Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tempomat
Autor Zpráva
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #31
RE: tempomat
(06-01-2021 10:17 PM)JaneK napsal(a):  
(06-01-2021 09:14 PM)LutherZJ napsal(a):  Prečo ten smajlík?
Že sú VMká skvosty vieme, a je to skôr na zaplakanie.

Nesouhlasim Tvrďák
Spickove motory, ktere jezdi v kazdem druhem aute, lodi nebo generatoru na svete. Konstrukce spickova, moderni.
Na to jak se k nim lidi chovaji, co po nich pozaduji a jaky maji najezdy zlate motory. JazykoPlaz
Na AU foru bezny najezd 400-600tis a jeste nekonci.

já mám 300k km a původní hlavy Chehták
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 06-01-2021 10:19 PM od Wily.)
06-01-2021 10:19 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
LutherZJ Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 012
Připojen(a): 04-07-2014
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #32
RE: tempomat
600 000 km je na dieslový motor málo. Mercedes motory majú bežne dva krát toľko a idú bez zaváhania.

Možno to vnímam trochu skreslene, mal som VM v ZJ a to bola totálna katastrofa. 5.9 magnum čo som mal potom bola úplne iná pesnička.

Teraz mám v Toyote 1KZ a ten motor je spoľahlivosťou tiež úplne niekde inde.

...Respect Nature...
........TOYOTA........
06-01-2021 10:47 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #33
RE: tempomat
600tis mely najeto kdyz jsem trpel zda si ho mam koupit ( 10 let zpatky) Tenkrat to byly najezdy crd 2,5 a starsich 2,8. JK byly novinkou tak zadne poradne najezdy mit nemohy. No a kdyz jsem ho koupil, tak uz jsem neresil. Proc taky Chehták

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
06-01-2021 11:28 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Becetka Offline
Pokročilejší jeliman.

Příspěvků: 443
Připojen(a): 06-11-2020
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #34
RE: tempomat
(06-01-2021 09:14 PM)LutherZJ napsal(a):  Prečo ten smajlík?
Že sú VMká skvosty vieme, a je to skôr na zaplakanie.

Nikdo mi zatim nepopsal konkretne proc. Mam 232.000 km a taky puvodni hlavy. Kleklo dost veci, ale v motoru nic.

WG 2001 3.1 TD
06-01-2021 11:59 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jeepa Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 1 901
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #35
RE: tempomat
Já jsem prodal svoje ZJ které jsem měl 8 roků a při prodeji bylo najeto asi 270tis a na motoru jsem měnil pouze řemen,vodní pumpu a oleje.Dalších 8 roků ho má kamarád auto ujelo dalších 120tis a pořád s ním jezdí jako myslivec a rybář do lesa.

JK 2,8 CRD Sahara
http://www.taznazarizeniprostejov.cz
07-01-2021 06:53 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Becetka Offline
Pokročilejší jeliman.

Příspěvků: 443
Připojen(a): 06-11-2020
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #36
RE: tempomat
Ja uz to auto jednou mam a chci verit, ze kdyz mu dam duslednou udrzbu a zachazeni, bude slapat. Zadnej motor neni blbuvzdornej a kdyz se divam do zahranici na inzeraty, je tam hodne motoru pridrenejch a s nefunkcnima prevodovkama nebo pridavkama, vc. 4.7. Tak z toho nedelam zaver, ze Jeep je poruchovy auto, ale ze ty lidi se o to nestarali, jak meli. Z druhy strany o mou 3.1TD se puvodni majitel taky nestaral, jak mel a nikdy mu motor neselhal. Zrezly jen 2x mrazovky, protoze jezdil jen s cistou vodou.

WG 2001 3.1 TD
07-01-2021 08:06 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
LutherZJ Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 1 012
Připojen(a): 04-07-2014
Přidat uživateli hodnocení 8
Příspěvek: #37
RE: tempomat
Ja som mal ZJ 2.5TD asi rok, z toho polovicu stálo kvôli opravám. Najskôr sa rozpadla vstrekovacia komôrka. Potom neustáli problém s vypadávajúcimi tyčkami váhadiel ventilov. Neviem čím to bolo spôsobené, ale proste sa to stalo.
Takisto rozdelenie hláv pre každý valec zvlášť asi nebude úplne dokonalé riešenie, hlavne keď dochádza k rozdielnemu ochladzovaniu.
Ja našťastie z 3.1TD skúsenosť nemám, ale známy čo ich pár mal a aj ich pár servisuje odporúča radšej 2.7CRD. Keď s ním budem môžem sa ho opýtať na nejaký súhrn chýb.

