Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
potahy sedaček - kůže, koženka, alcantra
Autor Zpráva
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 026
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #1
Nový člen prosí o rady
(25-07-2012 09:49 PM)Dr.Ti. napsal(a):  3/ do N dávám jen,když jedu městem a čekám v koloně,ať nemusím celou dobu stát na brzdě


To je to,co je špatně.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
26-07-2012 05:18 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
PET77 Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 211
Připojen(a): 21-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #2
potahy sedaček - kůže, koženka, alcantra
(26-07-2012 07:28 AM)Magic napsal(a):  Ještě dodatek k těm potahům slovenské firmy MAS. Dozvěděl jsem se, že nejedná o pravou kůži, ale o syntetiku. Je to velký rozdíl ?
Zde je jejich vyjádření:
"Na vyrobu autopotahov pouzivame automobilovu synteticku kozu leather look a taktiez automobilovu synteticku kozu alcantara, ktore maju obe vlastnosti pravej koze a pouzivaju sa v autmobilovom priemysle na prvovyrobu autosedadiel v najvyssich vybavach a individualoch. "


alcantara samozrejme nema s kuzi co delat. je to synteticky material, omakem a vlastnostmi podobny semisi. tim nechci rict, ze je spatny. v automobilovem prumyslu se dlouhodobe coby potahovy material vyuziva a to dokonce s nadechem jakesi exklusivity...

termin leather-look jsem vzivote neslysel. ikdyz samozrejme existuji umele kuze, ktere jsou prodysne (napr. od DuPontu), vetsinou se jedna o neco, cemu rikame kozenka a to je vylozenje jen neprodysny plast, takze do vlastnosti prave kuze ma opravdu daleko a dat si to jako potahy do auta? to fakt nee...
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 14-01-2013 02:39 AM od LandEagle.)
26-07-2012 09:19 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 170
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #3
RE: Nový člen prosí o rady
alcantra=koženka=žigulík=zpocená prdel
jestli je to koženka, tak bych do toho v žádným případě nešel, maximálně bych to snesl na částech sedadla, kde se nesedí

mě se to hned zdálo nějak podezřele levný

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26-07-2012 09:55 AM od standa.t.)
26-07-2012 09:54 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 026
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #4
RE: Nový člen prosí o rady
Tak v Jeepech se pravá kůže používá a nebo používala jen u některých vyjímečných modelů. Třeba ZJ 5,9 a nebo verze Overland.Jinak je tam,koženka a nebo to,čemu se říká syntetická kůže.Pro mě koženka nebo vinil. U Limited modelů to bejvá kombinace kůže ve střední části sezení a opírání a boky jsou koženka.
Ten leather look se používá u motorek a je to od pravý kůže k nerozeznání a je to hlavně praktičtější. jen blázen si dá na motorku sedlo s pravý kůže,protože ta nasákává vodou apak sedíš jak na mechu.Na na impregnovaný se zase nedá sedět v jeans,protože pak máš černou a mastnou prdel. Stejně je to tak i s brašnama.

O tom řazení to vše správně vysvětlil Pelany. Jinak já mám osobní zkušenost se zařazením "P" za jízdy u XJ a je to hukot .Měl jsme kliku,že jsem nic nezkurvil a že jezdím s jednou nohou furt na pedálu brzdy,že jsem ihned brzdu zadupnul asi ve čtyřicítce.
Blokování dělá malej zobáček nakonci převodovky,kterej zapadá do ozubenýho kola.Normálně se při větším přetížení ulomý.mě vydržel a i zbytek auta a jen sem zaflekoval zadní kola.
Nedoporučuju to zkoušet.! Chehták

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
26-07-2012 09:57 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 026
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #5
RE: Nový člen prosí o rady
U XJ byly sedačky komplet vinyl a prdel se mi nepotila.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
26-07-2012 09:58 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Magic Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 297
Připojen(a): 22-07-2012
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #6
RE: Nový člen prosí o rady
Je to jak píše Harley.
Snad se admin nebude zlobit, když překopíruji odpověď, která mi teď přišla z firmy:

Leather look - je automobilova synteticka koza, ktora sa pouziva na prvovyrobu autosedadiel pre vyssie vybavy. Ma vlastnoti pravej koze a jej vyhodou je takmer neobmedzena zivotnost a velmi jednoducha udrzba - je mozne ju umyvat vlhkou utierkou. Je svetlostala, ma antistaticku a nehorlavu upravu.

Alcantara - je tiez automobilova synteticka koza s vlastnostami a vzhladom pravej koze. Voci Leather look sa lisi povrchovou upravou - leather look je leskla a vidiet na nej strukturu koze, alcantara ma vzhlad brusenej koze - podoba sa ludovo povedane jelenicovej kozi, a to na nerozoznanie. Je to ta najvyssia kvalita, ktoru ponukame.

Leather look sa vzdy kombinuje s alcantarou ako okrajovy material, t.j. pouziva sa na okraje sedacej a operadlovej casti, hlavove a predne laktove opierky. Alcantara sa pouziva vylucne ako stredovy material, pod chrbat a nohy vodica a pasazierov a zadnu laktovu opierku.
Co sa tyka priedysnosti, alcantara ma velmi dobru priedysnost a v casti kde pasazieri sedia a opieraju sa splna parametre najvyssej kvality.
Leather look je urcena na viac namahane potahy kvoli jednoduchej udrzbe /napr. do terenu, prevazani domacich milacikov/ a ked je pouzita ako okrajovy material, takmer sa nedotyka ziadnej casti tela pasazierov.
Drviva vacsina autosedadiel vyrabanych v sucasnosti u prvovyrobcov pouziva pre najvyssie vybavy prave tieto synteticke koze.
26-07-2012 10:44 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
PET77 Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 211
Připojen(a): 21-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #7
RE: Nový člen prosí o rady
Ze se sedaky nedelaji z jednoto typu "kuze" je stara znama. Co vim, tak to takhle meli napr. u Jaguaru uz od 70 let. Je to trochu ojeb, ale co uz nadelas.

