Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:
 

nebo Vytvořit nový účet

  Zapomenuté heslo?



Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elektronika Jeep WJ
Autor Zpráva
Ze3gg Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 6
Připojen(a): 07-01-2018
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Elektronika Jeep WJ
Ahoj, moc se omlouvám, ale jsem trochu špatný z toho co jsem provedl a tak se potřebuji zeptat.
Co jsem dělal: ladil jsem zadní blinkr, protože chvíli blikal a chvíli ne. Odmontoval jsem světlo a rozebral co se dalo. Tři kontakty na žárovce jsem moc nechápal. Navíc dvouvláknová žárovka na blinkru mi také moc neseděla. Rozebral jsem tedy i to druhé zadní světlo. Vše bylo stejné, jen to blikalo správně. Přendal jsem žárovku a "objímku" do neblikajícího světla a blikalo to. Neblikající objímku se žárovnou jsem přendal do blikajícího a nic. Vyměnil jsem tedy žárovky a žárovka byla dobrá a blikalo to.
A teď to bude špatně..., vzal jsem kablík a spojil nespojitelné a odpálil jsem pojistku. Hledal jsem pojistku tak, že jsem jednu po druhé vyndal a prohlédl a zase dal na místo. Našel jsem nakonec spálenou pojistku, sehnal jsem jinou a dal ji tam kam patří. Opatrně jsem zkotroloval objímky blinkrů a opravil blinkr tak aby blikal. Blinkr bliká, ale nejdou okna, svítí mi kontrolka pro airbag a bezpečnostní pás, nejde mi palubní počítač. Nevíte někdo co jsem dál poškodil? Auto jezdí, světla svítí, stěrače stírají :( zatím.
Dík za každý nápad.
Tom
23-04-2018 06:58 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #2
RE: Elektronika Jeep WJ
A kde jsi našel tu spálenou pojistku?

[Obrázky: power_dist_ctr_02.jpg]

[Obrázky: jblock_main.jpg]

[Obrázky: jblock_main2c.jpg]

Wrench, wheel, wrench, repeat...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited (prodán 16.9.23)
23-04-2018 07:14 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Holmis Offline
JFcz-Používá

Příspěvků: 133
Připojen(a): 11-01-2014
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #3
RE: Elektronika Jeep WJ
Asi budes muset projit znovu vsechny pojistky a hledat dalsi prasklou.

WJ 4.7 Limited LPG +3" Lovells pružiny + tlumiče Rancho, snorkel, Led bar Nevěřícník
YJ 2.5, 1989 - starouš pro srandu a postupné utápění peněz :-)
24-04-2018 05:02 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #4
RE: Elektronika Jeep WJ
(23-04-2018 06:58 PM)Ze3gg napsal(a):  Ahoj, moc se omlouvám, ale jsem trochu špatný z toho co jsem provedl a tak se potřebuji zeptat.
Co jsem dělal: ladil jsem zadní blinkr, protože chvíli blikal a chvíli ne. Odmontoval jsem světlo a rozebral co se dalo. Tři kontakty na žárovce jsem moc nechápal. Navíc dvouvláknová žárovka na blinkru mi také moc neseděla. Rozebral jsem tedy i to druhé zadní světlo. Vše bylo stejné, jen to blikalo správně. Přendal jsem žárovku a "objímku" do neblikajícího světla a blikalo to. Neblikající objímku se žárovnou jsem přendal do blikajícího a nic. Vyměnil jsem tedy žárovky a žárovka byla dobrá a blikalo to.
A teď to bude špatně..., vzal jsem kablík a spojil nespojitelné a odpálil jsem pojistku. Hledal jsem pojistku tak, že jsem jednu po druhé vyndal a prohlédl a zase dal na místo. Našel jsem nakonec spálenou pojistku, sehnal jsem jinou a dal ji tam kam patří. Opatrně jsem zkotroloval objímky blinkrů a opravil blinkr tak aby blikal. Blinkr bliká, ale nejdou okna, svítí mi kontrolka pro airbag a bezpečnostní pás, nejde mi palubní počítač. Nevíte někdo co jsem dál poškodil? Auto jezdí, světla svítí, stěrače stírají :( zatím.
Dík za každý nápad.
Tom

Ty zadní světla u WJ mají v podstatě všechny 2 vláknový žárovky i když je to někde zbytečný. Co se na těch světlech děje je to, že se vylamuje patice s kontaktama co je v tom světle, potom to random funguje a nefunguje, řešení je vyměnit celý světlo nebo jen tu patici, která jde vzít z US světla a přehodit nicméně se tam musí dodělat mlhovka ale jde to, neni to nic složitýho někde je tu ode mě vlákno o tom.

K tomu tvýmu problému asi bude nejrychlejší zajet na DRB a podívat se co nefunguje. Protože si nemyslím, že je to pojistkou ale prostě se něco někde přihodilo. Ty máš 2.7CRD co? Neni prodřenej hlavní svazek u tyče řízení? Na DRBu si můžeš projít všechny moduly a podívat se jak komunikují a co se tam odehrává.
24-04-2018 06:55 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Ze3gg Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 6
Připojen(a): 07-01-2018
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #5
RE: Elektronika Jeep WJ
Díky moc za pomoc.
Spálená pojistka byla (podle schématu od SleepyDelegate) F4 nebo F6. Vím určitě že byla modrá. Nevěřícník
Prolezl jsem znovu všechny pojistky a problém byl nakonec v nesprávně zacvaklých pojistkách F32 a F33. Byly vložené do takové žluté krytky a tu jsem tam asi špatně zacvaknul. Krytku jsem tedy vyhodil a dal tam jen pojistky a zdá se, že vše funguje jak má, zatím nebyl čas všechno zkontrolovat. Zadní světlo musím určitě koupit nové (někde jsem viděl jeté za 900,-), tohle není v dobrém stavu i když teď všechno svítí.

Díky
Tom
25-04-2018 06:08 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Wily Offline
Uz je taky pryc

Příspěvků: 14 404
Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 31
Příspěvek: #6
RE: Elektronika Jeep WJ
(25-04-2018 06:08 AM)Ze3gg napsal(a):  Díky moc za pomoc.
Spálená pojistka byla (podle schématu od SleepyDelegate) F4 nebo F6. Vím určitě že byla modrá. Nevěřícník
Prolezl jsem znovu všechny pojistky a problém byl nakonec v nesprávně zacvaklých pojistkách F32 a F33. Byly vložené do takové žluté krytky a tu jsem tam asi špatně zacvaknul. Krytku jsem tedy vyhodil a dal tam jen pojistky a zdá se, že vše funguje jak má, zatím nebyl čas všechno zkontrolovat. Zadní světlo musím určitě koupit nové (někde jsem viděl jeté za 900,-), tohle není v dobrém stavu i když teď všechno svítí.

Díky
Tom

jetý koupit můžeš, ale bude mít stejnej problém. Ty WJ to mají snad vylámaný všechny. Nejvíc to trpí na brzdovým/koncovým světle.
25-04-2018 06:29 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Frog Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvků: 27
Připojen(a): 23-07-2016
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #7
RE: Elektronika Jeep WJ
(23-04-2018 07:14 PM)SleepyDelegate napsal(a):  A kde jsi našel tu spálenou pojistku?

[Obrázky: power_dist_ctr_02.jpg]

[Obrázky: jblock_main.jpg]

[Obrázky: jblock_main2c.jpg]

která pojistka je na radio, k těm spodním pojistkám nemá někdo na co je která pojistka 1-33, díky Richard

Jeep Cherokee 2,7 CRDi WJ
01-05-2018 02:06 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
SleepyDelegate Offline
CmdrOrvis

Příspěvků: 1 913
Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 18
Příspěvek: #8
RE: Elektronika Jeep WJ
Zkus tohle:

(Radio by měla být F30)

   

Wrench, wheel, wrench, repeat...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis
2007 Jeep Commander 5.7 V8 HEMI Limited (prodán 16.9.23)
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 01-05-2018 04:44 PM od SleepyDelegate.)
01-05-2018 04:43 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Ze3gg Offline
JFcz-NOváček

Příspěvků: 6
Připojen(a): 07-01-2018
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #9
RE: Elektronika Jeep WJ
Tak díky všem, nakonec jsem to staré světlo sice pěkně rozchodil, ale už mám nové. Časem to začalo zase zlobit.
31-10-2018 07:02 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 




Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)