Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patálie s čidlem tlaku oleje
Autor Zpráva
CzechDave Offline
Amatérský jeepař

Příspěvků: 687
Připojen(a): 01-12-2013
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #1
Patálie s čidlem tlaku oleje
Tak, kolegové, málem jsem přišel o svého mazlíka Nasránek. Během cesty z Budějic do Ostravy mi u Pelhřimova prasklo čidlo tlaku oleje. Začalo téct proudem v místech, co je plastové pouzdro čidla nalisované na kovové těleso s šestihranem pro klíč. Přišel jsem na to jen díky tomu, že jsem si všiml lehoučkého dýmu za autem, jak byly větrem olejové kapky strhávány na výfukové potrubí, tlak na ukazateli ukazoval pořád OK hodnoty. Naštěstí s sebou vozím litrovku oleje a oleje neuteklo moc, jen deci nebo dvě podle měrky. A co teď, stojím uprostřed pustiny, rozpadlé čidlo v ruce a nic, čím bych ucpal díru v konsoli čidla.
Napadlo mne vzít klacík o průměru o něco větším než je stopka čidla se závitem, očistit ho, vrazit ho do dírky jako špunt a nějak to zafixovat, aby to moc nesáklo a dojel jsem s tím zpět do Budějic. Fungovalo to, sice to vlhlo, ale jet se dalo. Během jízdy jsem každých pár km zastavoval a kontroloval klacík, zda drží a hladinu oleje, zda neubývá. Potud vše OK.
Co čert nechtěl, asi kilák před garáží liftery začaly klapat, takže jsem okamžitě vypnul zapalování a doklouzal ke krajnici. Zpod kapoty dým, motor zachlístaný od oleje a klacík nikde ble_ju. Naštěstí jsem asi zasáhl včas, ve vaně ještě kapka oleje byla a měl jsem ještě litrovku zásobu a zbytek klacíku. Zase jsem to ucpal, dolil olej a dílem na neutrál na přídavce a vypnutým motorem, dílem přískoky dokulhal s autem do garáže.
Otvor jsem nouzově ucpal gumovým kolíkem, aby z něj nekapal olej, dolil hladinu a zkusil jsem to na několik sekund nastartovat. Motor naskočil krásně a zněl zase dobře... ale kdo ví, co všechno se stalo Zklamánek.
Holt od teď budu v autě vozit náhradní čidlo přesně pro tyhle případy. Jinak konstrukce čidla je tak zprasená, že může dojít ke zničení motoru, aniž by se dalo něco poznat Nasránek. Tady udělali američtí soudruzi fakt kurva chybu.


Přiložené soubory Miniatury
   

Ex-policejní Jeep XJ Cherokee '94, 4.0HO + automat, Benzín + LPG
*** Řídit pod vlivem omamných látek je nezákonné s jedinou výjimkou: řídit pod vlivem Jeepa. ***
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05-03-2016 11:57 AM od CzechDave.)
05-03-2016 11:55 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 20 170
Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 90
Příspěvek: #2
RE: Patálie s čidlem tlaku oleje
ještě že to je Jeep a jde opravit klacíkem PalecNahoru , kdybys měl Tuareg, bylo by to asi dražší Chehták

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
05-03-2016 12:09 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
kubas Offline
doktor bolíto

Příspěvků: 733
Připojen(a): 26-12-2013
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #3
RE: Patálie s čidlem tlaku oleje
jsou to stary auta,tak se s tim musi pocitat,ze se muze pokazit cokoliv.stejne to nema zadnou hodnotu,teda pro nekoho jen tu srdecni..:-)
05-03-2016 01:10 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Příspěvků: 967
Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #4
RE: Patálie s čidlem tlaku oleje
To čidlo se většinou nakrapne při snaze povolit olejovy filtr zezhora, trci i s konektorem přesně tam, kam strkas pazoury a je to hned, ne ze bych to teda zazilChehták

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
05-03-2016 01:25 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 026
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #5
RE: Patálie s čidlem tlaku oleje
(05-03-2016 11:55 AM)CzechDave napsal(a):  Jinak konstrukce čidla je tak zprasená, že může dojít ke zničení motoru, aniž by se dalo něco poznat Nasránek. Tady udělali američtí soudruzi fakt kurva chybu.

