Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dilema s vymenou WK - nazory
Autor Zpráva
Pavel M Offline
425 příspěvků na Jeep-clubu :-)

Příspěvků: 1 374
Připojen(a): 07-03-2012
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #21
RE: Dilema s vymenou WK - nazory
Chtě-nechtě musím přidat zkušenosti i já. Bez ohledu na to, jestli je mortylen spokojenej s dvoukolkou nebo ne, musím oponovat Harleyovi.

Není kombík kombík. Taky jsem najezdil spoustu kilometrů se spoustou různejch aut a pohonů.
Jeden čas (a to i v zimě) jsem jezdil s Omegou v kombíku se zadkem a musím říct, že s Grandem (teď mluvím o mojem WJ, když jsem jezdil chvíli bez přední kardanky) se to nedá rovnat.
Omega si na sněhu skoro nehrábla a jezdit s ní v zimě bylo i potěšení.

Naproti tomu, mých pár kilometrů s očesaným WJčkem, ale na zimákách, byl horror nejtvrdšího kalibru a už nikdy bych to nechtěl zažít.
Jednou když zrovna napadlo, jsem popad mojí 3letou holku a jeli na návštěvu k babce. V polovině cesty si vzpoměla, že potřebuje čůrat.
... nic, odbočil jsem s hlavní cesty na přilehlý odpočívadlo, které se mírně svažovalo od silnice a nebylo prohrnutý (cca 10cm sněhu).
To byla konečná. Dostal jsem se tam odsud asi po 20minutách, kdy jsem byl nacouvanej už asi 20m od silnice a na vytočenou trojku, kdy se už od gum hulilo, jak se prohrabávali a pod sněhem sušily asfalt, jsem s modlidbama, aby nahoře nic nejelo, s velkejma obtížema přehoup ten sotva viditelnej horizont.
Otočil jsem to s nasr...j jsem zamířil zpět k domovu.

Za týden jsem jel do kardanservisu pro opravenej kardan. Opět nasněženo. Dojel jsem k nafoukanýmu jazyku, kde byla bouračka. Musel zastavit. Když se to uvolnilo, chtěl jsem se rozjet. Bohužel, opět problém. Začly mě objíždět Fabie a haranti z okýnej na mě dost blbě čuměli. Asi je navočkovat tatínek za volantem ve smyslu "hele ta americká sračka" Nasránek

Jeep je prostě podle mně váhově rozloženej pro pohon 4x4 a basta.

PS: mortylen neděs se, WKčko s elektronikou určitě bude o něčem jiným MrkálekChehták

Jeep Commander 3.0 CRD Overland, 2007, 2"lift - prodáno
ale na USA jsem nezanevřel: Dodge Durango HEMI a RAM 1500 HEMI Mrkálek
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 18-11-2012 05:00 PM od Pavel M.)
18-11-2012 05:00 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
ropice Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 580
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #22
RE: Dilema s vymenou WK - nazory
taky jsem chvíli jezdil bez předního kardanu a prostě nic s medem ble_ju
to v tu dobu volal otec abych ho vytáhl z díry...seděl na břichu s Fokusem Chehták já když tam dorazil a po dlouhé době ho vytáhl,tak pak jsme přehodili lana a on musel tahat mě,protože jsem se zahrabal v blátě (asi 3-5 cm) valim_se_smichy.....prostě to bez předku nejede PalecDolu
a to nebyl jediný takový moment ....už nikdy

Požitek ze života????To je Jeep.....ale Porsche se 400hp je taky super Chehták
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 18-11-2012 05:13 PM od ropice.)
18-11-2012 05:10 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvků: 3 678
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #23
RE: Dilema s vymenou WK - nazory
Tak já se také musím po několikáté přidat, a už mě docela začíná vadit, že tohle téma začíná upadat na úrověň diesel vs. benzín.

Stejně jako Harley, i já když jedu se ZJčkem, tak vzhledem k přídavce nemám umožněno jet silniční 4x4, jezdím tedy permanentně jako zadokolka (vlastně i hůř, protože předek a vlastně i celý auto je tězší o přední nápravu, přídavku atd...). Nepamatuju, že bych měl někdy někde problém. Ustřelení zadku bych spočítal na prestech jedný ruky(nic nečekanýho).

WJ s 247 jede také víceméně jen na zadek, pokud se tam nedá redukce.

Suma sumárum - na běžnej celoroční provoz (v zimě se zimákama) je to úplně normálně provozovatelný, jako jakýkoli jiný auto. A jestli chci mít pro sichr záchranu, vezmu si řetězy, a v nejhorším je tam nasadím. Pokud si to člověk předtím nacvičí, je to otázka 5 minut, a vzhledem k faktu, že to budu možná potřebovat 1x za zimu plně dostačující.

Tohle téma není o radám ke koupi, mortylen už Jeepa má, tak sám asi nejlíp ví, a v zimě uvidí, nevím, proč tu spekulujete o tom, proč a jak někde nejde vyjet.

