Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rada pro začátečníka
Autor Zpráva
Paul Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 8
Připojen(a): 02-07-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Rada pro začátečníka
Ahoj všem, potřeboval bych radu ve věci nákupu ojetého Jeepu.
Mám nabídku dvou modelů. První je Jeep Cherokee 2,8 CRDi Facelift z roku 2006 a druhý Jeep Grand Cherokee 2,7 CRDi Limited z roku 2003. Oba vozy jsou z I. Jeep chci koupit proto, že prostě chci mít Jeep. Jako malý kluk jsem si říkal, že až budu velký tak si Jeep koupím a ten čas je zde. Jen mám obavu, že u Grand Cherokee bude hodně elektroniky a proto mnohem větší potenciál na záludné poruchy. Proti tomu se mi zdá Cherokee do terénu/lesní cesty šikovnější. Může někdo poradit z vlastních zkuností na co si dát pozor a co udělá začátečníkoi větší radost? Předem dík všem za dobře míněné rady.
PaulVáhaveček
02-07-2019 03:54 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Skalik Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 626
Připojen(a): 06-01-2015
Přidat uživateli hodnocení 10
Příspěvek: #2
RE: Rada pro začátečníka
Za mě naftový WJ nebrat, to už je KJ lepší volba.

2007 JKU Sahara, benál + automat
02-07-2019 04:34 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Paul Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 8
Připojen(a): 02-07-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #3
RE: Rada pro začátečníka
Děkuji za reakci. Mám stejný pocit KJ z důvodu jednoduchosti je pro začátečníka jako jsem já asi lepší volba. Nastudoval jsem spoustu informací o olejích do převodovky, motoru, diferenciálu - návrhů co tam dát je hodně, ale co říkají praktici s praxí dlouholetého uživatele. Můžete poradit, ať člověk neudělá blbost hned ze startu?
Dík reakce Paul
02-07-2019 05:14 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Příspěvků: 966
Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #4
RE: Rada pro začátečníka
První jeep by měl bejt XJ v benzinuChehták

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
02-07-2019 05:22 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 4 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro MartyHQ za tento příspěvek:
Luma, mik, Maxdrtic, SleepyDelegate
mik Offline
Plzeňák

Příspěvků: 4 427
Připojen(a): 15-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 22
Příspěvek: #5
RE: Rada pro začátečníka
(02-07-2019 05:22 PM)MartyHQ napsal(a):  První jeep by měl bejt XJ v benzinuChehták

a taky posledni ... Chehták

ex. XJ 4.0 RG /88 , ex. WG 3.1TD Mustafa /01 , ex. WJ 4.0
02-07-2019 06:23 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro mik za tento příspěvek:
Jarda K
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #6
RE: Rada pro začátečníka
(02-07-2019 05:14 PM)Paul napsal(a):  Děkuji za reakci. Mám stejný pocit KJ z důvodu jednoduchosti je pro začátečníka jako jsem já asi lepší volba. Nastudoval jsem spoustu informací o olejích do převodovky, motoru, diferenciálu - návrhů co tam dát je hodně, ale co říkají praktici s praxí dlouholetého uživatele. Můžete poradit, ať člověk neudělá blbost hned ze startu?
Dík reakce Paul

no, to rozhodně neni pravda, že by KJ bylo jednodušší, ta auta si nemaj víceméně co vyčítat, když pominu motorizaci. Co se týká offroud vlastností, řekl bych, že WJ je na tom o něco líp, díky tuhým nápravám a i úpravy do terénu jsou míň náročný. KJ má vyšší kastli, takže se do něj mnohem lím nastupuje, nadruhou stranu má zase kratší kufr a divnej přístup do kufru, proti WJ...

