Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WK chcípá na LPG
Autor Zpráva
Danda Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 52
Připojen(a): 06-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #21
RE: WK chcípá na LPG
To LA: Me tam prave davali nejaky novy software a ten mel zapnutou velkou adaptabilitu a ta delala problemy. Kdyz ji "vypnuli" (snízili na 5%) tak to bylo dobry. Sami se divili, že to dělá problémy s automatem.
14-01-2012 03:52 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
LandEagle Offline
****

Příspěvků: 7 974
Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #22
RE: WK chcípá na LPG
Razeni na WK ovlivni i rozdil mezi 91 a 95 benzinem. Viz diskuse v benzinu. V pondeli du do plynu, tal uvodime. Na predchozich jeepech to bylo nez problemu.

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold after 60tkm)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold after 20tkm)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked after 60tkm)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked after 250tkm)
ITES NOW
14-01-2012 05:32 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Bubák Offline
z Brd

Příspěvků: 2 290
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 15
Příspěvek: #23
RE: WK chcípá na LPG
Já mám teda auto o dost starší (ZJ 97 5.2), plyn tam mám přes dva roky a úplně bez problémů. Že by se "učila" ŘJ motoru od tý LPG, to slyšim poprvé.
Montovali mi to v LPG Servis Brno, nějaký mouchy to sice ze začátku mělo, ale to se pak vychytalo, navšívil jsem v Radotíně p. Němce a ten mi to vysvětlil (stejně jako v Brně).

Zhruba 1000km po montáži "nasává" ŘJ plynu od ŘJ motoru informace - a opravdu, během té doby byl motor na plyn víc a víc kultivovanější a spotřeba šla pomalu dolů

Nevim jak přesně funguje MDS u 5.7 Hemi, ale neni možný, že na plyn třeba nefunguje? Tim by se zvyšovala spotřeba..
Pokud motor 100% funguje na benzín, má spotřebu jakou má mít, hledal bych závadu v LPG.

Jo a nějak jsem nepochopil, jak dlouho tam to LPG máš? Kolik na něj najeto? Jezdilo to někdy na obě paliva bez problémů? Máš tam svíčky jaký mají být?

[Obrázky: minijeep3.jpg?ver=0]
XJ 4.0 1994, XJ 2.5TD 1996, Orvis 5.2 1996
14-01-2012 07:59 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Danda Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 52
Připojen(a): 06-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #24
RE: WK chcípá na LPG
To Hubabuba: plyn je tam od června, do ty doby jsem jezdil dva měsice na benzin. MDS na plyn funguje uplne stejne jako na benzin. Když jsme to při jízdě seřizovali tak mi technik z NTB hlasil kdy to jedena na 8 nebo 4. S plynem podle mě problem neni. Ja vidim problem v ŘJ benzinu, která se po čase přenastavi o těch 20% bohatší směsi. Každopádně se stavim na diagnostice a zkusim znovu zkontrolovat tu benzínovou jednotku jestli se přenastavila. Jěště jsem si uvědomil jednu zajímavost a to, že když jsem s tim jezdil jen na benzin ještě než jsem tam dal plyn tak se mi občas rozsvitil Check engine a ted co jezdim na plyn (8 měs a najeto cca 12tis) se ani jednou nerozsvítil.
14-01-2012 11:43 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Bubák Offline
z Brd

Příspěvků: 2 290
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 15
Příspěvek: #25
RE: WK chcípá na LPG
Pokud se rozsvěcuje Check engine, tam je něco špatně. Aute je primárně na benzín, takže na něj musí bezchybně fungovat. Buď je nějakej problém v autě nebo je prostě špatně udělanej plyn. Pokud je to ještě v záruce, otravoval bych je tak dlouho, dokud by to nepředělali. Jenže je jasný, že si tě budou přehazovat jak horkej brambor, v jeepu budou tvrdit že je to plynem a plynaři že je problém na autě. Ideální je někdo, kdo umí oboje. Jestli občas jezdíš do Prahy, vyzkoušej schválně p. Němce, ten to do amerik montuje, je to ochotnej chlapík. http://www.automt.cz/.
Ani ne kilometr od něj je Chrysler Jeep Servis, tam maj drbku a navzájem se znaj, Němec u nich donedávna sídlil. Za zkoušku nic nedáš, minimálně další názor.

[Obrázky: minijeep3.jpg?ver=0]
XJ 4.0 1994, XJ 2.5TD 1996, Orvis 5.2 1996
15-01-2012 12:16 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
LandEagle Offline
****

Příspěvků: 7 974
Připojen(a): 17-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #26
RE: WK chcípá na LPG
RJ motoru/vozu se neuci od pynovy RJ. Uci se od svych vstupnich signalu. Ty sbiraji mimo jine vzorky spalin, teplotu v sani, teplotu ve spalovacim prostoru, rychlost, zatizeni vozu, otevreni klapky sani, venkovni teplota a co ja vim co jeste.

Kdyz tam plynova RJ dava nejakou smes a dejme tomu jeste nejaky casovani, ovlivni to radu tech signalu co sem popsal a to si pak vyhodnocuje RJmotoru/vozu


(14-01-2012 11:43 PM)Danda napsal(a):  Jěště jsem si uvědomil jednu zajímavost a to, že když jsem s tim jezdil jen na benzin ještě než jsem tam dal plyn tak se mi občas rozsvitil Check engine a ted co jezdim na plyn (8 měs a najeto cca 12tis) se ani jednou nerozsvítil.

Pokud ti v normalnim provozu na benzin rozsviti MIL a na plyn uz ne, tak neni duvod se divit ze ti to dela to co popisujes.

V aute je nejaka chyba v provozu na benzin. Tu odstran.

http://www.jeepforum.cz/showthread.php?t...91#pid4591

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold after 60tkm)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold after 20tkm)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked after 60tkm)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked after 250tkm)
ITES NOW
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15-01-2012 12:40 AM od LandEagle.)
15-01-2012 12:34 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Danda Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 52
Připojen(a): 06-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #27
RE: WK chcípá na LPG
Mas pravdu, napsal jsem to špatně. Benzínová se neučí od plynové ale reaguje na vstupy jak píšeš.
15-01-2012 04:07 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Danda Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 52
Připojen(a): 06-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #28
RE: WK chcípá na LPG
Tak jsem byl ve Strakonicích, kde mi to montovali a zkoušeli jsme to vyřešit. Začli jsme od vstřiků a zjistili jsme, že jsou kompletně rozštelované. Celá ta lišta se vstřiky se dodává z fabriky již seřízená. Bohužel vyšlo najevo, že v době, kdy mi to montovali byla celá serie těchto lišt vadná. Takže je vyndali, seřídili tak jak mají být, zkalibrovali, nastavili křivku dle benzínové křivky a testovali v provozu. Benzínovou ŔJ jsem den před tím, nechal vymazat a nastavit hodnoty tak, jak mají být. Rozdíl (adaptovala se) za dva měsíce byl 11%. I ta spotřeba, se kterou jsem se nedostal pod 20 i při hodně opatrné jízdě by se měla snížit, takže uvidíme. Každopádně chcípání by mělo být vyřešeno tím, že vstřiky jsou seřízené tak, jak mají. Těď budu testovat a uvidí se. Každopádně velké poděkování patří do Autogas Centru ve Strakonicích, za to, jak se k teto reklamaci postavili. Problémy mohou být, ale důležité je jak se k ním kdo postaví. A oni se postavili čelem. Díky.
27-01-2012 10:03 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)