Co me kazdopadne zaujalo na informaci od Magica je, ze tu leather look vpodstate nedoporucuji pouzivat tzv. "pod prdel", ale jen na okraje. To me tedy moc duveryhodne nezni, z hlediska jeji deklarovane prodysnosti.

Pokud jde o ty stredy sedaku z alcantary, tak me osobne prijde, ze je tenhle material pomerne kluzkej. Kdyz jsem to mel v M3, tak jsem v tom na okruhu lital jak vandrak v putyce. Ale to asi bude i o tvaru sedaku a kombinaci bocnic. Ted v Evu mam stredy alcantaru a bocnice kuzi a relativne to jde. Nehlede na to, ze je to material pomerne citlivy na znecisteni a osoupani.
26-07-2012 11:02 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 170
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #8
RE: Nový člen prosí o rady
(26-07-2012 09:58 AM)Harley napsal(a):  U XJ byly sedačky komplet vinyl a prdel se mi nepotila.

nene - vždyť je to normální pravá kůže, z koženky jsou akorát boky a zadek sedaček - u všech džípů kromě sociálního XJ je pod prdelí vždycky pravá kůže

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
26-07-2012 11:03 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 170
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #9
RE: Nový člen prosí o rady
(26-07-2012 11:21 AM)madmarty napsal(a):  
(26-07-2012 09:54 AM)standa.t napsal(a):  alcantra=koženka=žigulík=zpocená prdel
jestli je to koženka, tak bych do toho v žádným případě nešel, maximálně bych to snesl na částech sedadla, kde se nesedí

mě se to hned zdálo nějak podezřele levný

Stando opak je pravdou, Alcantara neni kozenka. Vidim ze jsi na ni nikdy nesedel, Alcantara se pouziva u luxusnich aut. Jak pisou ty slovaci, je to jako prousena kuze. Jednou kdyz jsem prodaval Lancu tak mi v AAA nejakej nagelovanej kokot rekl ze to je semiš :) to jen tak bokem :) Hodne lidi jednak nezna Alcantaru a pokud jo ma sileny predsudky ohledne nulovy prakticnosti. Naopak s tim mam velmi dobry zkusenosti. Kdyz jsem radil s bejvalou v aute, jojo za mladejch let :), tak kdyz mi sedacku docela dost "oslizla" jsem se bal co s tim ? Kdyz "sliz" zaschnul stacilo to odrbat suchym hadrem a kde nic tu nic. Stejny jako fleky od coly, vlhkej hadr osmidlat a cisty. Jediny co to nema rado jsou ryfle, cvocky, pasky, atd. Kdyz sem v tom pojezdil nejakych 150tis "kuze" zacala byt narusena v mistech jako na kozenych sedackach kdy vzdy ve stejnych mistek povrch praska. Je to dle me spis pro kravataky, ktery nemaji rifle. Jinak interier vypada mnohem lip nez obycejna kuze. Ale do jeepa bych to nedal, zvlast pokud chci jezdit off. Blato, olej atd by se asi spatne sundavalo dolu. Cisty blato dolu slo kdyz uschlo, ale predstava ze se nekdy vyvalim pod autem a sednu na to, to asi ne :)

Dalsi druhy kuzi neznam podle nazvu. Jak sem psal treba Fiat v Crome ma kuzi takovou, ze je videt ze je trosku do umela, ale zase je pevna a perfektne se cisti. Cokoliv sem tam zprasil, majoneza, rajce, energit napoje atd., vse jde krasne dolu. Ale vydrz to zatim neposoudim.

Ty potahy, spis novy calouneni od tech slovaku (nejen od nich) bych si klidne do auta dal. Ze jsem mel docela dost aut a vzdy obycejny latkovy calouneni casem bylo totalne zpraseny a jediny jak to vycistit nekam k profikum. Potom se taky obyc calouneni casem trha a novej sedak je u vetsiny aut ranec penez. U aut kde je kuze za priplatek je to treba 40-60tis Kc. Takze "nejakych" 15tis je rozhodne dobra cena. Jen nevim jak delaji otvory na airbagy v sedackach, protoze na fotkacj na jejich webu vidim cedulky airbagy vsity do svu sedacky, ale jestli to airbag rychle a bezpecne protrhne.... ?
imitace kůže je pro mne koženka a ať má jakkoli honosnej název, tak s kůží to nemá nic společnýho - kůže je inikátní a nenahraditelnej matriál.
Kde je na JEEPových sedadlech kůže a kde je koženka se dá snadno poznat, stačí se k tomu trochu ohnout a vzít to do ruky. Kůže ma furt stejný vlastnosti, koženka v létě změkne, že je jako guma a v zimě ztvrdne jak umělá hmota.

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
26-07-2012 12:10 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
janho Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 728
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #10
RE: Nový člen prosí o rady
valim_se_smichyPalecNahoru

jeep xj 2.1 TD
26-07-2012 12:13 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)