Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KJ - za jízdy mě zdechl motor!!!!!!!
Autor Zpráva
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #181
RE: KJ - za jízdy mě zdechl motor!!!!!!!
3.1TD forever valim_se_smichy
20-06-2017 12:20 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Wily za tento příspěvek:
Denylovec
Jarda K Offline
Vlašimský pózér

Příspěvků: 2 290
Připojen(a): 15-03-2013
Přidat uživateli hodnocení 10
Příspěvek: #182
RE: KJ - za jízdy mě zdechl motor!!!!!!!
Palo:
Díky. Převody jednotek celkem, jako metrolog, zvládám. Ale koukám jak plavu v tlakách palivových soustav.
Snad si to zapamatuji.
Ještě jednou děkuji.PalecNahoru

Si vis pacem, para bellum.
.... jen z mých mrtvých chladnoucích rukou.

Ex WG 2,7 CRD Limited '04 Chehták
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 20-06-2017 12:23 PM od Jarda K.)
20-06-2017 12:22 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
rasto.lu Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 2
Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #183
RE: KJ - za jízdy mě zdechl motor!!!!!!!
Zdravým chlani,
potreboval by som poradiť ohľadom môjho JEEPA KJ, 2,8crd,2004, mam problem motor ma nepravidelný chod za studena, keď sa zohreje ide normalne, ale potom zdochne, stane sa to aj zajazdy ale aj na volnovehu, niekedy po hodine niekedy po 15 minutach,niekedy po dvoch hodinach potom nejde nastartovať az kým nevychladne, potom skoci na brnk... Vymenil som snimač vačky a elektromagneticky ventil na cerpadle. NEPOMOHLO.
Vie mi niekto poradiť ??? za každu informaciu budem vďačný....už som zufaly, uvažoval som aj nad predajom
03-07-2017 07:55 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
televizekarel Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 511
Připojen(a): 01-12-2012
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #184
RE: KJ - za jízdy mě zdechl motor!!!!!!!
(03-07-2017 07:55 PM)rasto.lu napsal(a):  Zdravým chlani,
potreboval by som poradiť ohľadom môjho JEEPA KJ, 2,8crd,2004, mam problem motor ma nepravidelný chod za studena, keď sa zohreje ide normalne, ale potom zdochne, stane sa to aj zajazdy ale aj na volnovehu, niekedy po hodine niekedy po 15 minutach,niekedy po dvoch hodinach potom nejde nastartovať az kým nevychladne, potom skoci na brnk... Vymenil som snimač vačky a elektromagneticky ventil na cerpadle. NEPOMOHLO.
Vie mi niekto poradiť ??? za každu informaciu budem vďačný....už som zufaly, uvažoval som aj nad predajom

Diagnostika nic nehlásí?
K

Jeep WK2, 3.0 CRD V6. OVERLAND
03-07-2017 08:19 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
rasto.lu Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 2
Připojen(a): 29-06-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #185
RE: KJ - za jízdy mě zdechl motor!!!!!!!
Nie na diagnostike nič tvári sa ze všetko OK...
03-07-2017 08:30 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
palo-cherokee Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 870
Připojen(a): 31-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 32
Příspěvek: #186
RE: KJ - za jízdy mě zdechl motor!!!!!!!
(03-07-2017 08:30 PM)rasto.lu napsal(a):  Nie na diagnostike nič tvári sa ze všetko OK...

tak máš zlú diagnostiku alebo diagnostika. CRD je ovešané čidlami a ukecanejšie jak ženská

http://www.jeepparts.sk http://www.spinsro.sk
04-07-2017 01:34 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Aleš Talacko Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 63
Připojen(a): 27-03-2014
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #187
RE: KJ - za jízdy mě zdechl motor!!!!!!!
(17-06-2017 10:49 AM)Maxdrtic napsal(a):  
(16-06-2017 01:08 PM)Aleš Talacko napsal(a):  
(30-05-2017 06:57 AM)Aleš Talacko napsal(a):  Jak píše Wily, výměnu čidla otáček klikové hřídele doporučuji. Měl jsem problém, že jsem sice normálně nastartoval, ale jak se motor postupně zahříval, čidlu to nechutnalo. Většinou tak po cca 15 minutách jízdy si najednou usmyslelo, že asi stojím a ŘJ stopla přívod paliva. Motor jsem pak nenahodil, až po vychladnutí, ale bylo to čím dál horší. Kolikrát start až na 3 nebo čtvrtý pokus a opravdu obtížně. Nejprve jsme zkusili vyměnit palivový filtr a vyčistit palivový systém od čerpadla po nádrž. Určitě to nebo na škodu, ale výsledek žádný. Potom jsem konečně sehnal někoho s diagnostikou Bosch a ta vyhodila závadu čidla vačkové hřídele. Přesvědčili mě, že to ale častěji bývá právě čidlo kliky. Zkusilo se vyměnit a týden zatím jezdím. Sleduji ale zvláštní věc, do této doby jsem nikdy neměl problém se startováním. Nyní mi startér točí a 3-4 vteřiny trvá, než vytvoří palivové čerpadlo potřebný tlak a motor naskočí. Čím to může být? Netěsnost palivového systému?

