Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Fialka 5,2
Autor Zpráva
MiSiM Offline
JFcz-O'mladina

Připojen(a): 31-08-2017
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Fialka 5,2
Ahoj vsem,
sice uz mam Jeepa nejakej ten tejden, ale postupne sem budu vkladat novinky a blby dotazy Chehták.
Jak to vlastne zacalo:
Protoze poradny auta se prestaly delat kolem r. 2000, rozhod sem se poridit si nejakou atmosferickou V8 s nahonem na zadek, dokud jeste jsou. Adepti ve vyberu puvodne byly limuziny nebo kupe (nejvaznejsi Jaguar a Mercedes). Nakonec jsem se po procteni x diskusnich for a vzhledem ke stavu nasich cest rozhod neomezovat se jenom na auta primarne urceny na silnici (taky uz s pribyvajicim vekem nepotrebuju jezdit rychle) ale rek sem si proc ne offroad nebo SUV. Vzhledem k tomu, ze sem za to nechtel dat pul mega a vic, nekoukal jsem na LandCruisery, Range Rovery, G Mercedesy atd. a Grand Cherokee z toho nakonec vypadlo jako idealni volba - je za rozumny penize, ma atmosferu V8, je urcena pro evropskej trh takze neni problem to sehnat tady a odpada dovoz z USA + homologace.
1. generaci proto, ze je nejvic krabicoidni (vzhledove se mi libi vic Cherokee, ale nema V8 Zákeřníček).
Hledal jsem auto tak do 4 - 5 000 Eur, se slusnou kastli a interierem, v puvodnim stavu.
No, nakonec se podarilo a privezl sem si tohle:

Sen kazdyho kupce ojetyho auta - po panovi r.38, co s tim jezdil jenom v nedeli do kostela :D.
Realita - auto od soukrome osoby (2. majitel, koupil u dealera Chrysler - pravdepodobne prvni majitel dal na protiucet a odjel necim novejsim, servisni historie, najezd 202 tis., zachovalej interier, slusna kastle, mimo folii na zadnich oknech, dobastlenym vypinaci baterie v predni masce a silenych M/T gumach v original stavu. Mechanicky zadna hitparada, brzdy na vymenu, viskospojka taky, tlumice v hajzlu, vule v rizeni a dalsi drobnosti.
Ale stejne sem z toho vylez po 700 km (byl jsem pro nej v Nemecku az u belgickych hranic) s hubou od ucha k uchu Chehták.

ZJ 5,2 V8 ´95
11-07-2018 12:27 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
[-] Následující 8 uživatelé vyslovil/li Poděkování pro MiSiM za tento příspěvek:
Tarzan68, lucius, standa.t, PAPIN, MartyHQ, zapa, tomej231, Maacho
tomej231 Offline
JFcz-O'mladina

Připojen(a): 30-08-2016
Příspěvek: #2
RE: Fialka 5,2
Nech slúži, veľa šťastných kilometrov a pevné nervy Chehták PalecNahoru
11-07-2018 05:27 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
SleepyDelegate Offline
YouTube Certified Mechanic

Připojen(a): 21-08-2016
Přidat uživateli hodnocení 10
Příspěvek: #3
Chehták Stál jsem před rokem a půl před podobným dilema: XJ se mi líbilo víc, ale nemá V8... Takže jsem pořídil ZJ. Nutně jsem potřeboval Orvis a po tom, co jsem půl roku čekal, jestli mi Pakosta prodá toho svojeho, jsem nakonec koupil prvního, kterého jsem našel. A nelituji ani jediné vteřiny, kdy mi zaparkoval v garáži...

Spousta věcí se postupně začala ukazovat a už jsem do toho vrazil asi tak 75 tis a asi to nebude konečný účet, ale nevadí mi to, je to auto na hraní, není to daily driver... A z těch 75tis bylo 30 za výfukový systém od hlavy až k zadnímu nárazníku a 13tis za nové 5mm prahy, protože ty původní už byly děravý skrz na skrz, 12tis za díly od Mika (oleje, filtry, tlumiče), 6tis za nové brzdové kotouče a destičky, 6tis za nové silentbloky a těch 8 tis budou další blbosti, co jsem koupil (nová baterka, držák motoru a převodovky, 4 Spicer kříže atd...). Ty jo, to je asi poprvé, co jsem to sečetl, doufám, že to tu nebude číst moje hezčí polovička... Chehták

Motor mám teď venku a postupně ho dávám do stavu, ve kterém bych si ho přál mít.

Tak doufám, že jsem tě nevylekal a přeju ti, ať si s ním užiješ stejně zábavy, jaké já... Mrkálek

...Built, not bought...
1997 Jeep Grand Cherokee 5.2 V8 Orvis Edition
11-07-2018 06:18 PM
keramik Offline
JFcz-O'mladina

Připojen(a): 14-07-2012
Příspěvek: #4
Ať dělá radost Chehták
11-07-2018 06:21 PM
Mucha Offline
JFcz-O'mladina

Připojen(a): 20-11-2017
Příspěvek: #5
Dobrá volba. Ale takový stav se dá koupit v čr za každým druhým rohem. Do Belgie bych letěl, ale pro nevídaný stav, né pro šrot:=)))))))))))))Smíšek

WJ limited R.I.P.
11-07-2018 06:38 PM
standa.t Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 27-11-2011
Přidat uživateli hodnocení 142
Příspěvek: #6
(11-07-2018 06:38 PM)Mucha napsal(a):  Dobrá volba. Ale takový stav se dá koupit v čr za každým druhým rohem. Do Belgie bych letěl, ale pro nevídaný stav, né pro šrot:=)))))))))))))Smíšek

ty seš čoveče chytrej, skoro jako ten Rezlan Z_smoke

byli jsme a budem
...
...jdu svou vlastní cestou a k tomu mi dopomáhej... ...třeba JEEP ...

www.ttuning.cz
11-07-2018 08:05 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
kubas Offline
doktor bolíto

Připojen(a): 26-12-2013
Příspěvek: #7
Kdepak mu je asi konec?:))
11-07-2018 08:21 PM
Mucha Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvek: #8
proč nekoupit top stav ve strakonicích ale letět do belgie pro auto kde nic nefunguje?
toť otázka :=)
https://auto.bazos.cz/inzerat/89793429/J...2-1997.php

WJ limited R.I.P.
11-07-2018 08:23 PM
Mucha Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvek: #9
https://auto.bazos.cz/inzerat/91548466/J...-52-V8.php
Hradec Králové

WJ limited R.I.P.
11-07-2018 08:26 PM
Mucha Offline
JFcz-O'mladina

Příspěvek: #10
https://auto.bazos.cz/inzerat/90620038/J...ymenim.php
Praha

WJ limited R.I.P.
11-07-2018 08:27 PM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)