Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TJ 4,0 LPG
Autor Zpráva
Vladimír Plíva Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 109
Připojen(a): 31-10-2013
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #21
RE: TJ 4,0 LPG
Díky všemza rady a informace. Zjistili jsme, že už od výroby byly v řídící jednotce prohozeny výstupy na kabelech 1. s 2. válcem. Terď už to jede. Díky moc všem. Vláďa
11-02-2015 08:57 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
palo-cherokee Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 870
Připojen(a): 31-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 32
Příspěvek: #22
RE: TJ 4,0 LPG
(11-02-2015 08:57 AM)Vladimír Plíva napsal(a):  Zjistili jsme, že už od výroby byly v řídící jednotce prohozeny výstupy na kabelech 1. s 2. válcem. Terď už to jede. Díky moc všem. Vláďa

NEVERÍM ! To čo je za riadiačku?
A keď už teda, tak RJ LPG je úplne u prdele ktorý valec je číslovaný ako prvý druhý alebo aj 12., pokiaľ je zapojený správne. LPG riadiačka číta impulzy vstrekovačov pôvodnej benzínovej riadiačky a na základe toho ovláda LPG vstreky. A pokiaľ mechanicky aj elektricky súhlasí pozícia benzínového vstreku s jeho LPG kamarátom tak je jedno aké má číslo


Skôr si myslím, že boli prehodené pri montáži

http://www.jeepparts.sk http://www.spinsro.sk
11-02-2015 10:56 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
KaCzaba Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 8 336
Připojen(a): 13-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 23
Příspěvek: #23
RE: TJ 4,0 LPG
Palo, da se to nejak v domacich podminkach promerit mutlimetrem? Jako kabel od benzinovyho vstriku s odpovidajicim plynovym vstrikem? Kdyz ten kabel na benzinovy vstrik vede pres tu ridici jednotku plynu? Mam mozna ten samy problem. :-D

KJ 3.7 ST silver, 2" lift, Magnaflow, AT3
KJ 3.7 ST black, stock
XK HEMI 2006, 2"lift,Dynomax, MyGig+locpick, AEV Pintler, Superchips, AT3
11-02-2015 11:23 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
CzechDave Offline
Amatérský jeepař

Příspěvků: 687
Připojen(a): 01-12-2013
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #24
RE: TJ 4,0 LPG
Já se přidám k tomuto vláknu, protože mám podobný problém. Zhruba posledních deset dnů (po bezproblémovém téměř čtyřletém provozu) pozoruju, že motor mého auta někdy jede nepravidelně na volnoběh i v otáčkách na plyn i benzín. Projevuje se to nepravidelným vynecháváním chodu jednoho (možná více) válců, asi podobně, jako kdyby byl uchlastaný. Po přidání do otáček se nepravidelnost chodu značně sníží na misfire tu a tam, ale vlastně také nezmizí. Při zařazeném kvaltu motor cuká docela drsně. O víkendu to třeba nedělalo, to jsem najezdil nějakých 200 km, dneska ráno jsem jel do práce a motor prskal jak starý kocour ble_ju.
Když to takhle začalo dělat přede dvěma týdny nebo kdy poprvé, vyměnil jsem starou lambda sondu za novou (stejně jsem se na to chystal už od vánoc), zkontroloval svíčky a kabeláž. Nenapadlo mne vyblikat kódy, to udělám hned, jak dorazím z práce na parkoviště, zajímá mne, zda a co to vlastně ukáže.
Na co bych se měl zaměřit asi jako první? Rozhodně vyměním svíčky, na stávajících Championech je naježděno nějakých 30 000 km převážně na LPG. Pak mne napadá lambda, ale ta se měnila až po tom, co to začalo. Zajímavé je, že když odpojím baterku, nechám systém vybít a zase baterku zapojím, na nějaký čas to přestane a motor běží krásně pravidelně.

