Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poraďte s výběrem - XJ nebo ZJ?
Autor Zpráva
ninetyone Offline
www.ivcrn.cz

Příspěvků: 5 670
Připojen(a): 16-09-2012
Přidat uživateli hodnocení 13
Příspěvek: #31
RE: Poraďte s výběrem - XJ nebo ZJ?
(29-08-2016 09:29 PM)SleepyDelegate napsal(a):  
(29-08-2016 09:06 PM)Harley napsal(a):  Měl jsem obě. Ani na jedno nemůžu říct nic špatnýho. Obě auta jsem měl upravený a používal je jako denní provozky jako jediný auto v rodině.
XJ jsem vyměnil za ZJ jednak s touhy po V8 a druhak,potřeboval jsem větší auto. Nějak si nevzpomínám,že bych u ZJ řešil nějakou závadu.
U XJ sem o problému s hadicí nikdy neslyšel ani o problémech s chlazením.
XJ jsem kupoval jako desetiletý(92rok) ZJ 5,9 jako osmiletý (98rok)

Z toho co píšeš se zdá, že jsi obě auta měl docela nová a asi s malým nájezdem. Ale když si projdu inzeráty, tak jak ZJ tak XJ už skoro nejde sehnat pod 200.000km. Což bude možná trochu rozdíl proti tvým zkušenostem... Navíc u tvého ZJ s 5.9 motorem by měla být nejlepší(nejsilnější) možná převodovka...

Takže se zeptám takhle: kdo máte ZJ s nájezdem přes 200.000, jak často se něco podělá, co je náročnější na servis? Nerad bych pořídil auto aby pořád jen stálo v servisu. Navíc, v případě cesty do Rumunska je docela problém, když se člověk nemůže spolehnout... Jak jste na tom, je na vaše ZJ spoleh? Když odejde převodovka, jaké jsou možnosti v ČR?
muj pripad. snad vyjimka, musim verit ze vyjimka. zavad tam bylo vic, nebudu je ani vsechny jmenovat, fatalni zavada motor ktery jsem nebyl schopny vyresit. koupeno za 160000 investovano 100000 nakonec v zoufalstvi prodano (nebo spis darovano) za 31000. ted ho ma Paulie a resi ten motor dal. jak rikam je to jeden extrem, druhy extrem je ze nekdo koupi a nemusi tam opravovat nic. to mi pride taky jako extrem. realita je asi nekde mezi. ale nebylo by spravny domnivat se ze je to nejak nadprumerne spolehliva technika, neni. a cim vic nazoru civ uzivatelu, tim lepsi mnozina dat a predstava o realu

88 Lincoln Town Car • 91 Mercury Grand Marquis • 90 Lincoln Town Car • Big V8 Luxury • RIP

02 Audi A8 • 07 Subaru B9 • 97 Jeep ZJ • 00 Renault Clio • Compact Daily

***Mr. Nobody***
30-08-2016 01:25 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
ninetyone Offline
www.ivcrn.cz

Příspěvků: 5 670
Připojen(a): 16-09-2012
Přidat uživateli hodnocení 13
Příspěvek: #32
RE: Poraďte s výběrem - XJ nebo ZJ?
(29-08-2016 09:38 PM)KaCzaba napsal(a):  Spoleh ti popise asi StandaTa nespoleh treba Malcolm :-D

To jsou idealni exemplari kazdy z jedne strany barikady :-D
ano, presne. Standa pres 300000 km a bez problemu, spokojenost, ja mel zkusenost spatnou. hodne zalezi na kusu jaky sezenes. kdyz je spatny, toho trapeni se nezbavis, dobry kus verim ze bude bezproblemovy s minimalnima nakladama

88 Lincoln Town Car • 91 Mercury Grand Marquis • 90 Lincoln Town Car • Big V8 Luxury • RIP

02 Audi A8 • 07 Subaru B9 • 97 Jeep ZJ • 00 Renault Clio • Compact Daily

***Mr. Nobody***
30-08-2016 01:28 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #33
RE: Poraďte s výběrem - XJ nebo ZJ?
ty vole valim_se_smichy
30-08-2016 01:29 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Wily za tento příspěvek:
ninetyone
ninetyone Offline
www.ivcrn.cz

Příspěvků: 5 670
Připojen(a): 16-09-2012
Přidat uživateli hodnocení 13
Příspěvek: #34
RE: Poraďte s výběrem - XJ nebo ZJ?
(29-08-2016 09:44 PM)SleepyDelegate napsal(a):  Tak nějak jsem to také pochopil, že XJ s AW4 je držák... Asi to nebude úplně nesmrtelné, ale pořád je to respektovaná převodovka...

Naopak na americkém Jeepfóru se o převodovkách od Chrysleru (tedy ZJ) mluví dost špatně... Což bohužel značně zvyšuje mou nervozitu... Je tu na fóru pár servisáků s dobrými referencemi, třeba se mi dostane nějaké kvalifikované odpovědi od člověka, kterému prošlo už hodně aut rukama... :-)
dam Ti tu par prikladu. od mistnich clenu

Pelany, XJ motor 4.0 praskla hlava nebo nejaka dalsi zavada, ted to resi (uz se tu nevyskytuje)
Harley, JK zavada prevodovky, myslim ze zpatecka, zpusobene nevhodnym vyprostovanim (Harley upresni, nechci so vymyslet)
Ninetyone ZJ 5.2 (Malcolm) zavada motoru, zatim nevyresena, ted to resi Paulie kteremu jsem ZJ prodal

a pak je spousta spokojenejch uzivatelu co nemaj problemy. tady jsem uvedl jen par konkretnich fakt o nejakych tech potizich

88 Lincoln Town Car • 91 Mercury Grand Marquis • 90 Lincoln Town Car • Big V8 Luxury • RIP

02 Audi A8 • 07 Subaru B9 • 97 Jeep ZJ • 00 Renault Clio • Compact Daily

***Mr. Nobody***
30-08-2016 01:33 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #35
RE: Poraďte s výběrem - XJ nebo ZJ?
zavady jsou u všech aut, a je jedno co je to za značku ať je to americká, evropská nebo japonská.
A stojím si za tím, že by u většiny stačilo to správně servisovat. A to platí i u dieselů co jsou v Jeepech. Utrhaný štefty v hlavách, protože to má mechanik v ruce atp. Chehták
30-08-2016 01:38 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 4 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro Wily za tento příspěvek:
Pakosta, mik, Harley, ninetyone
ninetyone Offline
www.ivcrn.cz

Příspěvků: 5 670
Připojen(a): 16-09-2012
Přidat uživateli hodnocení 13
Příspěvek: #36
RE: Poraďte s výběrem - XJ nebo ZJ?
potvrzeni v podstate toho, co jsem napsal ja. ja a par dalsich je jeden extrem, ktery meli spatnou zkusenost, a pak je tu druhy priklad tech co jen kupujou bensin, a jezdi.

88 Lincoln Town Car • 91 Mercury Grand Marquis • 90 Lincoln Town Car • Big V8 Luxury • RIP

02 Audi A8 • 07 Subaru B9 • 97 Jeep ZJ • 00 Renault Clio • Compact Daily

***Mr. Nobody***
30-08-2016 01:55 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Harley Offline
Pražák

Příspěvků: 25 922
Připojen(a): 25-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 72
Příspěvek: #37
RE: Poraďte s výběrem - XJ nebo ZJ?
(30-08-2016 01:33 PM)ninetyone napsal(a):  
(29-08-2016 09:44 PM)SleepyDelegate napsal(a):  Tak nějak jsem to také pochopil, že XJ s AW4 je držák... Asi to nebude úplně nesmrtelné, ale pořád je to respektovaná převodovka...

Naopak na americkém Jeepfóru se o převodovkách od Chrysleru (tedy ZJ) mluví dost špatně... Což bohužel značně zvyšuje mou nervozitu... Je tu na fóru pár servisáků s dobrými referencemi, třeba se mi dostane nějaké kvalifikované odpovědi od člověka, kterému prošlo už hodně aut rukama... :-)
dam Ti tu par prikladu. od mistnich clenu

Pelany, XJ motor 4.0 praskla hlava nebo nejaka dalsi zavada, ted to resi (uz se tu nevyskytuje)
Harley, JK zavada prevodovky, myslim ze zpatecka, zpusobene nevhodnym vyprostovanim (Harley upresni, nechci so vymyslet)
Ninetyone ZJ 5.2 (Malcolm) zavada motoru, zatim nevyresena, ted to resi Paulie kteremu jsem ZJ prodal

a pak je spousta spokojenejch uzivatelu co nemaj problemy. tady jsem uvedl jen par konkretnich fakt o nejakych tech potizich

To píšeš píčoviny.To už do toho seznamu musíš taky vyjmenovat opravy s důvodů bouraček,píchnutý pneu a došlej benzín.
Že sem spálil špatným použitím převodovku není problém výrobce ale mantáka za volantem.
Že Tvůj bejvalej motor je vysranej,je opět,jak vidno dle fotek a popisu,protože ho někdo prasácky opravil nebo se v něm hrabal.

