Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autobaterie / jakou vybrat?
Autor Zpráva
WRCH Offline
ZJ 5,2 V8

Příspěvků: 315
Připojen(a): 11-05-2012
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #31
RE: Autobaterie / jakou vybrat?
jj já su z Brna!! ChehtákChehták

Díkec za nabídku. Škoda, že jsem v takovým časovým presu, protože jinak by jsme se asi domluvili Z_trnda_zdravik

ZJ 5,2 V8, Limited, 16-ventilů
Výkon mot.:164 kW(223 PS) při 4400 ot./m.
Toč. mom.:407 Nm při 2800 ot./m.
Podvozek ProComp 4", Převody4,56, Daytona 8x15 ET-19
BF Goodrich 31x10,5x15 AT, Výfuk Flowmaster 50
Selec Trac
Z_smoke
11-09-2012 06:00 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
TenCoOdesel2 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 289
Připojen(a): 04-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #32
RE: Autobaterie / jakou vybrat?
(11-09-2012 05:40 PM)WRCH napsal(a):  Tak mně to nedalo a objel jsem OBI, Baumarkt a Tesco, že tam třeba bude nějáká ,,no name" za pár stovek. Byl jsem překvapen, že i tyto ,,no name" stojí to co někde v e-shopu nějáká známější značka. U ZJ jsem taky omezen rozměry D 28cm Š 17,5cm V 20cm takže nakonec půjdu do této:

http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/2-...Ah-780A-EN

moc to prožíváš... a takové ty keci stovky kyláků od komína valim_se_smichy pokud se bojíš tak si v zimě přihoď kabely a máš klid a nedělj z baterky takovou vědu...je to jenom BATERKA...spodní hranu můžeš normálně seříznout...záruka je na články a ne, že jsi někde odříznul kousek plastu. Do VOLVA partnerka vzala z TESCA co se tam válela bůh ví jak dlouho a ještě ,, dolejvací" má ji tam už přes 2 roku,parkuje venku a u nás jsou kurva mrazy a vše v pohodě. Jezdí denně...
11-09-2012 06:02 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jarda 58 Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 3 106
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 29
Příspěvek: #33
RE: Autobaterie / jakou vybrat?
(11-09-2012 06:02 PM)ITAL napsal(a):  
(11-09-2012 05:40 PM)WRCH napsal(a):  Tak mně to nedalo a objel jsem OBI, Baumarkt a Tesco, že tam třeba bude nějáká ,,no name" za pár stovek. Byl jsem překvapen, že i tyto ,,no name" stojí to co někde v e-shopu nějáká známější značka. U ZJ jsem taky omezen rozměry D 28cm Š 17,5cm V 20cm takže nakonec půjdu do této:

http://www.eshop-rychle.cz/bezo/eshop/2-...Ah-780A-EN

moc to prožíváš... a takové ty keci stovky kyláků od komína valim_se_smichy pokud se bojíš tak si v zimě přihoď kabely a máš klid a nedělj z baterky takovou vědu...je to jenom BATERKA...spodní hranu můžeš normálně seříznout...záruka je na články a ne, že jsi někde odříznul kousek plastu. Do VOLVA partnerka vzala z TESCA co se tam válela bůh ví jak dlouho a ještě ,, dolejvací" má ji tam už přes 2 roku,parkuje venku a u nás jsou kurva mrazy a vše v pohodě. Jezdí denně...

Také jsem jí dole uřízl ty packy a v pohodě druhej rok, stejně se posere až po záruce.

"" benzín je odpad při výrobě nafty JazykoPlaz ""
11-09-2012 06:21 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
WRCH Offline
ZJ 5,2 V8

Příspěvků: 315
Připojen(a): 11-05-2012
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #34
RE: Autobaterie / jakou vybrat?
2Ital: Jasan, že to prožívám!!! Vždyť je to můj Jeep LáskovníkLáskovník




valim_se_smichy

ZJ 5,2 V8, Limited, 16-ventilů
Výkon mot.:164 kW(223 PS) při 4400 ot./m.
Toč. mom.:407 Nm při 2800 ot./m.
Podvozek ProComp 4", Převody4,56, Daytona 8x15 ET-19
BF Goodrich 31x10,5x15 AT, Výfuk Flowmaster 50
Selec Trac
Z_smoke
11-09-2012 07:48 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 25 922
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #35
RE: Autobaterie / jakou vybrat?
Můj názor a zkušenost na baterie. Podobnej/stejnej názor jako Standa.Ber tu co se tam vejde,je laciná,kamenej obchod blízko baráku a je laciná.Mám rád značkový věci ale tady sem už poučenej a beru to nejlevnější a na značku seru. Stejně to všechno vydrží stejně. Podstaná je záruka tři roky.