2Pavel: Elektronika Ti v tomhle případě zapadnutí asi nijak nepomůže.

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
18-11-2012 05:11 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvků: 3 678
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #24
RE: Dilema s vymenou WK - nazory
(18-11-2012 05:10 PM)ropice napsal(a):  taky jsem chvíli jezdil bez předního kardanu a prostě nic s medem ble_ju
to v tu dobu volal otec abych ho vytáhl z díry...seděl na břichu s Fokusem Chehták já když tam dorazil a po dlouhé době ho vytáhl,tak pak jsme přehodili lana a on musel tahat mě,protože jsem se zahrabal v blátě (asi 3-5 cm) valim_se_smichy.....prostě to bez předku nejede PalecDolu

A zase. Proč tady píšeš o tahání někoho druhého z bláta? Bavíme se o silničním provozu.

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
18-11-2012 05:13 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvků: 3 678
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #25
RE: Dilema s vymenou WK - nazory
A jak už jsem psal, takový auto má svoje uplatnění, a nejen spotřeba potěší.

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
18-11-2012 05:14 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
ropice Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 580
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #26
RE: Dilema s vymenou WK - nazory
já neříkám,že jeho WK nepojede....jenom že moje WJ nejede

Požitek ze života????To je Jeep.....ale Porsche se 400hp je taky super Chehták
18-11-2012 05:15 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvků: 3 678
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #27
RE: Dilema s vymenou WK - nazory
(18-11-2012 05:15 PM)ropice napsal(a):  já neříkám,že jeho WK nepojede....jenom že moje WJ nejede

Tobě to nejdede po silnici jen na zadek? To bude asi něco špatně...

BTW: rozdíl mezi 2 a 4wd je zhruba 110Kg. Docela dost na to, že to je úplně kničemu.

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
18-11-2012 05:19 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pavel M Offline
425 příspěvků na Jeep-clubu :-)

Příspěvků: 1 374
Připojen(a): 07-03-2012
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #28
RE: Dilema s vymenou WK - nazory
To Pelany: já tu elektroniku psal jako ironii.

A mimochodem já nezapad !!! Já jen chtěl vyjet z neprotaženýho odpočívadla na protaženou silnici ! Mrkálek

A vo tom to je. Jet někam v zimě s autem a bát se že nastane situace, kdy mi holka v autě, v závěji, umrzne... no to opravdu ne ble_ju

Jeep Commander 3.0 CRD Overland, 2007, 2"lift - prodáno
ale na USA jsem nezanevřel: Dodge Durango HEMI a RAM 1500 HEMI Mrkálek
18-11-2012 05:20 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pelany Offline
Jyrka Parkyng

Příspěvků: 3 678
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #29
RE: Dilema s vymenou WK - nazory
(18-11-2012 05:20 PM)Pavel M napsal(a):  To Pelany: já tu elektroniku psal jako ironii.

A mimochodem já nezapad !!! Já jen chtěl vyjet z neprotaženýho odpočívadla na protaženou silnici ! Mrkálek

A vo tom to je. Jet někam v zimě s autem a bát se že nastane situace, kdy mi holka v autě, v závěji, umrzne... no to opravdu ne ble_ju

Zapadnout, nebo zůstat na neprotažený silnici, jakej je v tom rozdíl?

Jestli se bojíš, že někde zůstaneš, kvůli tomu, že to bude hrabat, vezmi si řetězy a je klid.

A jestli Vaše jediná ochrana proti umrznutí v takové situaci je auto, tak to snad raději ani neříkej. Když je takovýhle a nejen takovýhle počací, můžu někde zůstat i jen kvůli prodřenýmu kabelu, nebo jakýkoli jiný drobnosti...

Jeep Grand Cherokee 03 Overland 4,7HO FIPK SC 91 Performance 305HP++ E85
Jeep Grand Cherokee 98 5,9 LX
Jeep Grand Cherokee 96 2,5TD Laredo
Jeep Cherokee 92 4,0HO Limited E85
18-11-2012 05:25 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pavel M Offline
425 příspěvků na Jeep-clubu :-)

Příspěvků: 1 374
Připojen(a): 07-03-2012
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #30
RE: Dilema s vymenou WK - nazory
Jo a ještě jedna věc, co jsem tady už mnohokrát slyšel: že WJčko s QD jede v ideálním případě 100% na zadek je blbost !

Ten předek se lehce unáší pořád a na sněhu neustále trochu pomáhá zadku !
Mám to odzkoušený v jeden den na stejným místě, na stejně ujetým sněhu. Bez předního kardanu se ani s lehkou nohou nehnu, s nasazeným předním kardanem, se normálně bez protáčení zadku rozjedu PalecNahoru

Jeep Commander 3.0 CRD Overland, 2007, 2"lift - prodáno
ale na USA jsem nezanevřel: Dodge Durango HEMI a RAM 1500 HEMI Mrkálek
18-11-2012 05:26 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)