Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cherokee XJ 5"
Autor Zpráva
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Připojen(a): 03-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #1
Cherokee XJ 5"
Rád bych sepsal všechny úpravy a opravy které byly utvořeny na mém voze od pořízení. A samozřejmě auto trochu přdstavil. Takže je to rok 1998, rok jako břichoplaz, pořídil jsem pružiny a přídavné listy z Invelu v celkové hodnotě 5000,- a práce u PetraF za 4500,- (už si nejsem jistý). Ještě než došlo k samotnému zvedání tak praskla hlava a dělalo se komplet řízení (tyče a čepy). Pak odešlo čerpadlo, mechanická část. Po nějaké době odešla ta elektronická část. Taky se měnilo turbo, kterým protékal olej. Taky se měnila skříň řízení a přidělávalo tažné zařízení.
Nyní je auto relativně v pohodě, až na elektronicky řízený vstřik, ten sem sehnal za 7000,- a vadné olejové čidlo.
Auto je nyní v tomto stavu:
Invel podvozek 3,5" Tlumiče RE double tube, Gumy BFG AT 30" Převody 4,11
Chystám se na pevnostní nárazníky, rezervu ven, a zahráku a nášlapy. Čekám na tluič řízení z USA a pár dalších doplňků. Snad to nějak dopadne...
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05-12-2011 11:25 PM od Master.)
05-12-2011 11:17 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvek: #2
RE: Cherokee XJ 5"
Pár fotek z Jihlavy abych se pochlubil křížením je zde:
http://www.master.nazory.cz

Také proběhla výměna oleje a olejového filtru za Mopar 15w40 a zatim to vypadá dobře. Cena 1200,- olej, 150,- filtr. Budu pokračovat výměnou olejového čidla, naftového filtru a předěláním přední nápravy - úprava mymezovacích podložek v difu.
05-12-2011 11:25 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvek: #3
Takže vyskočily nové závady, teče přední diferák, unašeč je vybroušený, takže musim koupit nový :( a taky kříže na poloosách ale co mě trápí nejvíce je že mi to opět začalo za jízdy chcípat, našlo to chybu na čerpadle. Prý to nemusí být hned špatné čerpadlo ale vady na snímačích. Takže jedu do Tábora aby řekli verdikt. Jednou se z toho pos.....
05-12-2011 11:26 PM
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvek: #4
Tak už to mám u sebe a rozbalené. Po cestě trochu zdeformovali hadici, ale to je snad to nejmenší. Taky přišla zásilka s blinkry - špatnými, místo bílých mi poslali čiré, takže budu posílat zpět. Nebo pokud je někdo chce tak je prodám. Jinak doplním ceny - prodloužené brzdové hadice procomp 2900,- tlumič řízení RE 1450,- Blinkry čiré 750,- Brzdiče 1800,- vše i s dopravou
05-12-2011 11:26 PM
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvek: #5
Takže víkend byl pracovní
Vyčištěný komplet chladící systém a klimatizace udělala PA.
Vůbec se nedivim že se to hřálo, divim se jen že se to pořád "trošku" hřeje při vyšší rychlosti.
Taky jsem vyměnil blinkry za čiré, no prostě nádhera.Další na řadě je předělání intercooleru, půjde nahoru, páč byl zase zasranej jak jetel. Jo a čidlo se stále nikomu nepodařilo vyměnit :D
05-12-2011 11:27 PM
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvek: #6
Tak jsem si nainstaloval hadice od Procompu a nové brzdiče, jen nevím, kam s tolik hadicí. Dostal jsem k tomu plastová očka, ale nejsem si jistý, kam je přichytit. Zítra se jde na hamrování zadní nápravy, Budu zase chvíli vysoko
05-12-2011 11:29 PM
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvek: #7
Tak zase poposkočíme odešla viskospojka a bude se v pondělí měnit, auto se zvedlo o další 4cm, ale protože už nestačil kardan, objednal jsem přední kardan a dám ho na zadek. Na Johnovi bude aby vymyslel SYE kit za rozumný peníz. Pak se nastaví asi tlumiče a půjde se výš ještě kousek jak s předkem , tak zadkem. Ted je vpředu 4,5" a vzadu 4" takže mi trochu hučí ten kardan, ale to se vyřeší. Pak už se bude čekat jen na zadní nárazník a držák na rezervu a rock rails. Už mám doma 32" gumy Tak snad to ten motor všechno vydrží...
05-12-2011 11:33 PM
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvek: #8
Tak co se nestalo, páč jsem vůůůl a neuvědomil si, že odvzdušnovací hadička z difu je vyvedená jen do rámu a protože se jezdilo v Písku docela v hluboký vodě, tak mám po zadním difu. Doufám že zachránim převody, jinak jsem uplně v piči. Ale hlavně, pokoušel jsem se sehnat celou zadní nápravu Cklipovou s ABS a asi mám prostě smůlu. Mám hlavně převody 4,11. Tak nevím co s tím, doufám že vyjde Johnův plán, ale to jen v případě, že jsou převody v pohodě. Koukal jsem na RDR a tam ložiska na nápravy stojí 1200 a simering 800 a ložiska dif 3000,- Doufám že to přežily poloosy. Kdyby měl kdokoliv nějaký nápad , budu za něj rád. Ve čtvrtek to bude rozebírat Hopík a bojim se verdiktu

Přiložené soubory Miniatury

(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05-12-2011 11:35 PM od Master.)
05-12-2011 11:33 PM
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvek: #9
Po tom všem následovala výměna palivového čerpadla, které jsem sehnal na diesel power foru čerpadlo z VM motoru je to alfa romeo myslim 155 a 158 nebo takový nějaký číslo a to čerpadlo mě stálo 1500,- i s poštou po repasu. Nejsem zase tak velký mechanik, takže tu hlavní výměnu dělal John, mě jen řekli který tam pasuje a to se sehnalo. John to nastavil na rozvody a urá zase poskládat, to už byla prdel, ale stále nefungují budíky. Ty máš asi čidla rovnou napojené přímo na budíky??? Já k tomu mám i mechanický sytič, no a když jsem startoval bez sytiče tak to tak nějak divně kucká a hulí, po připojení sytiče, naprostá pohoda na první brnknutí. Jak je to s tou pružinkou, to se spíš optej Johna...
05-12-2011 11:37 PM
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvek: #10
Pasuje bez problému, výměna toho čerpadla samotného trvala půl dne, kvůli rozebrání rozvodů, ale pohodička a jede to jako svině. Ještě bych měl říct, že tam mám 2.0TD čerpadlo, protože 2,5TD nebyla, ale rozdíl je v hlavně, kde průměr té dírky na přísun paliva je 1mm což neni tak hrozný a dá se nastavit přidáním na čerpadle ... zkus to diesel power forum, tam jich nabízí víc a nebo ti pošlu číslo přímo na člověka od koho jsem to kupoval já, ten ti i poradí
05-12-2011 11:38 PM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)