativní leasingy,který srážejí cenu dolů.
Třeba změní cenu tak, že přijde konečně moje doba. Chehták

WG 2,7 CRD, 2004,úprava ADVENTURES
Chrysler PT Cruiser 2001
Dodge Charger 1973
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 10-10-2016 11:35 AM od sam.)
10-10-2016 11:34 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro sam za tento příspěvek:
PetrZide
palo-cherokee Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 870
Připojen(a): 31-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 32
Příspěvek: #27
RE: Renegade - vhodny ci ne?
(10-10-2016 10:40 AM)Dr.Ti. napsal(a):  Dost lidí si vybírá kategorii SUV pouze z důvodu snadnějšího nastupování a vyššího posazu.Pokud má někdo po operaci páteře s trvale umístěným kovovým materiálem,tak postižený úsek je trvale tuhý a bolestivý,takový člověk skutečně není schopen nastupování do běžnýho auta a 10-15cm výše umístěný sedák je pro něj vysvobozením-to běžná SUV zajistí, dále pán píše,že se mu nelíbí crazy design interiéru Renegada,což chápu,ne každý to má rád,v tom případě by u Vitary byl spokojen a cenou je dostupná.

Doktore s tým ja súhlasím. Akurát že s tými SUV je to horšie.
Napríklad také Xj je tiež SUV a nastupovať do toho je celkom zábava. Hlavne pri 4,5" lifte :-) A JK alebo TJ je kapitola sama o sebe, tam už aj v sérii lezieš ako za guľomet. lebo to má vysoké prahy.

Opačný extrém je tiež nahovno. Kolega má Hondu Civic, zníženú športovú bla bla bla, a ja tam neviem nastúpiť. Vždy tam len spadnem dole. A keď mám z toho vyliezť tak to je utrpenie

Pre tieto účely sú dokonale vhodné autá so sendvičovou podlahou - nemusiš vôbec prekračovať prahy. A samozrjeme vyšší posed, nie že do toho spadeš ako do vane.
Lenže potom mi z toho zasa vylezie len blbý Grand Voyager. Podlaha je rovná až po dvere, sedák je tak akurát vo výške prdele, proste prídeš a posadíš sa bez toho aby si sa krčil.
Je to 4x4, miesta je v tom asi tak na 4 deti a dva kočiare, servis stojí hovno nula nič....

http://www.jeepparts.sk http://www.spinsro.sk
10-10-2016 11:47 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro palo-cherokee za tento příspěvek:
Harley, PetrZide
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #28
RE: Renegade - vhodny ci ne?
DD, jsem tu novy...uvazuji o novem aute. Chci vyssi posez. Mam po operaci zad a navic se necitim bezpecne napr v Oktavce. Mame dve male deti, takze jezdime s autosedackama. Kufr na kocarek, mame i sportovni kocar za kolo ci na brusle. Jsme z Breclavi. Jezdivame na Vysocinu, obcas Praha, ale spise mesto. Najezd 17000km za rok. Zadny teren, jen silnice. Doposud Alhambra, rok 2000, ale po novem roce to chce nahradit.

Yeti nelibi. 2008 nelibi. Captur nelibi. 500x libi a pomer cena/vybava lepsi. Renegade se mi moc libi.

Proste a jednoduse vazne uvazuji o Renegade.
Zajimaji me negativa tohoto auta?
Zatim jsem nasel vetsi hluk pri jizde na dalnici.
Ne prilis dobre zpracovany nastrik proti korozi podvozku...nevim a autum neholduji. Kdyz jsem videl Renegade, byla to laska na prvni pohled...jenze to dneska nestaci :-) co rikate na zakladni motor 1,6 Torq?

Já bych se vrátil k úvodníku a zkusil pánovi poradit:
1/pán chce vyšší posez a má nemocnou páteř. Vyšší posez Renegade splňuje,kvalita sezení je ale v Renegadu jenom průměrná,problémem je krátký sedák a absence opory pro stehna,je to dělaný na malý lidi s krátkýma nohama,i při max posunutým sedadle dozadu nebylo místa pro nohy dostatek,rozmer pedál-kyčel je hraniční, zato rozměr kyčel-strop je obrovský,nad hlavou bude vždy místo,bederní opěrka je ve výbavě,absolvoval jsem i delší cesty do Rakouska a dalo se to usedět
2/bezpečnost-Renegade bude na tom lépe,než starší typy Oktávky,je to robustní kastle,nezaznamenal jsem absolutně žádný náznak kroucení, v autě je také klid i na nerovnostech, Airbagů to má 6,jízdní vlastnosti na SUV jsou výborný, v zatáčce nebývale dobře sedí
3/kufr to nemá moc velký,ale výhodný tvarem-není sice hluboký,ale je vysoký,vytáhne-li se plateau,tak po strop se tam dost vleze,místa v kabině je opravdu dost na předních sedadlech,jen dlouhonozí budou tak naknap,na zadních sedadlech je to pro průměrně rostlé, děti v poho,instalace sedačky bez problémů,výhodou je i to,že díky krabicoidní kastli je dobrý přístup na zadní sedadla
4/svým charakterem je to auto velmi vhodné pro město a okresky,velmi dobře filtruje nerovnosti,světlost je asi 20cm,takže obrubníky,díry neřešíš,díky 4x4 má i lepší průjezdnost,tovární univerzály jsou velmi dobré jak na suchu,tak i v zimních podmínkách,na dálnici nad 130 už to není příjemné-prudce stoupá spotřeba,hluk a ve 170 jsem měl pocit,že ztrácí auto kus své jistoty, do 130-140 vše OK
5/Spotřeba, především nájez kolem 17tis /rok je tak hraniční,kdy přemýšlet o dieselu, v případě Renegada je k dispozici 1,4 Multiair-zábavný svižný motor s nadměrnou spotřebou kolem 10litrů,nesmíš po něm chtít,aby ukázal, co umí. Diesel 2,0 / 350Nm/je optimum výkonem i spotřebou k tomuhle autu, 1,6 diesel bude rovněž stačit,pro můj naturel by ale byl slabý-není tam ta rezerva,ale 320Nm také není málo.Je dobré ale zvážit problematiku dieselu / DpF,zimní provoz atd/. Se spotřebou a typem motoru se pojí i typ převodovky,já jsem zastáncem automatu,ale manuál je u Renegadu přesný a spolehlivý,takže je co zvažovat.
6/Ochrana proti korozi-tu jsme zde řešili, u Renegada je velmi bídná,určitě je nutné dodělat doma nástřiky dutin i podvozku
7/Design je individ věc,u mne třeba jedna z věcí,kterou jsem nakonec nerozdýchal...
8/Dalo by se pokračovat,ale když to shrnu: pokud se ti opravdu Renegade líbí a máš finance tak do 500-600tis, šel bych buď do 1 rok starýho auta na operativní leasing většinou velmi dobře vybavených v motorizaci 2,0 s automatem anebo do novýho auta s motorem 1,6 diesel v manuálu s výbavou Longitude ...to je dle mýho nejrozumnější volba

