Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rána v podvozku KJ
Autor Zpráva
Magdon Offline
pokročilý začátečník

Příspěvků: 852
Připojen(a): 21-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #11
RE: Rána v podvozku KJ
(09-10-2019 05:52 PM)mmarek napsal(a):  A neni to zvedle a kratky tlumic?

To netušim, já to nezvedal a nevypadá to, že by to udělal někdo předemnou. To auto je žalostně nízký (teda podvozek, střechu má naopak zatraceně vysoko). Na to rameno ještě kouknu, ale mám na pražský ulici dost omezený možnosti, takže je otázka, jestli něco uvidím.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09-10-2019 06:02 PM od Magdon.)
09-10-2019 05:59 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pipos4x4 Offline
Jeep x Jeeb

Příspěvků: 4 415
Připojen(a): 22-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #12
RE: Rána v podvozku KJ
(09-10-2019 05:48 PM)Magdon napsal(a):  
(09-10-2019 05:19 PM)pipos4x4 napsal(a):  prislo mi, ze to bylo ve chvili kdy prejizdel kolej, ...

Nikoliv, udělalo to ve chvíli, kdy sjíždělo pravé zadní kolo z 10 cm vysokýho obrubníku. Protože jsem se potřeboval zařadit co nejrychlejc (jela tramvaj), švihnul jsem to pod plynem vlevo, částečně přes ten obrubník. A udělalo to na stejným místě za stejných podmínek už 2x. Taky se to ozvalo, když jsem projel propadlinu v asfaltu (ďolík bez hran, ne díru), kterrá nebyla prakticky vidět. Byla to taková rána, že jsem zastavil a šel se podívat, co jsem urval.

Jestli to klouzne na tramvajove koleji nebo to leti vzduchem a hrabne si, tak je to skoro nastejno, Spera neprenese tak vysoky rozdil adheze mezi kolama..... a proc tolik nadskoci ten predek ....pokud jsem dobre videl......a

Kdyz das diru na rovine tak nic ??? Pouze v zatacce ??

Je to jako by se vypnul motor ci automat otresem a pak zase sepnul ci naskocil...

Ackove rameno by bouchalo, ale nezvedlo cele auto o 10cm.....

Jeeb G Ch 4,7 V8-LA +6,5'',NV 241, diff 4.625+AVM, 2x TJM Lock,37" Trepy,THY-637Y-C+ 200Cell+Flowmaster70 3'',Superchips, Throttle 70mm,Talon 9.5-BOW II..
https://www.youtube.com/watch?v=fZqO_O_X0UQ
https://www.youtube.com/watch?v=-c2yVLHD0uA
http://pipos4x4.rajce.idnes.cz/
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09-10-2019 06:53 PM od pipos4x4.)
09-10-2019 06:52 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro pipos4x4 za tento příspěvek:
LandEagle
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #13
RE: Rána v podvozku KJ
Na co jezdis v pridavce? 2WD nebo FT?

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
09-10-2019 10:52 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Magdon Offline
pokročilý začátečník

Příspěvků: 852
Připojen(a): 21-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #14
RE: Rána v podvozku KJ
(09-10-2019 06:52 PM)pipos4x4 napsal(a):  Kdyz das diru na rovine tak nic ??? Pouze v zatacce ??

Na běžných dírách v našich dokonalých silnicích se to neprojevuje, ale přes ty většinou nejezdím pod plným plynem. Chehták
Poprvé jsem to zaznamenal párkrát v terénu v Milovicích, to bylo auto dost v tahu. Kouknul jsem pod auto, nic zvláštního vidět nebylo, tak jsem to pustil z hlavy. Pak se to ozvalo při přejezdu větší prohlubně na běžné silnici v obci. Taková propadlina kolem hydrantu, asfalt ani nebyl porušený. Vidět to nebylo a prakticky se tomu nedalo vyhnout. To jsem jel rovně, velmi lehce z kopce, cca těch 55 km/h, skoro bez plynu. Tu prohlubeň jsem časem přejel ještě několikrát, než jsem si zapamatoval, že mám jezdit v levém pruhu. No a teď se mi to stalo 2 x za sebou, když jsem se snažil prchnout z kolejí před přijíždějící tramvají. Tentokrát plný plyn a středně velký rejd vlevo. Poprvé jsem si myslel, že mám něco volně pohozeného v kufru a odstředivou silou to bouchlo do boku. Ale nic takového tam nebylo. Opět jsem o tom moc nepřemýšlel. Když se to ale na stejném místě, při stejném manévru stalo znova, začal jsem to brát vážně. Teprve když jsem se podíval na záznam z kamery, všimnul jsem si, jak to zalomcovalo celým autem, což mě přinutilo se tím zabývat.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 10-10-2019 08:15 AM od Magdon.)
10-10-2019 08:04 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Magdon Offline
pokročilý začátečník

