Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stříkání dutin penetrací pistolí UBS
Autor Zpráva
jenda4 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 250
Připojen(a): 06-04-2012
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #1
Stříkání dutin penetrací pistolí UBS
Zdravím, koupil jsem si starý kompresor orlík dvouválec s výkonem 200 litrů / min. tlaková nádoba 150 litrů. Dnes jsem chtěl vystříkat rám pistolí na UBS s hadicí na konci rozstřikovač. Použil jsem Alkyton penetrátor jako základ. Ale problém je v tom, že pistole nechtěla barvu "natáhnou" do pistole a vytlačit hadičkou ven a rozprášit . Naředil jsem a to dost, ale prostě do nevytlačilo ven. Když jsem hadičku odpojil od pistole, tak to ven šlo bez problémů..ale do hadičky ne, jenom trochu, pak jsem ředil a ředil, ale to už bych byl 50/50 s barvou Chehták Tlak kompresoru 3-4 atm. Vypínací 3 atm max . 5 atm. Regulátor na 3 atm. Co s tím ? Jinak místo nádoby UBS jsem měl pouze 1/2 litrovou pet láhev zespoda přichycenou k pistoli. Je to také možné tím, že nebyla použita originál UBS nádoba ? Když jsem stiskl pistoli , tak to bublalo dolů do láhve místo nacucování. Když jsem nařesil hodně, tak to šlo, ale přes tu koncovku to neroztříklo. Nasránek pouze jenom bez hadičky. Hadička měla vnitřní průměr na výstupu cca 8mm , asi jako benzínová hadička.

Díky moc za veškeré informace, jak stříkat s pistolí na UBS . Neumím si vůbec představit, že pak budu chtít stříkat třeba voskem do dutin s hadičkou a rozstřikovačem na výstupu. A to už vůbec ty směsi na podlahy s kaučukem Depresníček

Použitá pistole : Pistole stříkací na dutiny a spodky LB-15

díky moc Honza
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 04-07-2015 09:08 PM od jenda4.)
04-07-2015 09:04 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Rennie Offline
OSTRAVAK

Příspěvků: 6 557
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 11
Příspěvek: #2
RE: Stříkání dutin penetrací pistolí UBS
Nevím jak barva to jsem nezkoušel ale vosk do dutin řízly konkorem 101 úplne na pohodu. Spodky se hadičkou nestrikaj

Aristokrat Land Rover Discovery 3, 4,4l V8
Jeep 4 litr 97 drobek - PRODÁNO
Jeep Liberty KJ 3,7 V6 na ND, z motoru bude stůl Chehták
telefon 776 179 179
05-07-2015 04:12 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Rennie Offline
OSTRAVAK

Příspěvků: 6 557
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 11
Příspěvek: #3
RE: Stříkání dutin penetrací pistolí UBS
Jo jinak pracovní tlak mam nastaven na 6atm

Aristokrat Land Rover Discovery 3, 4,4l V8
Jeep 4 litr 97 drobek - PRODÁNO
Jeep Liberty KJ 3,7 V6 na ND, z motoru bude stůl Chehták
telefon 776 179 179
05-07-2015 04:12 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 170
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #4
RE: Stříkání dutin penetrací pistolí UBS
aby to prošlo tou hadičkou, má to být relativně řídký - asi jako do pistole, žádný bahno tudy neprojde. Tlak, jestli je na kompresoru 3atm, tak v pistoli můžou být klidně jenom 2atm a to je málo, ztrácí se v hadicích. Pistole může být zasviněná, nebo blbě smontovaná. Zrovna pistole na dutiny nepatří mezi věci, který fungujou vždy a všude a taky je víc systémů, některá má hadičku ještě uvnitř tý hadičky. S pistolí na dutiny a s pistolí na UBS zápasim poměrně často.