...Respect Nature...
........TOYOTA........
07-01-2021 08:30 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Becetka Offline
Pokročilejší jeliman.

Příspěvků: 443
Připojen(a): 06-11-2020
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #38
RE: tempomat
(07-01-2021 08:30 AM)LutherZJ napsal(a):  Ja som mal ZJ 2.5TD asi rok, z toho polovicu stálo kvôli opravám. Najskôr sa rozpadla vstrekovacia komôrka. Potom neustáli problém s vypadávajúcimi tyčkami váhadiel ventilov. Neviem čím to bolo spôsobené, ale proste sa to stalo.
Takisto rozdelenie hláv pre každý valec zvlášť asi nebude úplne dokonalé riešenie, hlavne keď dochádza k rozdielnemu ochladzovaniu.
Ja našťastie z 3.1TD skúsenosť nemám, ale známy čo ich pár mal a aj ich pár servisuje odporúča radšej 2.7CRD. Keď s ním budem môžem sa ho opýtať na nejaký súhrn chýb.

Souhrn chyb si rád přečtu už jen proto, abych se na to mohl preventivně připravit. Uživatel Martiniano a uživatel "Jeepa" naopak s 2.5 ZJ žádný problémy leta neměli. A nechce se mi věřit, že 2.7 bude blbuvzdornější než 3.1 už jen proto, že je to novější motor s el. vstřikama, víc čidlama atd. atd. Naopak kdo na jeho údržbu bude kašlat, zaplatí podle mě za servis a díly daleko víc. A v neposlední řadě to je všechno závislý na využití auta a nájezdu. Kdo to má na práci/denní ježdění, má vysokej nájezd a nemá čas si hrát s údržbou, bude mít asi rozsáhlejší problémy než já, kterej to mám jako koníčka v garáži a jezdím pár tisíc ročně. Každej řekne, že ten a ten motor je celkově úplně na píču. Místo toho by ale měli říct: ten motor je na píču například v tom, že když ho rozpálíš, zastavíš a hned zhasneš, může se stát problém. Starý auto má na problémy právo. Nikdo nedisponuje žádnejma statistickejma dokonalejma datama pro to, aby mohl paušálně odsoudit jakejkoliv motor, protože nikdo nevíte, co se do toho lilo, jak se s tím jezdilo a jak se k tomu kdo choval.

Já absolutně uznávám, že benzin je servisně příznivější než jakejkoliv diesel. Ale Wilyho 3.1TD voňavka jezdí 11 let OK, moje 3.1TD jezdila taky posledních 11 let denně OK a s mizernou údržbou.

Konec hlášení v ruském jazyce.

WG 2001 3.1 TD
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07-01-2021 09:48 AM od Becetka.)
07-01-2021 09:47 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #39
RE: tempomat
(07-01-2021 08:30 AM)LutherZJ napsal(a):  Ja som mal ZJ 2.5TD asi rok, z toho polovicu stálo kvôli opravám. Najskôr sa rozpadla vstrekovacia komôrka. Potom neustáli problém s vypadávajúcimi tyčkami váhadiel ventilov. Neviem čím to bolo spôsobené, ale proste sa to stalo.
Takisto rozdelenie hláv pre každý valec zvlášť asi nebude úplne dokonalé riešenie, hlavne keď dochádza k rozdielnemu ochladzovaniu.
Ja našťastie z 3.1TD skúsenosť nemám, ale známy čo ich pár mal a aj ich pár servisuje odporúča radšej 2.7CRD. Keď s ním budem môžem sa ho opýtať na nejaký súhrn chýb.

tak logicky doporučí 2.7CRD víc peněz za servis Chehták
07-01-2021 09:55 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)