Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Frankieho Orvis
Autor Zpráva
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #1
Frankieho Orvis
Tak jsem dnes překonal svůj vnitřní odpor a plácl si s majitelem Orvise, který dřív patřil dráčkovi. Na vysvětlenou - dráček ho před 4 měsíci prodal nějakému dobrákovi od Jihlavy za 60tis, ten ho v prosinci prodal jinému dobrotivci z Písku. Toho s autem vyhodila manželka hned ten den co s ním domů přijel, protože zapoměl na zahradě vykopat ropný vrt a tak ho prodal klukovi z Jablonce, který ho měl asi měsíc. A protože přišel o dílnu a nemá kde parkovat své dva další Jeepy (XJ a Wrangler) a k tomu cca 20 motorek, tak se rozhodl Orvise prodat. Jediný, kdo na transakci vydělal je zřejmě dobrák z Jihlavy, který Orvise prodal se ziskem cca 30% a ještě prodal vymontovanou 249 přídavku, protože tu dráček prodával s Orvisem a ke mě už se nedostala. Takže já jsem dnes vyndal z portmonky 82tis za Jeepa, který dráček prodal za 60... Když jsem tam jel, řekl jsem si, že pokud se mi nebude vysloveně líbit, tak ho nevezmu. A on se mi líbil... :-)

Teď k autu:
Motor má velmi hladký chod. V motorovém prosotru nic nehrká, nerachtá, nepíská, nevydává žádné pazvuky. Motor údajně hodně žere (průměr přes 20l, dálka prý zajeta i za 15l, ale to musím vyzkoušet sám). Pokud ano, napadá mne několik důvodů, budu rád za další tipy: špatný sensor teploty vody, špatné těsnění na manifoldu, netěsný výfukový potrubí před O2 senzory, vadný MAP senzor. Napadá vás něco dalšího?

Převodovka řadí velmi pěkně. Jediný problém je, že 242 byla namontovaná ve spěchu a páka neumožňuje zařadit 2WD, protože už je nadoraz vepředu a naráží do kulisy. Buď je špatně seřízené táhlo, nebo ta páka na přídavce, Marty, který to montoval si jen vzpomíná, že dráček spěchal a tohle si chtěl poladit sám. Takže budu jezdit na Fulltime 4WD, dokud to nějak nespravím...

Zespodu se občas ozývá rachot, který zmizí když se šlápne na koncovku výfuku. Potrubí se opírá o spodek a drnčí, toto bude další snad jednoduchá úprava... Mimochodem, koncovka výfuku je rezavá jak liška...

Karoserie je ve slušném stavu, rantly dveří zevnitř začínají kvést, takže navštívíme karosáře, který opraví i prahy. Ty jsou dobře zamaskované pro STK, ale já vím, že jsou sežrané. Podle obou majitelů se kterými jsem mluvil (současný a dráček) je zbytek podvozku výjimečně zachovalý, tak snad to budou jen ty prahy.

Interiér je špatný. Respektive, sedačky potrhané tak, že nepůjdou snadno opravit (takové ty kity na opravu koženky), čalounění střechy přichycené nějakými připínáčky a padá a padá... Napadá někoho jak spravit ty sedačky a nedat za to ranec? Použité Orvis sedačky se budou shánět špatně, takže jedině koupit koženku v příslušné barvě a nechat přešít. Má s tím někdo zkušenosti?

Pár dalších závad: Zadní okno nejde otevřít. Zadní stěrač nefunguje. Čidla otevření dveří nefungují (až na to u spolujezdce, to jediné funguje).

Auto teď ještě stojí u původního majitele, protože jsem neměl jak s ním odjet a původní majitel mi jej přehlásí a pak si ho odvezu (asi o víkendu). Udělám pár fotek pak... Ostatně dráčkovo vlákno je v této sekci také...

No tak je ze mě konečně jeepař... Chehták

Mimochodem, díky Pakostovi a taky Martymu za telefonické konzultace ohledně auta obecně a ohledně té 242... PalecNahoru
31-01-2017 10:19 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
MartyHQ Offline
denně s Jeepy

Příspěvků: 967
Připojen(a): 09-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #2
RE: Frankieho Orvis
Vítej zdePalecNahoru

Mám ale dojem, ze na pridavce šlo radit vše, po montáži, možná někdo něco ladil nebo zrasil později.. příčin muže být více, proč se tomu teď nechce..

Chce to šikovného calounika, u orvisu povinnost..

Ať slouží..