Pár týdnů byl klid a včera jsem to hnal do většího kopce a motor se rozhodl z ničeho nic vysadit. Sice jsem ho následně nastartoval a normálně dojel, ale stále přetrvávají delší starty kolem 3s. Z poslední diagnostiky si pamatuji, že 3-4 vteřiny trvalo, než diagnostika ukázala tlak paliva na 125 bar. Chystám se tedy znovu na diagnostiku, osobně si myslím, že buď čerpadlo při větší potřebě přísunu paliva nestíhá vytvářet potřebný tlak a nebo odchází čidlo common railu. Je možné něco takového, jako přidírající se palivové čerpadlo? Počítám, že je poháněno přes řemen, tak se mi to moc nezdá. Poslední diagnostika před pár týdny ukázala pouze netěsnost palivového systému, což jsem tehdy přisuzoval tomu, že se palivový systém od čerpadla k nádrži čistil.

Ten tlak už mě přijde že máš moc nízkej, když jsem byl na diagnostice tak sem měl 130bar. a to už jednotka vyhodnocovala jako hraniční a zdechalo.

Dneska jsem konečně byl znovu na diagnostice a závady vyběhly dvě:
1) závada na snímači otáček vačkové hřídele
2) netěsnost rozvodu palivového systému

Obě závady už jsem při minulé diagnostice zaregistroval. Ta první byla řešena výměnnou snímače klikové hřídele (na doporučení, že závada toho snímače se často tváří právě jako závada snímače vačkového hřídele). Druhou závodu jsem minule připisoval čištění palivového systému od palivového čerpadla po nádrž, což asi byla chyba. Při diagnostice jsem sledoval náběh tlaku paliva, po startu (který trvá 3-4s) je tlak paliva 250-350 Mpa. Bohužel tlak nepravidelně kolísá mezi těmito hodnotami, motor jako by na poslech "houpe". Kromě startování se tyto výkyvy tlaku projevují již zmíněným zdechnutím motoru při velmi vysokém odběru paliva. Za posledních 1000 km mne to postihlo dvakrát+jednou zdechnul motor dokonce při volnoběhu. Párkrát mi i přišlo, jako by motor na zlomek vteřiny ztratil tah, ale to už se dlouho neopakovalo, tak nevím, zda jsem si to nevsugeroval tím, jak chod motoru neustále sleduju.

Mám v plánu vyměnit snímač otáček vačkové hřídele a obaňkovat vstřiky, nebo máte někdo lepší tipy? Díky.
21-07-2017 12:44 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #188
RE: KJ - za jízdy mě zdechl motor!!!!!!!
Proč jsi ten vačkovej snímač nevyměnil hned a měnil kliku? Nebo kdo ti to doporučil?
21-07-2017 12:56 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Aleš Talacko Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 63
Připojen(a): 27-03-2014
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #189
RE: KJ - za jízdy mě zdechl motor!!!!!!!
Servis...prý se často závada snímače otáček klikového hřídele tváří jako závada snímače vačkového hřídele. Asi chyba, měl jsem měnit oba...pro sicher. Pravdou je, že se nestává, že by motor chcípnul do 10km, jako tomu bylo předtím. Jakou paseku může páchat snímač otáček vačkového hřídele netuším, ale výměnu to chce.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 21-07-2017 01:01 PM od Aleš Talacko.)
21-07-2017 12:59 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Maxdrtic Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 678
Připojen(a): 09-03-2014
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #190
RE: KJ - za jízdy mě zdechl motor!!!!!!!
A stejnak jako já skončíš u vstřikovačů v hajzlu!!!!!

JK 2,8CRD, 2011
KJ 2,8CRD, 2004
XJ 2,5TD, 1995 Country.
22-07-2017 05:26 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: