Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XJ Mártyho HQ další geneze....
Autor Zpráva
McLir Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 138
Připojen(a): 02-03-2012
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #1
XJ Mártyho HQ další geneze....
Loni jsme si s Mártym HQ plácli a Comanche dostal mladšího brášku Mrkálek

   

Celá historie XJ od nákupu v Německu až po finále všech odvedených prací je hezky popsána v tomto vlákně :

http://www.jeepforum.cz/showthread.php?tid=981

Původně jsem si myslel, že auto zůstane tak jak je a chvíli si budu bez investic jen užívat, ale člověk míní... Nevěřícník

Marty HQ směřoval postupné úpravy XJčka spíše do silničního provozu, u mne je to naopak, na to mám Comanche.
Já potřebuji se psama jezdit lesy, louky a občas si vyčistit hlavu v terénu.
Po zimě tedy první krok byla výměna ATček za 31“ MT BF Goodrich a tím i nutnost poladit podvozek.
Tlumiče na zadku byly nějaký homemade s možností přifouknutí vzduchem, tam se kola vešly, ale předek s 2“podložkama byl nízkej.
Po diskuzi s Mártym a Olíkem z Memtechu, kam to auto celkově koncipovat, jsme se domluvili na montáži kitu RE 3,5“, panhardky, výztuhy rámu C-rok k převodce, nových tlumičích RE a tlumiče řízení Rancho.
Zároveň jsme se domluvili na kosmetických dodělávkách (výměna šedé palubky za světlou k barvě interiéru), vyhození immobilizeru a ošetření karoserie uvnitř i vespod. Odhad týden práce :)

   

Prvním překvapením byla po odkrytí koberce opět prorezlá podlaha u řidiče, přestože ji Márty HQ nechal v roce 2013 vyvařit a ošetřit.

   

Takže komplet interiér ven včetně bomby, kontrola celého spodku (ještě jedna malá díra u zadních sedaček) a vše zavařit.
Následně očištění podlahy a komplet nátěr.

   

Současně odstrojení dveří a všechny spáry kastle/dveře ošetření voskem Dinitrol.
Nakonec podvozek ošetřen 2x.
Současně v této fázi proběhla výměna palubky za světlou a odstranění immobilizéru.

   

   

   

Montáž 3,5“ RE na předku a výztuhy C rok proběhla celkem bez problému, bylo potřeba jen předělat a seřídit dorazy.

   

   

   

   

   


Zadek byl o něco složitější.
Původní tlumiče měly převařené držáky, takže se muselo přizpůsobit a lehce zesílit jejich uchycení.
Zároveň byly potřeba vyměnit věsny na listech, které se někdo už pokoušel nezdařile dostat ven. Bylo nutné je v zásadě rozporcovat a doslova vytrhat z karoserie. Následně pak vše opět uvést do funkčního stavu s novejma.

   

   

   

Dalším krokem byla výměna NV 242 selectrac s drážkama za SYE, správné vyosení zadní nápravy pomocí klínků a prodloužení zadního kardanu.

   

   

Z plánované práce na týden se stal více jak měsíc, ale auto je opět plně funkční se zachováním decentního vzhledu, tak jak jsem si přál Chehták

   

   

Díky moc klukům z Memtechu za trpělivost, perfektně odvedenou práci a taky super cenu JazykoPlaz

XJ 4.0 manuál
MJ 4.0 manuál
ex ZG 5.9 LX
ex ZJ 5.2 Limited
Chrysler Grand Voyager Limited Stow´n Go
Golf 4 1.6 74kW chip
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 15-09-2016 08:42 AM od McLir.)
15-09-2016 08:08 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 8 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro McLir za tento příspěvek:
IgorS, mik, Marty, Pakosta, Harley, MartyHQ, ninetyone, Olík
IgorS Offline
360FOTO.tirol

Příspěvků: 358
Připojen(a): 19-03-2014
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #2
RE: XJ Mártyho HQ další geneze....
Super praca a pekne zdokumentovane PalecNahoru

Dodge Durango Limited 5.7 HEMI ´08 +LPG / Daihatsu Terios 4x4 1.2

Ex: Jeep WH 3.7 4x4 + LPG 06 | Jeep XJ 2.5L ´93 | Jeep KK 3.7 V6 + LPG ´08
...BMW E46 325ti | BMW E36 323i | Fiat Stilo MW | Mitsubishi L300 karaván | Fiat Fiorino | Lada Niva | Subaru Libero 4x4 | + zopár Škodoviek
15-09-2016 08:23 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro IgorS za tento příspěvek:
McLir
Marty Offline
V8

Příspěvků: 545
Připojen(a): 01-02-2012
Přidat uživateli hodnocení 4
Příspěvek: #3
RE: XJ Mártyho HQ další geneze....
Jsem rád že jsi spokojený Chehták

Memtech Automotive - Jeep, Chrysler, Dodge - servis, diagnostika, úpravy
´94 YJ V8
´03 TJ
´97 BR
´91 XJ
´03 DR
15-09-2016 09:08 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Marty za tento příspěvek:
McLir
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Příspěvků: 966
Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #4
RE: XJ Mártyho HQ další geneze....
Pěkné hosiPalecNahoru

Zadní tlumiče nebyly žádný homemade, ale air lift gabriel, které kdyz si to kupoval byly úplně nové.. Já jsem ještě lepší nepoznal (u listů samo..)

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
15-09-2016 12:09 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
McLir Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 138
Připojen(a): 02-03-2012
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #5
RE: XJ Mártyho HQ další geneze....
(15-09-2016 12:09 PM)MartyHQ napsal(a):  Pěkné hosiPalecNahoru

Zadní tlumiče nebyly žádný homemade, ale air lift gabriel, které kdyz si to kupoval byly úplně nové.. Já jsem ještě lepší nepoznal (u listů samo..)
No tak já zjistím v jakém jsou po vyndání stavu a případnému zájemci jsou k dispozici ;-)

XJ 4.0 manuál
MJ 4.0 manuál
ex ZG 5.9 LX
ex ZJ 5.2 Limited
Chrysler Grand Voyager Limited Stow´n Go
Golf 4 1.6 74kW chip
15-09-2016 12:15 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Master Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 642
Připojen(a): 03-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 1
Příspěvek: #6
RE: XJ Mártyho HQ další geneze....
Tyyy jo, super práce. Se divím, že to tak hnije. Já snad radši ani nikdy koberec vevnitř vyndávat nebudu :)
30-09-2016 09:37 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)