Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jeep grand cherokee 3.7 v6 2wd převodovka
Autor Zpráva
speeedi Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 1
Připojen(a): 08-05-2020
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
jeep grand cherokee 3.7 v6 2wd převodovka
Ahoj kamarádi. Mám dotaz ohledně mého jeepa. Zakoupil jsem Grandcherokee s částečně poškozenou převodovkou. Převodovka jede ale ze začátku řadí pouze do trojky a pak Skoči pravděpodobně do nouze a už jen jede na trojku. Chybové kódy byly vyčteny diagnostikou bosh a to konkrétně P1637 (řídící jednotka automatické převodovky interní závada) a následně chybový kód P0732 (převodový poměr 2. stupně chybný / žádný signál) Poslední chybový kod se mění podle toho kde nastane závada v řazení občas je to i 3. převodový stupěň. Olej v převodovce nový včetně výplachu, Dle zdělení majitele chyba nastala tak, že vozidlo zaparkovali a ráno už jelo v nouzi. Nemá někdo radu pro zoufalého člověka?
08-05-2020 09:11 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
LandEagle Offline
****

Příspěvků: 7 974
Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #2
jeep grand cherokee 3.7 v6 2wd převodovka
vratit?

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold after 60tkm)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold after 20tkm)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked after 60tkm)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked after 250tkm)
ITES NOW
09-05-2020 07:14 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
PavelP Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 3 759
Připojen(a): 17-09-2013
Přidat uživateli hodnocení 13
Příspěvek: #3
RE: jeep grand cherokee 3.7 v6 2wd převodovka
(08-05-2020 09:11 PM)speeedi napsal(a):  Ahoj kamarádi. Mám dotaz ohledně mého jeepa. Zakoupil jsem Grandcherokee s částečně poškozenou převodovkou. Převodovka jede ale ze začátku řadí pouze do trojky a pak Skoči pravděpodobně do nouze a už jen jede na trojku. Chybové kódy byly vyčteny diagnostikou bosh a to konkrétně P1637 (řídící jednotka automatické převodovky interní závada) a následně chybový kód P0732 (převodový poměr 2. stupně chybný / žádný signál) Poslední chybový kod se mění podle toho kde nastane závada v řazení občas je to i 3. převodový stupěň. Olej v převodovce nový včetně výplachu, Dle zdělení majitele chyba nastala tak, že vozidlo zaparkovali a ráno už jelo v nouzi. Nemá někdo radu pro zoufalého člověka?

A proč kupuješ auto s poškozenou převodovkou ???

Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 H.O. Overland Gaz LPG
BMW E 39 540 iA 4,4 V8 210 kW
Vosum hrnců je vosum hrnců,objem ničím nenahradíš JazykoPlaz
Fiat Ducato 120 Multijeet 2,3D
09-05-2020 07:20 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #4
RE: jeep grand cherokee 3.7 v6 2wd převodovka
Začal bych tím, že bych nechal vyměnit tu jednotku TCM. Co jsem vyčetl, tak 3.7 má samostatnou TCM jednotku, takže lze vyměnit jenom tu, není třeba měnit all in one řídící jednotku. Bude ti ji ovšem muset někdo naprogramovat na tvoje auto, takže ideálně v Jeep servisu, nebo někdo, kdo na to má nástroje a vědomosti. Až vyměníš TCM, tak pak můžeš zjišťovat, jestli jsou tam nějaké další závady. Dokud ji nevyměníš, tak se nedá věřit žádným jiným chybovým hláškám, protože mohou být způsobeny právě chybnou TCM.

Z toho co píšeš si myslím, že to byla velmi "lákavá" koupě, prodávající asi věděl, co prodává a ty jsi moc nevěděl co kupuješ... Mrkálek

Wrench, wheel, wrench, repeat...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited (prodán 16.9.23)
10-05-2020 09:07 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 3 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro SleepyDelegate za tento příspěvek:
whitedevil, LandEagle, Jarda K
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #5
RE: jeep grand cherokee 3.7 v6 2wd převodovka
(10-05-2020 09:07 AM)SleepyDelegate napsal(a):  Začal bych tím, že bych nechal vyměnit tu jednotku TCM. Co jsem vyčetl, tak 3.7 má samostatnou TCM jednotku, takže lze vyměnit jenom tu, není třeba měnit all in one řídící jednotku. Bude ti ji ovšem muset někdo naprogramovat na tvoje auto, takže ideálně v Jeep servisu, nebo někdo, kdo na to má nástroje a vědomosti. Až vyměníš TCM, tak pak můžeš zjišťovat, jestli jsou tam nějaké další závady. Dokud ji nevyměníš, tak se nedá věřit žádným jiným chybovým hláškám, protože mohou být způsobeny právě chybnou TCM.