Jj,posrali to.Měli udělat čidlo na čidlo,kdyby náhodou někomu prasklo.
Jak pak to maj vyřešený jiný značky? Nápadík

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
05-03-2016 03:02 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
CzechDave Offline
Amatérský jeepař

Příspěvků: 687
Připojen(a): 01-12-2013
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #6
RE: Patálie s čidlem tlaku oleje
Jiné značky to mají řešeny tak, že v případě fatální poruchy čidla skrz něj "nenápadně" nevyteče celá olejová náplň motoru. To je to, co mi vadí na konstrukci tohoto konkrétního (ne jen) Jeep čidla. Jinak tohle porouchané čidlo jsem měnil někdy před třemi lety, předchozí zařvalo na úplně stejnou závadu, jen olej tentokrát protékal konektorem a zase nejhoršímu zabránila náhoda - při couvání jsem si všiml, že auto za sebou nechává olejové tečky na asfaltu Nasránek. V obou případech čidlo posílalo na ukazatel uvěřitelné hodnoty tlaku, jen z něj tekl olej...
Přijde mi, že tohle je neblahá vlastnost toho čidla. Docela se mi nezdá, že by si toho nikdo odpovědný nebyl vědom, ale asi se "katovaly kosty", tak to nikdo neřešil. Taky mne napadlo, že bych si do motoru dodělal ještě jedno čidlo třeba z feldy, které by v případě zmizení olejové náplně rozsvítilo na palubce červenou kontrolku; holt je to čidlo čidla. Nebo preventivně měnit čidlo každé dva roky.

Ex-policejní Jeep XJ Cherokee '94, 4.0HO + automat, Benzín + LPG
*** Řídit pod vlivem omamných látek je nezákonné s jedinou výjimkou: řídit pod vlivem Jeepa. ***
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 05-03-2016 06:40 PM od CzechDave.)
05-03-2016 06:36 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
kubas Offline
doktor bolíto

Příspěvků: 733
Připojen(a): 26-12-2013
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #7
RE: Patálie s čidlem tlaku oleje
menit cidla preventivne,je stejny jako preventivni kontroly u lidi.pokud onemocnis tesne po kontrole,dalsi preventivni je uz pozde.to je trochu slabina.takze menit cidla preventivne neni reseni...akorat tu pravdepodobnost,ze ti cidlo onemocni trochu snizisRozčarovánek
05-03-2016 07:28 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #8
RE: Patálie s čidlem tlaku oleje
(05-03-2016 06:36 PM)CzechDave napsal(a):  Jiné značky to mají řešeny tak, že v případě fatální poruchy čidla skrz něj "nenápadně" nevyteče celá olejová náplň motoru. To je to, co mi vadí na konstrukci tohoto konkrétního (ne jen) Jeep čidla. Jinak tohle porouchané čidlo jsem měnil někdy před třemi lety, předchozí zařvalo na úplně stejnou závadu, jen olej tentokrát protékal konektorem a zase nejhoršímu zabránila náhoda - při couvání jsem si všiml, že auto za sebou nechává olejové tečky na asfaltu Nasránek. V obou případech čidlo posílalo na ukazatel uvěřitelné hodnoty tlaku, jen z něj tekl olej...
Přijde mi, že tohle je neblahá vlastnost toho čidla. Docela se mi nezdá, že by si toho nikdo odpovědný nebyl vědom, ale asi se "katovaly kosty", tak to nikdo neřešil. Taky mne napadlo, že bych si do motoru dodělal ještě jedno čidlo třeba z feldy, které by v případě zmizení olejové náplně rozsvítilo na palubce červenou kontrolku; holt je to čidlo čidla. Nebo preventivně měnit čidlo každé dva roky.

Pokud ti to ukazovalo tlak, tak bys těžko jiným čidlem poznal, že se něco děje. A druhá věc, pokud bys dal vadnej filtr může se ti stát to stejný. Chehták
05-03-2016 10:30 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 26 026
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #9
RE: Patálie s čidlem tlaku oleje
To čidlo je běžná konstrukce jak ho používá řada jinejch motorů.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
05-03-2016 10:35 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #10
RE: Patálie s čidlem tlaku oleje
(05-03-2016 10:35 PM)Harley napsal(a):  To čidlo je běžná konstrukce jak ho používá řada jinejch motorů.

s tím já nerozporuju, ale to čidlo funguje na tlak, ne na množství oleje. Chehták
05-03-2016 10:36 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)