07 Jeep Wrangler JK Unlimited X 3,8 V6-automat-2,5" lift-33" BFG A/T, 4.88, Selec Trac, AEV hood,Flowmaster50. 1J4GA39117L105111

http://www.profiperform.cz
https://www.facebook.com/profiperformpraha/

https://www.nova434.cz
30-08-2016 02:31 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 3 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro Harley za tento příspěvek:
whitedevil, ninetyone, IgorS
lucius Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 6 592
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 41
Příspěvek: #38
RE: Poraďte s výběrem - XJ nebo ZJ?
Ja se nemužu vyjadřit ani k v8 ani k automatu. Protoze to nemám. Ale kdybych si měl teď vybrat šel bych do toho orvise JazykoPlaz
Já svýho kupoval jako off a větší část peněz po koupi padla jen úpravy. Opravy jako takový byly spíše spotřebka. Těsnění , rozvoďak, brzdy ... Jako u každého starého auta s najezdem 300 000km

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen Detroit 25.9.1992;
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
30-08-2016 02:44 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pipos4x4 Offline
Jeep x Jeeb

Příspěvků: 4 415
Připojen(a): 22-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #39
RE: Poraďte s výběrem - XJ nebo ZJ?
Mel jsem 3-4roky ZJ 5,2V8 rv98 od 100tkm do 265tkm, tahal z 50% podval, slapalo to super, resil jsem zadni ložiska, manzety pr. poloos, kabely, vicko rozdelovace, hlasic chladici kap., hlasic ostrik.kapaliny, termostat a vyusteni, prejel jsem si predni sklo ze svetlometu +schanel další a cistil paraboly a lepil nova skla do obou svetel.Pak obligatne pistky brzd,silace v ramenech, kosti stabiku,nejakej cep, ložiska servopumpy tot snad vse. Polykac kilometru - 1000km zadnej problem

pak dva roky XJ 4,0 HO, rv95, najeto malo během stavby RD, kola 31 MT, +2" podvozek Pro comp, vse zapsano, ale bylo to slaby na 3,5t karu, vzadu malo mista - hlavne tam prolest dverma, drncal ten tuhej zadek na listi/potreboval cca 400kg zateze/, resil jsem jen vzlinajici olej v rozdelovaci a dalkac.
Duvod prodeje byl motor-po V8 to proste neslo, a místo vzadu, všichni mi kamosi maj 2,00m a 130kg............
Jinak se to všude veslo, propletalo kolem stromu atd......ale dalku uz to nebylo jako ZJ

Pak Wj V8 rv00 doted cca 8let a dalku tez zadnej problém

Jeeb G Ch 4,7 V8-LA +6,5'',NV 241, diff 4.625+AVM, 2x TJM Lock,37" Trepy,THY-637Y-C+ 200Cell+Flowmaster70 3'',Superchips, Throttle 70mm,Talon 9.5-BOW II..
https://www.youtube.com/watch?v=fZqO_O_X0UQ
https://www.youtube.com/watch?v=-c2yVLHD0uA
http://pipos4x4.rajce.idnes.cz/
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 30-08-2016 03:51 PM od pipos4x4.)
30-08-2016 03:46 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro pipos4x4 za tento příspěvek:
PavelP
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Příspěvků: 966
Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #40
RE: Poraďte s výběrem - XJ nebo ZJ?
Obojí, jak ZJ tak XJ jsou super spolehlivý auta. Stačí je dobře servisovat, auto poslouchat, vnímat.. Obojí je na servis jednoduchý a vyskytující se závady jsou většinou snadno diagnostikovatelné.

Kdyby XJ bylo o 10% větší, bylo by dokonalé.

Ten Pakostův Orvis je za 120 zadarmo, auto s jasnou historií, malým nájezdem a ještě taková limitka. Kolik jenom já znám ZJček, který sice stály 60-70 při nákupu, dneska je v nich 2x tolik a stále jsou to paštiky.. Já být na trhu pro ZJ, vůbec nic neřeším, zálohuju to a čekám na povel k odvozuPalecNahoru

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
30-08-2016 05:06 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 4 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro MartyHQ za tento příspěvek:
ninetyone, Rennie, Harley, lucius
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)