(08-07-2012 10:46 AM)Harley napsal(a):  S baterkama je to v současnosti těžký,.A je jedno jestli je to baterka kosmický technologie a stejně tak ceny anebo laciná no-name. Já zkusil vše a životnost maximálně tři roky. To už spíž byl úspěch. Už jsem se v tomhle vyškolil a kupuju jenty nejlacinější,nedolejvací bezúdržbovky v cenách kolem 15ti stovek. Záruka tři roky a není co řešit. Taky je kupuju v blízkosti mýho okolí abych to měl kousek na reklamaci. Jezdil jsem v předchozích Jeepech Delphi,Baner,Varta,Optima a teď v JK mám ani nevím co za název.Předtím tam byla origo Mopar ještě s fabriky a přesně po třech letech klekla. Tahle no name vydržela dva roky a tak jsem dostal novou. Reklamace bezproblémů.
Můj kolega ve svých Jeepech nemlich to samý.Většinou měl Delphi nebo Baner.Ve WJ stříbrnou Vartu a ta vydržela asi dva roky,podle datumu na ní.pak dal Baner a ta teď po dvou letech provozu bez varování odešla. Bylo to minulej tejden.Jezdil s WJ po Praze,nikde ani náznak problému,když startoval.Přijel před krám,vypl motor a už auto nezamkl. Zkoušeli sme to přes kabely nahodit ale ta baterka vše sežrala. Tak jí vyndal a se záručákem do prodejny. Tam jí hodili na zátěžovej testr a prý je OK. Volal mi to a já muříkám,že měřák a teorie je fajn ale já viděl v autě,jak je mrtvá.Tak je přemluvil ať mu půjčí jinouže jí testne a pak se uvidí.Přijel s ním i maník s prodejny aby to viděl.dali sme tam nvou a hned to chytlo nabrnknutí a dobíjení pochopitelně v pořádku.I ten prodavč čuměl jak péro s gauče,jak to že testr říká OK ale přitom baterka je KO.

Vždy v autech byla baterka předepsaný hodnoty,nikdy nebyl naviják,či jinej zatěžující odběr. Dobíjení pochopitelně v řádných hodnotách. prostě baterky stojí za houby a já už je řeším jen těma nejlacinějšíma a s dlouhou zárukou v kameným obchodě.

Jinak u HD je to nemlich to samý. Baterka v HD víc jak dva roky je úspěch na oslavu. Tam ale se lacinější nevyplkatí kupovat,jelikož nemají tak silenj startovací proud jako OEM HD a o proti fabrický jsou asi jen o tisícovku levnější. Tam je nejlepší fabrická na životnost.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
11-09-2012 08:03 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 25 922
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #36
RE: Autobaterie / jakou vybrat?
Píšu zkušenosti,osobní s Delphi,Baner,Varta,Optima a Mopar( u motorek Yuassa,Varta a nebo HD). Tohle vše jsou známý a renomovaný značky baterek. Ta zkušenost,jak je vidět je stejná u Standy a nebo u Itala. To jen lidi tady .Potom řada dalších s mýho okruhu.

Takže to není jen o jedný špatný zkušenosti podle který dělám závěry ale o sérii,což o něčem svědčí. Naopak dobrou zkušenost ,resp.stejnou mám i s těma no-name baterkama ale tam mě nemrzí,že jsem dal za baterku 3-6tis. Kč a když lehla do tří let,dostal jsem obratem novou. A ikdyby ne,tak mě 15stovek nemrzí.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
11-09-2012 08:43 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Harley za tento příspěvek:
michal
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvků: 3 678
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #37
RE: Autobaterie / jakou vybrat?
Já už taky preferuju cenu, před značkou. Leda, kdyby to bylo do nějaký fajnofky, kde motor apod musí vypadat. Když to má bejt ale do normálního auta, tak klidně i dolejvací.

Jinak k tomu, co píše madmarty. Chápu Tě, jen mi není jasná jedna věc - píšeš, že levný apod. tě někde nechaj, a je to potom finanční i časová ztráta. A co ty kvalitní? Ty nikdy neodejdou? Nebo je měníš pravidelně, a ne podle stavu? Moje zkušenost a štěstí - když se něco má vysrat, vysere se to v tu nejhorší dobu, a jestli se mi (i kdyby) levná podělala 2. zimu, a kvalitní až 3., nevidím v tom tak zásadní rozdíl...

Jinak to "chytrý oko" apod. To jsou jen kokotiny a zákazníkolapky. Mám jednu, která je KO, ale oko je stále zelený Chehták

No a záruka? V Bauhasu je na vše 5 let. Nevím, jestli se to týká i baterek, nicméně by to možná za zkoušku stálo Mrkálek

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
12-09-2012 08:57 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #38
RE: Autobaterie / jakou vybrat?
oblíbený čas a místo pro smrt baterky - dovolená v srpnu Chehták

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
12-09-2012 09:42 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 25 922
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #39
RE: Autobaterie / jakou vybrat?
No,z některejma věcma mám jinou zkušenost .Třeba ruční nářadí. Už jsme se o tom někdy bavili,já už po "vyškolení" kupuju jen rozbrusky a vrtačka do pětikila a radši kolm tří stovek. Tři roky záruka a když najdu paragon,tak to vymění,když klekne a když ho někde projebu,tak mě tytři-čtyři stovky netrápí a koupím novou.A jde-li ta stará ještě nějak zprovoznit,udělám s ní otloukánka. nemusím se trápit s tím,jestli mi uznaj reklamci u rozbrusky za XXXXX tisíc korun a nebo opravu z kterou bych měl několik lacinejch rozbrusek s OBI. Ikdyž nejsm klempíř ,tak s flexou dělám skoro denně.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
12-09-2012 10:43 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
kaktuso Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 667
Připojen(a): 06-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #40
RE: Autobaterie / jakou vybrat?
2MM

"Pro me je znakem kvality treba to ze stejna konkretni fabrika dela baterky pro Vartu, ktera je nejvyssi kvalitou ze vsech baterek. (zase nemci:) "

ako sa hovorí chytrému napovedz, ale mne by si rovno mohol povedať názov toho výrobcu ( nejako som nezachytil)

John 3,16
12-09-2012 10:51 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)