Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Návod na používání automatické převodovky - www.usmotors.cz
Autor Zpráva
itchy355 Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 3
Připojen(a): 10-06-2024
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #71
RE: Návod na používání automatické převodovky - www.usmotors.cz
Dobrýhodne všem, já sem se musel zaregistrovat, bo mě toto téma velice zajímá.. (a dotýká, i když ne vyloženě na jeepce).

Mám k uvedenému dva dotazy. Jednak je tam zmíněna výměna oleje a že se povede vyměnit jen cca 1/3. Mám za to, že ideální proces je vyměnit skoro celou náplň přes chladící hadice při zapnutým motoru -- odpojit chladící hadici, otočit do kýblu, nachystat novej olej k ruce, zapnout motor a postupně dolejvat tak dlouho, dokud z hadice do kýblu nepoteče čistej olej. Zatím nenastal čas ale mám to v plánu tímhle způsobem.. to samý plánuju s TJčkem počítám příští léto nebo zimu, jak půjde na větší servis. Doufám, že to teda není blbost.

Druhá věc, na jednom autě (TJ) mám jen tři rychlosti, takže neřeším vůbec, na druhým (tojota 80 s plně hydraulickou převodovkou) spíš taky neřeším. Na 3. stupni to lock-up nemá, zamyká až 4. stupeň (=O/D) cca v 80 km/h. Pokud dlouho jedu po okreskách se zařazenou trojkou, přijde mi, že motor zbytečně točí (plus samozřejmě hydroměnič hydromění..). Doteď jsem jezdil všade na D (=4), po tom co jsem tady přečetl mi docela smysl to město na 3ku, okresky nechat na D a trojku dávat třeba jen když je táhlej kopec a 4 to pocitově neutáhne. Je to dobrej nápad?

Každopádně su rád, že se takle o těch magickejch krabicích rozšiřujou vědomosti :) (a jen tak pro srandu, brzdím levou.. :D)
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 10-06-2024 08:29 AM od itchy355.)
10-06-2024 08:28 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
white Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 788
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #72
RE: Návod na používání automatické převodovky - www.usmotors.cz
S proplachem převodovky se tady na fóru poušíš na tenkej led, spousta lidí i určitě napíše že tím převodovku zabiješ, já jsem zastáncem proplachu, ale tímhle způsobem bych to nedělal a zajel si do servisu kde to udělaj na mašině. Ne že by se to takhle udělat nedalo, ale je to velký riziko, že ti olej vyteče rychleji než ho budeš stíhat dolejvat.
10-06-2024 09:54 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
itchy355 Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 3
Připojen(a): 10-06-2024
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #73
RE: Návod na používání automatické převodovky - www.usmotors.cz
jó tak já plánuju vzít normálně hadicu z 20 litrovýho sudu s ATF, nacucnout, napojit na vstup, výstup hodit do kýblu, nastartovat, počkat až poteče čistý, vypnout. Určitě nebudu šaškovat s litrovejma pixlama s nastartovaným motorem, to by dopadlo tak že toho půlka skončí na zemi :)

S tím zabíjením, vida, zkoumal jsem ušácký fóra a fakt nekteří lidi tvrdí, že při neservisované převodovce to může způsobit velký špatný. Jako že vypláchnu z převodovky bordel, kterej ji ale paradoxně ,držel při životě' a výplachem se to zhorší. Uf, uf. Sice TéJéčko má jen 160 000 kilometrů (rok 1998), nicméně načapal jsem tam už spoustu minimálně podezřelých oprav.. například chyběl termostat, na přední brzdě byl místo originál šroubu na vodící tyčce nějaká obyčejná 8.8 (a ještě moc dlouhá, takže po výměně destiček to furt brzdilo) a tak.. výměník topení byl úplně komplet zarezlej, vyplachoval jsem to dobrejch 20 minut, a pořád nenápadně ukapává chladící kapalina někde mezi motorem a převodovkou, mám podezření na mrazovou zátku. No, budu ještě zvažovat, než se do čehokoli pustím :-/
10-06-2024 11:28 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 22 081
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 240
Příspěvek: #74
RE: Návod na používání automatické převodovky - www.usmotors.cz
Tady soudruhovi stacilo 12q a delal to pomerne peclive. I v kuchynskem drezu myl vanu ! PalecNahoru

https://wranglertjforum.com/threads/how-...r-tj.5848/

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
10-06-2024 05:00 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
white Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 788
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #75
RE: Návod na používání automatické převodovky - www.usmotors.cz
(10-06-2024 11:28 AM)itchy355 napsal(a):  jó tak já plánuju vzít normálně hadicu z 20 litrovýho sudu s ATF, nacucnout, napojit na vstup, výstup hodit do kýblu, nastartovat, počkat až poteče čistý, vypnout.

Takhle to určitě fungovat neude, čerpadlo převodovky ti sice bude vyhazovat olej ven z hadice , ale na druhý straně si ho z druhý hadice nenasaje protože ten druhej konec vede do vany ze který si ho nasává přes filtr, proto se výměna dělá na mašině která má čerpadlo a dává zpět do převodovky tolik oleje kolik z ní vytejká, kdyby to fungovalo tak jak si představuješ tak by přeci servisi nevyhazovaly X desetitisíců za mašiny na proplach a koupily si kýbl a kanistr s olejem. Je vidět že o tom jak funguje okruh převodovky tohho moc nevíš tak to svěř někomu kdo tomu rozumí a nepouštěj se do velkých akcí, takhle tu převodovku zničíš.
11-06-2024 11:18 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
itchy355 Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 3
Připojen(a): 10-06-2024
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #76
RE: Návod na používání automatické převodovky - www.usmotors.cz
Proto to tady píšu, abych to zjistil :) Kýbl předpokládám stačí postavit o metr výš než převodovka, nebo napojit na nálevku místo na vstupní hadici.. ale ta nálevka vede taky do vany, takže mi to přijde prašť jak uhoď.

Jinak co jsem koukal jak to lidi různě dolejvaj vylejvaj po litrech (vypusťte litr, vypnout motor, napustit litr), včetně rad ,pokud z hadice půjde pěna vypněte motor' .. (žádný ,už je pozdě, převodovka je po smrti). Tak předpokládám zas o tolik nejde..
11-06-2024 11:45 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)