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
02-07-2019 06:23 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro standa.t za tento příspěvek:
mik
Paul Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 8
Připojen(a): 02-07-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #7
RE: Rada pro začátečníka
(02-07-2019 06:23 PM)standa.t napsal(a):  
(02-07-2019 05:14 PM)Paul napsal(a):  Děkuji za reakci. Mám stejný pocit KJ z důvodu jednoduchosti je pro začátečníka jako jsem já asi lepší volba. Nastudoval jsem spoustu informací o olejích do převodovky, motoru, diferenciálu - návrhů co tam dát je hodně, ale co říkají praktici s praxí dlouholetého uživatele. Můžete poradit, ať člověk neudělá blbost hned ze startu?
Dík reakce Paul

no, to rozhodně neni pravda, že by KJ bylo jednodušší, ta auta si nemaj víceméně co vyčítat, když pominu motorizaci. Co se týká offroud vlastností, řekl bych, že WJ je na tom o něco líp, díky tuhým nápravám a i úpravy do terénu jsou míň náročný. KJ má vyšší kastli, takže se do něj mnohem lím nastupuje, nadruhou stranu má zase kratší kufr a divnej přístup do kufru, proti WJ...

Děkuji za názor. Je tedy elektronika u obou vozů srovnatelná? WJ se mi zdá více vybavený elektronikou, ale jak píši, jsem začátečník. Co do náprav - to je fakt, jsou to jiné konstrukce.
Paul
02-07-2019 07:08 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #8
RE: Rada pro začátečníka
(02-07-2019 07:08 PM)Paul napsal(a):  
(02-07-2019 06:23 PM)standa.t napsal(a):  
(02-07-2019 05:14 PM)Paul napsal(a):  Děkuji za reakci. Mám stejný pocit KJ z důvodu jednoduchosti je pro začátečníka jako jsem já asi lepší volba. Nastudoval jsem spoustu informací o olejích do převodovky, motoru, diferenciálu - návrhů co tam dát je hodně, ale co říkají praktici s praxí dlouholetého uživatele. Můžete poradit, ať člověk neudělá blbost hned ze startu?
Dík reakce Paul

no, to rozhodně neni pravda, že by KJ bylo jednodušší, ta auta si nemaj víceméně co vyčítat, když pominu motorizaci. Co se týká offroud vlastností, řekl bych, že WJ je na tom o něco líp, díky tuhým nápravám a i úpravy do terénu jsou míň náročný. KJ má vyšší kastli, takže se do něj mnohem lím nastupuje, nadruhou stranu má zase kratší kufr a divnej přístup do kufru, proti WJ...

Děkuji za názor. Je tedy elektronika u obou vozů srovnatelná? WJ se mi zdá více vybavený elektronikou, ale jak píši, jsem začátečník. Co do náprav - to je fakt, jsou to jiné konstrukce.
Paul

...co se týká elektroinstalace, je to stejný, ty auta jsou sourozenci.
Já sám bych měl těžký dilema:
-KJ se mi líbí zepředu a nelíbí z boku
-WJ se mi líbí z boku a nelíbí zepředu
-do KJ se lepší leze, WJ má lepší kufr
-KJ je potencielně lepší na silnici, WJ v terénu
-WJ má aspoň pětiválec, KJ jenom čtyřválec, spotřeba zhruba stejná, kolem deseti litrů, WJ umí víc pozlobit na servise
-KJ má debilně ovládání oken, ale to je asi otázka zvyku
-KJ má krásný, ale debilní plastový lemy
...
...když na to koukám, nejlíp z toho vychází ZJčko V8 s LPG Mrkálek

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
02-07-2019 07:27 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 3 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro standa.t za tento příspěvek:
pete awd, LutherZJ, SleepyDelegate
Zizal Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 299
Připojen(a): 08-06-2014
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #9
RE: Rada pro začátečníka
Jsou to jiné kategorie aut. KJ je menší (ale bohatě stačí i jako rodinné auto), má přední nápravu s nezávislým zavěšením, WJ je velké, má tuhou přední nápravu. Motory mají obě auta povedené - u KJ 2,8CRD, u WJ benzíny a nepovedené u KJ benzín, u WJ 2,7CRD. Obě auta jsou staré a záleží na předchozí údržbě.
Zbytek je o zvyku - mě třeba ovládání oken u KJ sedí. Kufr u KJ je trochu magořina na parkovištích u obchodních center a s dlouhým nákladem. Zas rezerva na kufru venku je prostě lepšíZ_metalista. KJ projede co WJ je to o řidiči. Obě auta mají svoje chyby ale to se u Jeepa čekáChehták
02-07-2019 07:42 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
kaktuso Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 667
Připojen(a): 06-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #10
RE: Rada pro začátečníka
čo je zlé na 3.7?

John 3,16
02-07-2019 07:49 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: