Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Renegade-antikorozní ochrana podvozku
Autor Zpráva
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #1
Renegade-antikorozní ochrana podvozku
Na US Renegade foru se objevily stížnosti na nekvalitní provedení ochranného nástřiku podvozku:

https://translate.google.cz/translate?hl...rev=search

Na základě této zprávy jsem dnes nechal v servisu prodejce zvednout Renegada a zkoukli jsem stav podvozku. Musím bohužel konstatovat,že vše popsané i nafocené viz link na US foru souhlasí i na mým autě.
Jde jednak o odfláknutý nástřik,který někde je a jinde chybí,
v místě šasí je nástřik nad plastovými zátkami /chvála bohu,že ty tam aspoň dali/ odloupnut,na jiných místech jsou praskliny s odlouplým nástřikem,všude v místech defektů vznikají podmínky pro korozi. Prodejce ihned přislíbil v rámci záruky provedení nástřiku podvozku. Tímto doporučuji všem,kterým na stavu podvozku Renegada záleží,aby se této problematice věnovali. Přikládám vlastní foto,které jakoby z oka vypadlo fotkám z US fora. Příčinou je dle mého špatný technologický postup,kdy zřejmě po nanesení nástřiku je v místech otvorů v šasí nástřik odloupnut a do obnažených děr je pak zasunuta plastová krytka-zátka a nástřik již není opraven a výstupní kontrola kvality nejspíš absentuje. Předpokládám,že stejný problém se bude vyskytovat i u vozů Fiat 500X se stejnou podvozkovou platformou a výrobcem.


Přiložené soubory Miniatury
           

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
29-01-2016 04:58 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pakosta Pryč
Čechy Čechům

Příspěvků: 13 923
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 199
Příspěvek: #2
Re: Renegade-antikorozní ochrana podvozku
Zvlastni. Mam ted auto montovane u stejneho vyrobce a kdyz jsem videl jak je udelana ochrana spoju a spodku byl jsem potesen ze je to na prvni pohled kvalitni. Je to dalsi vec co me utvrzuje v tom ze jeep neni jen tak nejlevnejsi na trhu.

WJ 01 Limited 4,7 - K&N sání, BBK 70 klapka, Magnaflow,FM, 3" roura, Addco stabíky, BDS 2" pružiny, tlumiče Rancho 9000xl, silentbloky v ramenou Silentbloky.cz, led rampa by Zila.
MJ 87 2,5i manual a tak to zůstane. Zatím ve stádiu repase
XJ 93 4.0 HO před stavbou
KJ 02 3.7 V6 civil.
30-01-2016 08:10 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
quad Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 692
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #3
RE: Renegade-antikorozní ochrana podvozku
Tak to nevypadá moc dobře. PalecDolu A k čemu slouží ty dva šrouby co na tý fotce zase vypadají jako samořezky si nezjistil? Fakt s nima není přišroubovaný něco v kabině?
30-01-2016 10:06 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #4
RE: Renegade-antikorozní ochrana podvozku
Ty črouby netuším,co jsou zač, zkusím zjistit. K tý kvalitě těžko paušalizovat,ale měl jsem rok nejlevnější Mercedes A,ale kvalitou zpracování na něj Jeep nemá,když jsem nyní koukal na GLC,který stálo hned vedle mě na zvedáku,tak to ani srovnávat nelze ,zkrátka pečlivost provedení zřejmá prostým okem,velikostí je to konkurent Cherokeemu,cenou srovnatelný,kvalitou+faktickými výkony+designem nesrovnatelný. Je s podivem,že něco takovýho si dovolí Fiat vypustit,když je to vidět prostým okem. Je fakt,že většina Renegadů se prodává na oper. leasing,takže to nájemce nebude řešit,ale další kupci budou nemile překvapeni, opět vydělá ten,kdo jej přebere po mně...Chehták

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
30-01-2016 04:41 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Rennie Offline
OSTRAVAK

Příspěvků: 6 557
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 11
Příspěvek: #5
RE: Renegade-antikorozní ochrana podvozku
Doktore ale to co se stalo se značkou Jeep a odflaknutou kvalitou má na starosti Mercedes pod který to chvíli patřilo.
Jinak musím uznat že Mercedes má něco do sebe. Máme 11 let starý ecko a nestačím se divit jak je vse precizní