Příspěvků: 852
Připojen(a): 21-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #15
RE: Rána v podvozku KJ
(09-10-2019 10:52 PM)JaneK napsal(a):  Na co jezdis v pridavce? 2WD nebo FT?

Přiznám se, že netuším. O zdraví mých Jeepů se už léta stará p. Bartůněk z Prahy a nemám důvod nevěřit, že tam je něco jiného, než tam patří.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 10-10-2019 08:13 AM od Magdon.)
10-10-2019 08:11 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
mmarek Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 210
Připojen(a): 04-06-2012
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #16
RE: Rána v podvozku KJ
On JaneK nemyslel obsah náplně v přídavce, ale co na ní máš zařazeno. Chehták Zda jezdíš na zadokolku, nebo stálou 4x4.

Jeep Grand Cherokee WJ, +6"+, NV241+2Low, 37" BFG KM3, hydroassist, antirock, longarmy - přední 3link, zadní 4link, nápravy z trola...
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 10-10-2019 08:24 AM od mmarek.)
10-10-2019 08:23 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro mmarek za tento příspěvek:
JaneK
Magdon Offline
pokročilý začátečník

Příspěvků: 852
Připojen(a): 21-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #17
RE: Rána v podvozku KJ
(10-10-2019 08:23 AM)mmarek napsal(a):  On JaneK nemyslel obsah náplně v přídavce, ale co na ní máš zařazeno. Chehták Zda jezdíš na zadokolku, nebo stálou 4x4.

Stydílekvalim_se_smichy Áááá... soráč. Blbě jsem to pochopil.
V terénu jsem měl 4x4 Part-Time, jinak jezdím samozřejmě jen na zadek.
10-10-2019 09:44 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Magdon za tento příspěvek:
JaneK
Tomas Novy Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 381
Připojen(a): 09-02-2016
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #18
RE: Rána v podvozku KJ
Taky jsem resil neco podobneho na JK. Ukazalo se, ze nebyla spravne usazena pruzina po servisnim zasahu na heveru. Zkratka vyskocila z horniho usazeni. Tak mi ji tam nahodli spravne a bylo po problemu ...


JKU Rubicon 2010 2.8CRD Stone White
3,5" AEV, 35" Coopper Discover STT Pro, TomWoods front driveshaft, RCV front axles, Ruggerridge hood vent, ARB front bumper
A novej motor pri 132k km
10-10-2019 01:52 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Magdon Offline
pokročilý začátečník

Příspěvků: 852
Připojen(a): 21-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #19
RE: Rána v podvozku KJ
Tak se k tomu ještě vracím. Od podzima mám vzadu nový tlumiče a od tý doby se to nestalo. Jenže jsem nejel nikde v terénu a ani před rozběsněnou tramvají jsem nemusel prchat přes obrubník. Zaráží mě ale jedna věc - když bylo onehdá auto na heveru a kola byla svěšená, byly zadní péra tak volný, že by se daly při troše snahy vyndat holejma rukama. Mezi pérem a horní miskou byla cca 2 cm mezera. Je to normální? Přijde mi, že kdyby se při nějakým manévru dostala náprava až na spodní doraz a horní okraj péra se zachytil o hranu misky a pak sakočil zpátky, mohlo by to takhle vypadat a odpovídalo by to příspěvku Tomáše.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 10-04-2020 08:04 PM od Magdon.)
10-04-2020 07:21 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: