Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prasklina na předním skle
Autor Zpráva
PetrSlepicka Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 1
Připojen(a): 21-02-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Prasklina na předním skle
Tak se mi stalo, že mi od jedoucího kamionu vletěl kamínek do předního skla a udělal ďůlek a teď řeším co dělat. Na http://kralmotoru.cz/media/oprava-predni...automobilu jsem se dočetl, že existuje nějaká technologie Glass Repair, která skryje prasklinu i o délce 30 cm a stojí to prý kolem 1000 Kč. Nemáte s tím někdo zkušenost? Opravdu to skryje nebo to bude pořád vidět? Nechce se mi vyměňovat celé přední sklo :(
21-02-2017 08:57 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Tom Offline
-

Příspěvků: 811
Připojen(a): 20-09-2013
Přidat uživateli hodnocení 7
Příspěvek: #2
RE: Prasklina na předním skle
klasická hvězdička lze opravdu zacelit a cena se pohybuje kolem 1000 kč. Nesmí však být ve výzoru řidiče (obecně je to záběr řidičova stěrače) a prasklina nesmí být do kraje skla. 30cm dlouhou prasklinu se vyplatí dělat na autobusu (mnohonásobně vyšší pořizovací cena skla), je to náročné a dražší než 1000Kč.
Technologii opravy skla bych však přirovnal lepení vteřinovým lepidlem - pakliže se oprava povede, hvězdička skutečně opticky zmizí. Ale vždy zůstane pod určitým úhlem vidět. Speciální pryskyřice, kterou se praskliny plní, se vytvrzuje UV lampou. Bohuž UV od sluníčka je slušně jedovaté a tak pryskyřice podléhá stárnutí - žloutne a stává se křehkou. Oprava je fajnová jako nouzové řešení se životností kolem 1,5 roku. Předpokladem úspěchu celení je čerstvost a čistota praskliny. Čím starší prasklina, tím více bordelu se v ní nachází a pak už opticky nezmizí.

JK Crumb
CJ7 AMC304, Golden Eagle
Renegade Trailhawk
21-02-2017 09:11 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
televizekarel Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 511
Připojen(a): 01-12-2012
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #3
RE: Prasklina na předním skle
Taky jsem dostal kamínkem do skla. Důlek a pavouček asi jeden centimetr. Sklo jsem neměl pojištěný, tak jsem si to nechal opravit. Stálo to 600,- Kč, pavouček není vidět, důlek trochu ano. Ale když ti o něm neřeknu, tak si ho nevšimneš. Stejně mi dal nějaký papír, kdyby si toho všimnuli na STK, tak že je to odborně opraveno. Byl jsem už dvakrát a nevšimli. Opravoval mi to
http://www.autoskla-kudrna.cz/?i=oprautoskel
Karel

Jeep WK2, 3.0 CRD V6. OVERLAND
21-02-2017 09:14 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
sevik Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 52
Připojen(a): 20-01-2013
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #4
RE: Prasklina na předním skle
Mě bylo na STK řečeno že prasklina do 3cm nevadí PalecNahoru
21-02-2017 09:24 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
televizekarel Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 511
Připojen(a): 01-12-2012
Přidat uživateli hodnocení 2
Příspěvek: #5
RE: Prasklina na předním skle
(21-02-2017 09:24 AM)sevik napsal(a):  Mě bylo na STK řečeno že prasklina do 3cm nevadí PalecNahoru
To je možný, ale když ji necháš neošetřenou, tak se začne rozjíždět.
K

Jeep WK2, 3.0 CRD V6. OVERLAND
21-02-2017 02:26 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)