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
10-10-2016 05:32 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Dr.Ti. za tento příspěvek:
PetrZide
kaktuso Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 667
Připojen(a): 06-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #29
RE: Renegade - vhodny ci ne?
...WK...

John 3,16
10-10-2016 05:43 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
PetrZide Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 12
Připojen(a): 09-10-2016
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #30
RE: Renegade - vhodny ci ne?
Díky, díky moc a ani jsem nečekal takové reakce.

Abych uvedl vše na pravou míru.
Měl jsem velkou havárku, postižení žádné. Následky trvalé žádné, jen mám v zádech železo za milion a půl.
Jen nevydržím dlouhou cestu, když jedu delší štreku byť třeba jen z Břeclavi na Vysočinu v malém autě, problémy nastanou. Trvají třeba i týden, dva. Léky brát nechci. A když chcete jet s dětmi na dovolenou a první tři dny trpíte a pak to prostě jen cítíte, není to ono. Proto vyšší posed, který mi Alhambra dává. Alhambra je pro moje záda jednoznačně v pohodě.
Zazněla tu i výška - mám 175cm, tedy krátký sedák uvítám, jsem malý člověk a mám 67 kilo.Požadavek na vysoký posed je tedy můj nejzákladnější.

Když jsem Renegade uviděl na živo, byla to láska na první pohled.
Když jsem se posadil, pocit se umocnil.
Pozor ale, nejel jsem...

Kufr potřebuji na sportovní kočár, který ale v pohodě složím do šroubku. Netajím se ale tím, že Alhambru jsem schopen naložit kompletně k prasknutí, to ale manželka bere do zásoby, kdyby byla válka nebo moc tomu ani nerozumím...

Vybírám menší auto, velké již nebude potřeba, myslím do budoucna, kdy odpadne nutnost kočáru a kola příjdou na kulu, serf na střechu a do truhle výbava...

Záleží mi na spotřebě, což Renegade nevím no.

Zaznělo tu i cestování. U nás je to tak, že po městě může jezdit denně, může taky týden stát bez povšimnutí. Následuje víkend a jedeme třeba 100km k rodině a zase zpět, nebo i 150km a zpět. Občas Praha, je to nárazové. Určitě bych si přál automat, ale nemohu si ho dovolit v případě Renegade.

Záleží mi na ceně, rozpočet chlapi na rovinu, asi jsem z jiného kmene. Strop je 400. Což tedy připadá v úvahu jetá foukačka v základu. Plán je takový jako s Alhambrou, koupit a vyjezdit ho do jeho smrti stářím.

Záleží mi na bezpečí, což teda mi přijde, že na poměr této kategorie, Renegade splňuje perfektně.

Ve hře je Tiguan, láska mojí manželky a její sen. Dá se sehnat do 400 jetý v supr stavu se spoustou pytlama. Spotřebu splňuje také. Nesplňuje ale jednu věc a to je design. Nejsem náročný, vždy se spokojím jen s tím nejkrásnějším a to Jeep Renegade prostě je (subjektivní vlastní dojem) (objektivní dojem - těžko prodejné do budoucna).

Ve hře je také MB řady B, CX-3, Sportage, Yeti, který se mi teda za nic nelíbí.

Nemohu opustit myšlenku na Renegade, kdy se to stává jakousi posedlostí po informacích.

Je tu vlastně nějaký člověk, který má základní motor? Najde se tu nějaký takový tyran? Je to opravdu jako Fabia 1,2TSI, kdy prostě musítě motor honit a tím pádem roste spotřeba a snižuje se prudce životnost? Víc jak 400 nedám, nemám a nechci mít...

Snad jse osvětlil trošku více moje požadavky. Nicméně jak to vidím a debatuji s klukama kteří teda umí mluvit pouze řečí ´´fauwé´´, docela jim to věřím, proč Jeep ne. Stejně je tu vás spousta, kteří to máte a i přes všechny neduhy, jste do toho zamilovaní (tak jako já do svojí ženy třeba...)
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 10-10-2016 06:33 PM od PetrZide.)
10-10-2016 06:22 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: