Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Death Wobble a vibrace po liftu
Autor Zpráva
myšak Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 243
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Death Wobble a vibrace po liftu
tak jsem ho dneska uspesne zvedl o 3,5" a po sundani nohy z plynu je slyset huceni od zadniho kardanu.Co jsem udelal špatne? Panhardky nastavený,delsí spodni ramena......Zda se me ze zalomeni zadniho kardanu u napravy není uplne koser,ale u 3,5" ?
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 19-03-2012 10:38 PM od LandEagle.)
18-03-2012 06:01 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
crusader Offline
Rytíř templu

Příspěvků: 1 725
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 14
Příspěvek: #2
RE: vybrace po liftu
Co se zdá, to je sen... Důležitá je skutečnost. Změř úhly zalomení kardanu u přídavky a u nápravy, oba úhly musí být stejné! (Tj výstup z přídavky a osa hrušky musí být rovnoběžné!)
18-03-2012 06:13 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Dr.Ti. Offline
Mr.MB

Příspěvků: 3 518
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 30
Příspěvek: #3
RE: vibrace po liftu
Své JK má zvednuto 2" AEV liftem , auto má najeto asi 20 tis , takže není předpoklad mechanického opotřebení podvozkových skupin a bohužel jsem se rovněž zařadil do klubu DW. Příčiny a léčbu Wooblingu přední nápravy popisuje velmi fundovaně T.Hlaváč na stránkách JWC,
s dovolením zde uvedu jeho příspěvek:

problém je asi jasný! Je to špatná geometrie přední osy. Od výrobce mají přední kola nastaven příklon, sbíhavost a záklon rejdových čepů. Bohužel ty nápravy pod JK jsou měkký a tak se příklon časem zvětšuje.... pokud auto přizvednem, zmenší se záklon rejdových čepů a zvětší se sbíhavost. Pokud auto navíc zůstane na malých kolech, je zaděláno na rozkmitání přední osy při přejezdu nerovnosti. Léčba je jednoduchá. S autem na geometrii a nastavit! Mno sbíhavost ti udělaj, s odklonem nikdo nehne a záklon na sériovém autu neuděláš. Pokud jsi šikulka, aplikuješ excentry. Bohužel ti pomůžou tak maximálně u standartního podvozku. Na liftkit jsou většinou krátký... A tak je nutno buď koupit štylovací spodní ramena (cca 8.t. a více), nebo aplikovat sadu relocation bracket od AEV http://www.jeeptuning.cz/cz/katalog/wra ... napravy/97. Tahle sada je poměrně levná, avšak umožňuje nastavení jen pro 3,5" a 4,5" liftkit. Bob má jen Terraflex 2,5", ale stejně jsem mu zkusil tuto sadu aplikovat. Záklon má teď o 1° větší než tovární, ale woobling je pryč. Obecně je lepší větší záklon než menší. Navíc se potvrdilo, že čím větší a těžší pneu, tím menší riziko wooblingu.

Na řešení jsem již domluven,jakmile bude oprava provedena výše popsaným způsobem, sdělím výsledek.Každopádně je to hodně nepříjemný zážitek,kdy ve vyšší rychlosti na dálnici se vám rozkmitá náprava a auto musíte zastavit. Zdá se,že i malý 2"lift vyžaduje korekci záklonu.

Patriot, WK II,Renegade a Wranglery TJ+JK+JKU.
Tlustá čára --------------------------------------------
MB GLC
18-03-2012 06:20 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
myšak Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 243
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #4
RE: vybrace po liftu
no zda se me ze prave uhel zalomeni bude spatnej,zitra to zmerím jak pojedu geometrie a uvidím.Pokud budou spatne uhly co stím? Zkratit spodni ramena asi ne,prodlouzit horni a nebo zkratit pružinu
18-03-2012 06:41 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #5
RE: vybrace po liftu
hýbe se se spodníma ramenama ne horníma
18-03-2012 07:03 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
white Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 766
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 3
Příspěvek: #6
RE: vybrace po liftu
U 3,5" liftu by už asi chtělo spustit níž převodovku, jinak bude zalomení kardanu příliš velký. Co jsem koukal na lifty na WJ tak u 3,5" a větších jsou podložky pod vzpěru převodovky součástí, takže u ZJ by to mělo bejt stejný, pokud se pletu tak mě někdo opravte.
18-03-2012 07:16 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #7
RE: vybrace po liftu
A nebo tam dát SYE kit, ale to už začne být dost finančně náročný
18-03-2012 07:22 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
myšak Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 243
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #8
RE: vybrace po liftu
SYE by byl reseni,ale nejdriv zmerim uhly a pak se uvidi. Popoušti prevodovka? To ze pridavku spustím niž?
18-03-2012 07:27 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #9
RE: vybrace po liftu
Jo a tak zmenšíš zalomení kardanu. Ale než to uděláš, tak změř výstup(přídavka) a vstup(naprava) musí být spolu rovnoběžný.
18-03-2012 07:57 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
lucius Offline
JFcz-Používá247

Příspěvků: 6 592
Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 41
Příspěvek: #10
RE: vybrace po liftu
(18-03-2012 07:57 PM)Wily napsal(a):  Jo a tak zmenšíš zalomení kardanu. Ale než to uděláš, tak změř výstup(přídavka) a vstup(naprava) musí být spolu rovnoběžný.

mám taky sníženou převodovku

Jeep Grand Cherokee ZJ Base narozen Detroit 25.9.1992;
vin 1J4GZ68S8PC535917
https://www.youtube.com/channel/UCv2h3CF...6FqPnEguyA
18-03-2012 08:03 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 2 Host(é)