Aristokrat Land Rover Discovery 3, 4,4l V8
Jeep 4 litr 97 drobek - PRODÁNO
Jeep Liberty KJ 3,7 V6 na ND, z motoru bude stůl Chehták
telefon 776 179 179
30-01-2016 05:00 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #6
RE: Renegade-antikorozní ochrana podvozku
(30-01-2016 05:00 PM)Rennie napsal(a):  Doktore ale to co se stalo se značkou Jeep a odflaknutou kvalitou má na starosti Mercedes pod který to chvíli patřilo.
Jinak musím uznat že Mercedes má něco do sebe. Máme 11 let starý ecko a nestačím se divit jak je vse precizní

Rennie,já nejsu arbitrem Mercedesu,to bych si ostatně zase nepořídil Jeep,ale jestliže je celý auto jako ten podvozek,tak mě potěš... U auta za 900 tis bych tohle nečekal,naštěstí se tohle dá přestříkat ,ale dobrá reklama to není.Předpokládám,že výrobce už o tomto problému ví,ale zřejmě se nenašel nikdo,kdo by upravil technologický postup při nástřiku podvozku a poté stav zkontroloval,připomíná mi to Fiaty 90.let,který byly rovněž co do ochrany před korozí odflákutý.
F...ehler I...n A...llen T...eilen

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
30-01-2016 05:09 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #7
RE: Renegade-antikorozní ochrana podvozku
Fiat byl vzdy rezatej uz na prospektech Chehták

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
30-01-2016 05:14 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #8
RE: Renegade-antikorozní ochrana podvozku
řešíte kraviny s nástřikem, sorry, ale takhle může kvalitu výroby posuzovat skutečně jen laik. Proti korozi je důležitej nástřik dutin a ne tahle patlanina.
Ten navařenej vrut pochopitelně nejde zkrz podlahu, když trčí z nosníku, ten je tam prostě navařenej na uchycení něčeho třeba pro jinou motorizaci, nebo jinou výbavu, nebo ho jenom používaj při technologii výroby, nebo ho tam prostě debilní manažer nařídil navařit.

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
30-01-2016 05:27 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro standa.t za tento příspěvek:
kubas, Harley
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #9
RE: Renegade-antikorozní ochrana podvozku
(30-01-2016 05:27 PM)standa.t napsal(a):  řešíte kraviny s nástřikem, sorry, ale takhle může kvalitu výroby posuzovat skutečně jen laik. Proti korozi je důležitej nástřik dutin a ne tahle patlanina.
Ten navařenej vrut pochopitelně nejde zkrz podlahu, když trčí z nosníku, ten je tam prostě navařenej na uchycení něčeho třeba pro jinou motorizaci, nebo jinou výbavu, nebo ho jenom používaj při technologii výroby, nebo ho tam prostě debilní manažer nařídil navařit.

já jsem laik,v těch defektech nástřiku jsou skuliny,kde se drží voda a sůl a muže začít koroze, kastle komplet je pozink + lázeň , zda je něco nastříkáno do dutin z výroby, to netuším,ty vruty jsou tam schválně na skalpaci zvídavých laiků Chehták

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
30-01-2016 05:41 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 2 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro Dr.Ti. za tento příspěvek:
, Jarda K
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 114
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #10
RE: Renegade-antikorozní ochrana podvozku
těch skulin je tam desítky, o kterých vůbec nevíš, ten nástřik to nechrání proti vodě, ale proti mechanickýmu poškození, tím nástřikem jsou ucpaný různý škvíry, protože holá čersvě svařená kastle je prakticky jak řešeto.
Kastle pozink - kastle je pouze svařena ze slabě pozinkovaných plechu a to ještě ne ze sta procent, něco je i z obyčejnýho černýho, zpravidla. Žádný dodatečný pozinkování se nedělá. Máčená ta kastle je do nějaký základovky, ale je to hrozně slabá vrstvička, ta barva je řídká, aby toho pěkně stekla a nemuselo se to brousit. Opravdu aby ta ochrana byla kompletní, je nutno, aby v těch dutinách byl vosk

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
30-01-2016 06:33 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)