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05-07-2015 05:07 PM od standa.t.)
05-07-2015 05:06 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
jenda4 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 250
Připojen(a): 06-04-2012
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #5
RE: Stříkání dutin penetrací pistolí UBS
(05-07-2015 05:06 PM)standa.t napsal(a):  aby to prošlo tou hadičkou, má to být relativně řídký - asi jako do pistole, žádný bahno tudy neprojde. Tlak, jestli je na kompresoru 3atm, tak v pistoli můžou být klidně jenom 2atm a to je málo, ztrácí se v hadicích. Pistole může být zasviněná, nebo blbě smontovaná. Zrovna pistole na dutiny nepatří mezi věci, který fungujou vždy a všude a taky je víc systémů, některá má hadičku ještě uvnitř tý hadičky. S pistolí na dutiny a s pistolí na UBS zápasim poměrně často.

Ahoj , díky za info, no právě na ten rám jsem chtěl použít dovnitř tu penetraci, než dám další , např vosk...čeká mě laborování s tlakem a zkusím místo přívodní spirály průměr vnitřní cca 5mm použít hadici, co tam byla dříve s průměrem uvnitř cca 8mm a zvětším tlak na 4atm..Tvrďák snad to pomůže. Jak jsem psal penetraci jsem měl s ředidlem 50/50..Váhaveček

díky za všechny názory a pomoc Honza
05-07-2015 09:12 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
DwPetr Offline
sběratel ZJček a WJček

Příspěvků: 5 542
Připojen(a): 11-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 19
Příspěvek: #6
RE: Stříkání dutin penetrací pistolí UBS
Nevim jestli děláš nový, nebo jestli to stříkáš do starejch zevnitř pohnilejch. Aby to taky nebylo jen pro pocit. Osobně nedávám pod vosk žádnou vstvu, která by vosku bránla pěkně k plechu přilnout.

http://www.muj-jeep.cz
http://www.renovace-stroju.cz
Jeep GCH WG 4.7 V8
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
Jeep GCH WJ 4.0 I6 LPG
Jeep GCH ZJ 5.2 V8
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05-07-2015 11:30 PM od DwPetr.)
05-07-2015 11:13 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Milan Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 517
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #7
RE: Stříkání dutin penetrací pistolí UBS
Jestli můžu,tak asi nejlepší,sice ne moc ekologický ale léty osvědčený recept do dutin je grafitová vazelína s konkorem rozředit technickým benzinem tak aby to šlo stříkat ale nestíkalo a tím když uděláš poctivě dutiny,poctivě znamená vymýt dutiny vapkou a nechat vyschnout a to hodně dlouho aby vyschli i zbodované plechy mezi které se musí natáhnout olej,který vzlíná, tak ti dřív schnije volant nebo se ti zkoroduje hliníkovej motor než dutiny.Několik aut které jsem takto kdysi udělal měli po létech nějakou drobnou nehodu,po které putovali na recyklaci do číny,tak jsem si skusmo ze zvědavosti do těch dutin říznul a mastný,zaprášený,perfektní.
05-07-2015 11:54 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
lucius Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 6 601
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 41
Příspěvek: #8
RE: Stříkání dutin penetrací pistolí UBS
Kámoš taky micha konkor, tech. benzín a vyjety olej.
Co se týká tlaků, první octavie se dutiny střikali ručně studeným voskem při tlaku 200at. Vosk se měnil v mlhu, ale to doma neudělaš Chehták Mrkálek

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen Detroit 25.9.1992;
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
06-07-2015 05:36 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Jarda K Offline
Vlašimský pózér

Příspěvků: 2 310
Připojen(a): 15-03-2013
Přidat uživateli hodnocení 11
Příspěvek: #9
RE: Stříkání dutin penetrací pistolí UBS
Od vyjetého oleje jsem byl zrazen. Prý je kyselý a korozi spíše podporuje.

Král je z Boží vůle. Prezident je z božího dopuštění.

Ex WG 2,7 CRD Limited '04 Chehták
06-07-2015 05:12 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
zapa Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 2 111
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 22
Příspěvek: #10
RE: Stříkání dutin penetrací pistolí UBS
(06-07-2015 05:12 PM)Jarda K napsal(a):  Od vyjetého oleje jsem byl zrazen. Prý je kyselý a korozi spíše podporuje.

Starej auťák má dutiny načatý a je 100x lepší je každej rok mastit třeba i směsí s vyjeťákem,než je jednou za čas vyvoskovat.
Když od novýho voskovali,tak už jen voskovat a je to navěky.
06-07-2015 05:47 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)