1999 XJ 4.0, auto, 4,10, Moab, Akebono, WJ steering
72 Charger - BB project
31-01-2017 10:32 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Pakosta Pryč
Čechy Čechům

Příspěvků: 13 923
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 199
Příspěvek: #3
RE: Frankieho Orvis
Tak uz jsme tu vsichni majitele Orvise 5.2 v CZ. To je pro JF zase jedna dosazena meta. Gratulace. Ani nevis jak jsem rad ze jsi to koupil.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

WJ 01 Limited 4,7 - K&N sání, BBK 70 klapka, Magnaflow,FM, 3" roura, Addco stabíky, BDS 2" pružiny, tlumiče Rancho 9000xl, silentbloky v ramenou Silentbloky.cz, led rampa by Zila.
MJ 87 2,5i manual a tak to zůstane. Zatím ve stádiu repase
XJ 93 4.0 HO před stavbou
KJ 02 3.7 V6 civil.
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01-02-2017 06:49 AM od Pakosta.)
01-02-2017 06:49 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Pakosta Pryč
Čechy Čechům

Příspěvků: 13 923
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 199
Příspěvek: #4
RE: Frankieho Orvis
Jo a dnes jsem toho meho vzal na vejlet do prace. Koukal jse co sviti na palubaku za spotrebu a je tam dlouhodoba 15.5. Jak je to tam dlouho netusim. Naposled jsem s tim byl pred 3 nedelema na Prebuzi a tam jsem jezdil v miste na snehu v modu kraveni. To by mohlo tu spotrebu trosku pojebat tak myslim ze by realita mohla byt 15 nebo trochu mene.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

WJ 01 Limited 4,7 - K&N sání, BBK 70 klapka, Magnaflow,FM, 3" roura, Addco stabíky, BDS 2" pružiny, tlumiče Rancho 9000xl, silentbloky v ramenou Silentbloky.cz, led rampa by Zila.
MJ 87 2,5i manual a tak to zůstane. Zatím ve stádiu repase
XJ 93 4.0 HO před stavbou
KJ 02 3.7 V6 civil.
01-02-2017 07:00 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #5
RE: Frankieho Orvis
(01-02-2017 06:49 AM)Pakosta napsal(a):  Tak uz jsme tu vsichni majitele Orvise 5.2 v CZ. To je pro JF zase jedna dosazena meta. Gratulace. Ani nevis jak jsem rad ze jsi to koupil.

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Ty seš rád, že nemusíš prodat toho svého... Ubral jsem ti dilema... Mrkálek

Dík, někdy přijedu ať vidím kam se mám dostat ohledně stavu...
01-02-2017 08:19 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Pakosta Pryč
Čechy Čechům

Příspěvků: 13 923
Připojen(a): 30-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 199
Příspěvek: #6
RE: Frankieho Orvis
Presne. Na stav budeme muset jet na studium do Aše

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

WJ 01 Limited 4,7 - K&N sání, BBK 70 klapka, Magnaflow,FM, 3" roura, Addco stabíky, BDS 2" pružiny, tlumiče Rancho 9000xl, silentbloky v ramenou Silentbloky.cz, led rampa by Zila.
MJ 87 2,5i manual a tak to zůstane. Zatím ve stádiu repase
XJ 93 4.0 HO před stavbou
KJ 02 3.7 V6 civil.
01-02-2017 08:25 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
lucius Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 6 602
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 41
Příspěvek: #7
RE: Frankieho Orvis
docela vysoká cena na tolik závad, který jsi viděl pouhým okem
jinak gratuluju Mrkálek

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen Detroit 25.9.1992;
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
01-02-2017 08:32 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #8
RE: Frankieho Orvis
Já bych ty závady asi všechny neviděl pouhým okem, já jsem o nich věděl od dráčka, kde je všechny popisoval ve svém vlákně a taky mi je pak potvrdil emailem... Cena asi trochu vyšší, přeci jen dráček ho prodával za 60, ale jak říkám, mě se líbil a je to Orvis, což pro mě osobně má taky nějakou hodnotu...

Druhá možnost byla vzít toho od Pakosty, ale ten by nešel pod 120 (tam by se spíš cítil, že se nechal okrást) a to je 38tis rozdíl, za který bych tohoto měl uvést do pěkného stavu taky...
01-02-2017 09:19 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #9
RE: Frankieho Orvis
(01-02-2017 08:25 AM)Pakosta napsal(a):  Presne. Na stav budeme muset jet na studium do Aše

Odesláno z mého SM-G900F pomocí Tapatalk

Proč do Aše? Tam bydlí Rezlan? Chehták
01-02-2017 09:21 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
sam Offline
profesionální rýpal

Příspěvků: 3 238
Připojen(a): 15-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 15
Příspěvek: #10
RE: Frankieho Orvis
Chytrý kluk. Mrkálek

WG 2,7 CRD, 2004,úprava ADVENTURES
Chrysler PT Cruiser 2001
Dodge Charger 1973
01-02-2017 09:35 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)