Ex-policejní Jeep XJ Cherokee '94, 4.0HO + automat, Benzín + LPG
*** Řídit pod vlivem omamných látek je nezákonné s jedinou výjimkou: řídit pod vlivem Jeepa. ***
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04-05-2015 08:59 AM od CzechDave.)
04-05-2015 08:58 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #25
RE: TJ 4,0 LPG
(04-05-2015 08:58 AM)CzechDave napsal(a):  Já se přidám k tomuto vláknu, protože mám podobný problém. Zhruba posledních deset dnů (po bezproblémovém téměř čtyřletém provozu) pozoruju, že motor mého auta někdy jede nepravidelně na volnoběh i v otáčkách na plyn i benzín. Projevuje se to nepravidelným vynecháváním chodu jednoho (možná více) válců, asi podobně, jako kdyby byl uchlastaný. Po přidání do otáček se nepravidelnost chodu značně sníží na misfire tu a tam, ale vlastně také nezmizí. Při zařazeném kvaltu motor cuká docela drsně. O víkendu to třeba nedělalo, to jsem najezdil nějakých 200 km, dneska ráno jsem jel do práce a motor prskal jak starý kocour ble_ju.
Když to takhle začalo dělat přede dvěma týdny nebo kdy poprvé, vyměnil jsem starou lambda sondu za novou (stejně jsem se na to chystal už od vánoc), zkontroloval svíčky a kabeláž. Nenapadlo mne vyblikat kódy, to udělám hned, jak dorazím z práce na parkoviště, zajímá mne, zda a co to vlastně ukáže.
Na co bych se měl zaměřit asi jako první? Rozhodně vyměním svíčky, na stávajících Championech je naježděno nějakých 30 000 km převážně na LPG. Pak mne napadá lambda, ale ta se měnila až po tom, co to začalo. Zajímavé je, že když odpojím baterku, nechám systém vybít a zase baterku zapojím, na nějaký čas to přestane a motor běží krásně pravidelně.

uchlastanej motor se chová úplně jinak, tohle vypadá spíš na chudou směs - netěsnost v sání - nedělals nějakou údržbu? Začal bych těma svíčkama, 30tis je dost, to je přesně ta hranice, kdy začínaj zlobit

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
04-05-2015 10:19 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
CzechDave Offline
Amatérský jeepař

Příspěvků: 687
Připojen(a): 01-12-2013
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #26
RE: TJ 4,0 LPG
Právě že nic kolem sání, jen kontrola těch svíček a kabeláže. Ledaže by to sání nedejbože prasklo, to by mi asi prasklo taky Chehták.

Ty svíčky vyměním. Kolik má být mezera mezi kontakty? Dávám 0.9mm, ale už jsem taky zahlédl názor, že by měla být 1.1mm. Jinak ještě prolezu v rámci montáže tempomatu podtlakové trubičky v motoráku, třeba na něco narazím.

Ex-policejní Jeep XJ Cherokee '94, 4.0HO + automat, Benzín + LPG
*** Řídit pod vlivem omamných látek je nezákonné s jedinou výjimkou: řídit pod vlivem Jeepa. ***
04-05-2015 10:59 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Příspěvků: 966
Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #27
RE: TJ 4,0 LPG
0,89 Chehták

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
04-05-2015 11:29 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
KaCzaba Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 8 336
Připojen(a): 13-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 23
Příspěvek: #28
RE: TJ 4,0 LPG
A seridit jsi to nechal? Vetsinou mas kolem 20tis km jezdit na prohlidky. Na passatu co s nim jezdi Viktorka, po 25tis zacal zase blazinec. Skubal, vypinal se atd...rozebral jsem plynovy vstriky a meli v haji gumicky na pistkach. Poslal jsem je do JK product do HK na repas a serizeni. Namontoval zpet a neco na ne najezdil (700km) a jel k nim na serizeni systemu. Zas to jezdi ze nepoznam zda jede na LPG ci benzin. Mam to cca 500km na otocku. Ale prisel jsem na to, ze se vyplati jet kousek dal za nekym kdo to umi. Ne ze rika ze to umi. Zatim jsou to z me zkusenosti 2 fimy. JKproduct HK a Mirda odsud z fora (Kolin, Podebrady,Trhovy Stepanov- je jak kolotocar, porad pendluje :-D :-D :-D. )

Ale ani jeden nedela BRC. Kdo je vic z vychodu, jezdi za palem do ziliny.

KJ 3.7 ST silver, 2" lift, Magnaflow, AT3
KJ 3.7 ST black, stock
XK HEMI 2006, 2"lift,Dynomax, MyGig+locpick, AEV Pintler, Superchips, AT3
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 06-05-2015 06:00 AM od KaCzaba.)
06-05-2015 05:59 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
OndraVy Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 8
Připojen(a): 17-02-2019
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #29
RE: TJ 4,0 LPG
Ovlivňuje nějak LPG emise? Čeká mě placení ekopoplatku a jestli se to náhodou na plyn nevejde někam jinam :D

Veterán-prodej.cz
10-11-2020 06:11 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #30
RE: TJ 4,0 LPG
(10-11-2020 06:11 PM)OndraVy napsal(a):  Ovlivňuje nějak LPG emise? Čeká mě placení ekopoplatku a jestli se to náhodou na plyn nevejde někam jinam :D
nevejde

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
10-11-2020 06:13 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)