Z toho co píšeš si myslím, že to byla velmi "lákavá" koupě, prodávající asi věděl, co prodává a ty jsi moc nevěděl co kupuješ... Mrkálek

na základě pár chyb z KTS bys nechal vyměnit jednotku? A proč? Dyť ta diagnostika ani s tou TCM neumí komunikovat co použil. Rozčarovánek
10-05-2020 11:35 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Wily za tento příspěvek:
JaneK
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #6
RE: jeep grand cherokee 3.7 v6 2wd převodovka
No aby ověřil, že je jednotka špatná... Neřekl jsem, že má koupit novou, řekl jsem, že ji má vyměnit... Když to bude špatně i s jinou TCM, je chyba jinde, když ne, má špatnou TCM...

A samozřejmě můj názor je můj názor, nikde nepíšu, že je to univerzální a jediná pravda. Pokud máš pro něj jinou radu, určitě za ni bude rád...

EDIT: Hned tedy tu tvou radu přidám: zajeď si někam do servisu, kde mají diagnostiku, co umí Jeep 100%. Tedy nejlépe DRB...

Wrench, wheel, wrench, repeat...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited (prodán 16.9.23)
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 10-05-2020 11:57 AM od SleepyDelegate.)
10-05-2020 11:49 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro SleepyDelegate za tento příspěvek:
Isulsten
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #7
RE: jeep grand cherokee 3.7 v6 2wd převodovka
(10-05-2020 11:49 AM)SleepyDelegate napsal(a):  No aby ověřil, že je jednotka špatná... Neřekl jsem, že má koupit novou, řekl jsem, že ji má vyměnit... Když to bude špatně i s jinou TCM, je chyba jinde, když ne, má špatnou TCM...

A samozřejmě můj názor je můj názor, nikde nepíšu, že je to univerzální a jediná pravda. Pokud máš pro něj jinou radu, určitě za ni bude rád...

Výčet chyby P0732 a popřípadě P0733, může znamenat, že převodovka neví, jaký jsou otáčky na vstupu proti výstupu, tj. čidlo rychlosti nemusí správně fungovat, což se dá zjistit rychle přes live data. Vyměnit TCM bych přes internet neradi. Takto totiž lidi co tomu nerozumí přicházejí o dost peněz. Ta TCM není zadarmo a nikdo ti ji nepůjčí na nějaký testování.
10-05-2020 11:59 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #8
RE: jeep grand cherokee 3.7 v6 2wd převodovka
(10-05-2020 11:49 AM)SleepyDelegate napsal(a):  No aby ověřil, že je jednotka špatná... Neřekl jsem, že má koupit novou, řekl jsem, že ji má vyměnit... Když to bude špatně i s jinou TCM, je chyba jinde, když ne, má špatnou TCM...

A samozřejmě můj názor je můj názor, nikde nepíšu, že je to univerzální a jediná pravda. Pokud máš pro něj jinou radu, určitě za ni bude rád...

EDIT: Hned tedy tu tvou radu přidám: zajeď si někam do servisu, kde mají diagnostiku, co umí Jeep 100%. Tedy nejlépe DRB...

DRB funguje po WJ,KJ na WK a spol je StarScan.
10-05-2020 11:59 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Wily za tento příspěvek:
JaneK
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #9
RE: jeep grand cherokee 3.7 v6 2wd převodovka
StarScan, Starmobile, WiPOD... Máš pravdu, že DRB III WK neumí...

Co se výměny TCM týče, byl to jen nápad, možná mu nakonec pomůže... Naprogramovat ji je otázka kolik času, hodiny?

Když ti Starscan, Starmobile, nebo WiPOD potvrdí tu chybu TCM, tak se asi s ničím moc nezdržuj a rovnou zkus shánět TCM...

Wrench, wheel, wrench, repeat...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited (prodán 16.9.23)
10-05-2020 02:23 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #10
RE: jeep grand cherokee 3.7 v6 2wd převodovka
FSM k tomu řiká tohle...
P1637 check the TCM terminals for corrosion, damage, or terminal push out. Pay particular attention to all power and ground circuits. If no problems are found, replace the TCM.

no nic nebudu tu už rušit JazykoPlaz
10-05-2020 03:11 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Wily za tento příspěvek:
Luma
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: