Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Přední parkovačky - úprava elektro
Autor Zpráva
Pavel M Offline
425 příspěvků na Jeep-clubu :-)

Připojen(a): 07-03-2012
Přidat uživateli hodnocení 15
Příspěvek: #1
Přední parkovačky - úprava elektro
Čau chlapi,

potřeboval bych poradit od elektro-odborníků Mrkálek

Potřebuju vyřešit následující věc:

Mám na autě parkovací žárovku v samostatný lampě. Je tam 12V 4W žárovička. Při zapnutí parkovaček se samozřejmě rozsvítí.
Moje představa je, nahradit tuhle žárovku 20W a připojit ji na stálý napětí od spínačky, aby svítila jako světlo pro denní svícení.
Se zapnutím parkoveč bych chtěl, aby tato žárovka pohasla na svítivost 4W jako původní.

Na žárovku musí být tudíž přivedeny dva plusové dráty. Jeden na přímo a jeden od spínače parkovaček a od těch parkovaček musí být útlum.
Jak to tedy řešit? Nějaké, relé, diody, odpory apod... Váhaveček
Umí tady někdo zpracovat jednoduché schéma?

Jeep Commander 3.0 CRD Overland, 2007, 2"lift - prodáno
25-06-2018 09:14 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Připojen(a): 24-11-2012
Přidat uživateli hodnocení 268
Příspěvek: #2
RE: Přední parkovačky - úprava elektro
Stoji ti ta prace za to vyrobit neco, co nebude mit funkci denniho sviceni a pri TK ti za to seberou technicak? Daji se koupit homologovana RL svetla a mas klid. Hlavne puvodni elektrika auta zustane nenapadena kutilem- zdroj budoucich problemu Nápadík

Just Enjoy Every Possibility!
JKR,AT, RT2LOW, 4,88 , 35, RCV, ZZ,FF, jako kava a rum ...... JazykoPlaz
(Cerne, silne, vonave a chytne za srdce)
25-06-2018 09:54 AM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro JaneK za tento příspěvek:
Jarda K
Wily Offline
Uz je taky pryc

Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 33
Příspěvek: #3
Podle mě je stejně lepší svitit normálně světlama aspoň je člověk vidět, což se v ČR hodí Chehták
25-06-2018 11:41 AM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro Wily za tento příspěvek:
vrchnikocour
Pavel M Offline

Příspěvek: #4
Stavím na tom, že na tom je tolik povolenejch vyjímek, že i na STK řekli, že se v tom ani prase nevyzná a světla odmítli řešit Chehták.
Má to z výroby parkovačky resp. pozičky v mlhovkách ( originál žlutý teď předělaný na bílý ). V hlavních světlech parkovačka není vůbec.

Takže bych prostě nechal svítit ty pomocný žárovky v mlhovkách jako denní, na přímo na spínačku a po zapnutí hl. světel by žárovka pohasla na parkovačku.

Policajti na silnici věděj prd a když budou remcat, tak jim ukážu čtyři popsaný A4 z výzkumáku s razítkem a následně schlalovací protokol z STK a je to. Mrkálek

... a je to furt menší zlo, než vysvětlovat policajtum, že jsem zapomněl rozsvítit.

(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 26-06-2018 01:00 PM od Pavel M.)
26-06-2018 12:58 PM
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvek: #5
Mas to vymyslene pekne a i si to tak udelej, je to tva vec. Ale vez, ze 4W zarovka ti denni sviceni nenahradi, bude to stejne jako bys opravdu zapomnel rosvitit a mezi ostatnimi nebudes videt. A o to byt videt vlastne v dennim sviceni trochu jde Chehták
Kdyz uz v prvnim prispevku oslovujes odborniky, musis pocitat s tim, ze se ti nektere jejich rady neslucitelne s bastlenim nebudou libit.
Kdyz uz to budes opravdu takhle bastlit, existuje zarovka stejna jako tva 4W ale halogenova a 6W, mozna 10, ted uz nevim. Je to parkovacka pro nejaky Mercedes. Mik ti ji urcite sezene. Resil jsem to takto pred 10 lety v jedne ze svych slepych ulicek. Bude to stejne naprd ale bude te hrat svedomi, ze jsi pro to udelal maximum. Stejne jako tenkrate hralo mne PalecNahoruTvrďák

26-06-2018 01:25 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
Pavel M Offline

Příspěvek: #6
Hned v prvním příspěvku píšu, že tu 4W žárovku jsem nahradil tou samou paticí, ale 20W.

26-06-2018 04:43 PM
JaneK Pryč
Záběhlický Seagal

Příspěvek: #7
Tak to jsem prehledl, omlouvam se.
Tak to uz budes videt. Jestli to vydrzi sklicko, uz nic nebrani. Chehták

26-06-2018 05:08 PM
KaCzaba Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 13-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 45
Příspěvek: #8
Origo to je stopro? Neprekopal to tak uz nekdo jiny kdo to ze statu dotahl? Videl jsem tento zpusob u JK i Wk/XK v nemecku. Ze radsi vrtali mlhovku jak hlavni lampu. Me u schvalovani vyjimek XK naznacili, at to dam radsi do ty lampy. At je klid.

Odesláno z Mate9 pomocí Tapatalk

KJ 3.7 ST silver, 2" lift, Magnaflow, AT3
KJ 3.7 ST black, stock
XK HEMI 2006, 2"lift,Dynomax, MyGig+locpick, AEV Pintler, Superchips, AT3
27-06-2018 06:29 PM
Pavel M Offline

Příspěvek: #9
No, nepřipadá mi to, že by to bylo vrtaný Váhaveček
Je tam taková plastová průchodka...

Bylo to auto určený na export do Mexika a jako nový v r. 2008 přitažený do Němec.

(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 27-06-2018 09:18 PM od Pavel M.)
27-06-2018 09:15 PM
Wily Offline
Uz je taky pryc

Připojen(a): 17-01-2012
Přidat uživateli hodnocení 33
Příspěvek: #10
útlum vyřešíš, tak že ty dvě světla můžeš zapojit do série, takže budou na 6V a nebo pomocí najakýho pwm regulátoru.
28-06-2018 07:45 AM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)