Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Quadra Drive - jak má fungovat?
Autor Zpráva
PavelP Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 3 759
Připojen(a): 17-09-2013
Přidat uživateli hodnocení 13
Příspěvek: #11
RE: Quadra Drive - jak má fungovat?
(29-06-2017 12:33 PM)Renije napsal(a):  na OF to tam někdo popisoval:

Je tam nizkootáčkový gerotor, který při rozdílu otáček zadních a předních kol vytváří tlak oleje a ten tlačí na lamely, které postupně působí jako plynulá spojka až do 100% přenosu síly na přední nápravu.

Chápu jak to funguje, ale já chcí vědět proč to u mě hned po startu nefunguje a pak jo.

já jsem jednou zapadl na louce . Tak jsem to zkoušel jako pomalu dopředu -auto nejelo jenom hrabalo a nejelo nevím jestli jen zadek nebo i předek .Zkoušel jsem i na zpátečku sem tam a taky nic .Pak jsem mu naložil a najednou se auto rozjelo a hrabalo na všechny čtyři

Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 H.O. Overland Gaz LPG
BMW E 39 540 iA 4,4 V8 210 kW
Vosum hrnců je vosum hrnců,objem ničím nenahradíš JazykoPlaz
Fiat Ducato 120 Multijeet 2,3D
29-06-2017 02:55 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Renije Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 673
Připojen(a): 11-07-2014
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #12
RE: Quadra Drive - jak má fungovat?
(29-06-2017 02:51 PM)Wily napsal(a):  Tak to to vypadá http://image.fourwheeler.com/f/30739693+..._pump.jpg, to zamená, že pokud neni celá ta spojka v oleji, tak to nefunguje a to hned po startu neni a pokud stojíš z kopce nebo do kopce tak už vůbec ne.

Zkusím do ty přídavky ještě dolít.
Je možný že mi to tam mechanik nalil po otvor, čerpadlo nasálo olej a hladina klesla?

xj -> zj -> kj -> wg -> 95ZJ i6 + 01KJV6
773 678 45pět
29-06-2017 03:01 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #13
RE: Quadra Drive - jak má fungovat?
Ne. Čerpadlo pohání zadní kardan. Přídavka má totiž čerpadlo oleje pro mazání a díky tomu se dělá rozstřik v celé skříni.
29-06-2017 03:03 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pecik Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 57
Připojen(a): 16-12-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #14
RE: Quadra Drive - jak má fungovat?
Pánové, jako začátečník prosím o info:
Mám 2.7crd.
Mužu z kopečka přibržďovat tím, že snižuji rychlost na páce voliče 5-4-3 ? Neničí se automat. Dále jak používat redukci. Kdy zařazovat. Při P, nebo neutrálu ? A má smysl redukci používat když nic netahám ?
Díky
07-03-2018 07:20 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
marko250 Offline
JFcz-PoužíváČasto

Příspěvků: 266
Připojen(a): 02-01-2016
Přidat uživateli hodnocení 12
Příspěvek: #15
RE: Quadra Drive - jak má fungovat?
Voličem volíš maximální možnou zařazenou rychlost automatem.Pokud tam nakvedluješ 2 tak bude řadit jen 1-2 a dál nepůjde.Pokud to uděláš z kopce bez plynu vyvoláš podřazení a brždění motorem.
Redukce se dává jen a pouze s N a nejlépe jen zastavené vozidlo,mírná rychlost (5km/hod) jde taky, výš bych se bál poškození.Redukce neslouží k ježdění po silnici,ale v terénu pomalou rychlostí a nestabilní přilnavostí.Na silnici bys ji zničil(svor lamely difů)!Quadradrive dokáže poslat výkon na jedno kolo,když ostatní kloužou.Při klasickém režimu se klouzání(driftování atd.) dá dělat jen s vypnutým ESP na panelu ,i tak ještě otravuje,s redukcí se vypne samo a neotravuje.

Jakékoli řazení je ničení automatu.

Jeep Grand Cherokee Hemi 5.7 Limited/2005 US /ELPIGAZ 01
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 07-03-2018 09:29 PM od marko250.)
07-03-2018 09:28 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
PavelP Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 3 759
Připojen(a): 17-09-2013
Přidat uživateli hodnocení 13
Příspěvek: #16
RE: Quadra Drive - jak má fungovat?
(07-03-2018 07:20 PM)pecik napsal(a):  Pánové, jako začátečník prosím o info:
Mám 2.7crd.
Mužu z kopečka přibržďovat tím, že snižuji rychlost na páce voliče 5-4-3 ? Neničí se automat. Dále jak používat redukci. Kdy zařazovat. Při P, nebo neutrálu ? A má smysl redukci používat když nic netahám ?
Díky

Hlavně Tě musí poradit kolegové se stejnou motorizací .Kolega s 5,7 je mimo mísu a zrovna tak já s 4,7 HO , Já jsem ještě redukci v praxi nepoužil - pouze zkušebně .
Tahám přívěs cca 1,5 tuny a občas zapnu OBO nebo jak se to jmenuje ( tlačítko na řadičce ) čímž se řadí pouze do trojky což je přímý převod ( 4 a 5 ka jde do rychla ) a to OBO používám pouze v kopcovitém terénu.
Když jedu do lesa tak dám 2jku a jedu pomalu lesem i s přívěsem .1dničku jsem dával akorát jednou když jsem tahal auto z bláta - zahrabaný po nápravu.
Tak asi tak

Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 V8 H.O. Overland Gaz LPG
BMW E 39 540 iA 4,4 V8 210 kW
Vosum hrnců je vosum hrnců,objem ničím nenahradíš JazykoPlaz
Fiat Ducato 120 Multijeet 2,3D
07-03-2018 10:55 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Jarda K Offline
Vlašimský pózér

Příspěvků: 2 290
Připojen(a): 15-03-2013
Přidat uživateli hodnocení 10
Příspěvek: #17
RE: Quadra Drive - jak má fungovat?
Pokud by jsi chtěl sjet Brennerský průsmyk bez brždění motorem, musel bys stát na brzdě kolem 20 minut... Prostě to používej s rozumem. Stát na brzdě jak na rýči je hovadina. Kdyby to mělo zásadně ničit převodovku tak by to výrobce neumožňoval.
Pochopitelně, nejprve brzdou "nalaď" rychlost sjíždění a pak nakvedlej max. převodový stupeň. Pak už jen stačí si brzdou občas pomoci.

Redukci jsem použil třikrát. Tahal jsem Fabii z rybníka - ale to by asi šlo i nahulváta. / Tahal jsem naloženou dodávku po rozmoklé louce - to mělo smysl. / Za hustého sněžení, při cca 20cm sněhu, když jsem měl před sebou kopec se zatáčkou - možná předposraně, ale lepší než to tam strkat při zahrabání...

Si vis pacem, para bellum.
.... jen z mých mrtvých chladnoucích rukou.

Ex WG 2,7 CRD Limited '04 Chehták
08-03-2018 07:30 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pecik Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 57
Připojen(a): 16-12-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #18
RE: Quadra Drive - jak má fungovat?
(08-03-2018 07:30 PM)Jarda K napsal(a):  Pokud by jsi chtěl sjet Brennerský průsmyk bez brždění motorem, musel bys stát na brzdě kolem 20 minut... Prostě to používej s rozumem. Stát na brzdě jak na rýči je hovadina. Kdyby to mělo zásadně ničit převodovku tak by to výrobce neumožňoval.
Pochopitelně, nejprve brzdou "nalaď" rychlost sjíždění a pak nakvedlej max. převodový stupeň. Pak už jen stačí si brzdou občas pomoci.

Redukci jsem použil třikrát. Tahal jsem Fabii z rybníka - ale to by asi šlo i nahulváta. / Tahal jsem naloženou dodávku po rozmoklé louce - to mělo smysl. / Za hustého sněžení, při cca 20cm sněhu, když jsem měl před sebou kopec se zatáčkou - možná předposraně, ale lepší než to tam strkat při zahrabání...

Já dost často lítám po světě a většinou si pujčuji 4x4. Tak tam to neřeším, narvu tam co se dá. Ale vždy s rozumem. U svého auta bych se chtěl vyhnout tomu, abych nějak nekurvil automat. Koudelka říkal, nechtam D a jezdi. Ale přesně jak píšeš, když je velkej sjezd, tak si nenechám shořet brzdy. Prostě podle citu, dám 4,3,2 .
09-03-2018 09:47 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro pecik za tento příspěvek:
Jarda K
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvků: 21 828
Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 238
Příspěvek: #19
RE: Quadra Drive - jak má fungovat?
Kde jsou ty casy, kdy se lide chovali k pujcenym vecem jako k vlastnim. Pak neco pujc Chehták

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
09-03-2018 09:54 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pipos4x4 Offline
Jeep x Jeeb

Příspěvků: 4 415
Připojen(a): 22-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #20
RE: Quadra Drive - jak má fungovat?
(09-03-2018 09:47 AM)pecik napsal(a):  Já dost často lítám po světě a většinou si pujčuji 4x4. Tak tam to neřeším, narvu tam co se dá. Ale vždy s rozumem. U svého auta bych se chtěl vyhnout tomu, abych nějak nekurvil automat. Koudelka říkal, nechtam D a jezdi. Ale přesně jak píšeš, když je velkej sjezd, tak si nenechám shořet brzdy. Prostě podle citu, dám 4,3,2 .

Netusim zda WJ CRD to ma nejak lepe nez V8/vzhledem k memu uhelnemu odporu/, ale ja tam z 5 na 4 na 3 a 2 dat neumim postupne.

Umim dobrzdit na 80-90 a soupnout tam z pozide D na pozici 2 a tj na dvojku, kterou to posle ke 4000 ot/min a zacne brzdit motorem. Ale jak tam dat pri deceleraci 4ku a 3ku neumim.......... treba nekdo poradi a budu chytrejsi - i jsem na to hledal kit, kterym bych si moh manualne radit jako WK ale nenasel jsem nic

Spravna pripominka z "Praha": kdyz jedu na 5ku a vymacku OD, tak spadnu na 3ku, ....pak uz umim dat na dva ci jedna

Jeeb G Ch 4,7 V8-LA +6,5'',NV 241, diff 4.625+AVM, 2x TJM Lock,37" Trepy,THY-637Y-C+ 200Cell+Flowmaster70 3'',Superchips, Throttle 70mm,Talon 9.5-BOW II..
https://www.youtube.com/watch?v=fZqO_O_X0UQ
https://www.youtube.com/watch?v=-c2yVLHD0uA
http://pipos4x4.rajce.idnes.cz/
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 09-03-2018 01:18 PM od pipos4x4.)
09-03-2018 10:28 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)