Vytvořit nový účet
x

Přihlašte se:

Uživatelské jméno:

Heslo:

nebo Vytvořit nový účet

Zapomenuté heslo?

Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hučení od přední nápravy při brždění motorem - Grand Cherokee 2006
Autor Zpráva
PavelG Offline
JFcz-NOváček

Připojen(a): 28-12-2016
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #1
Od přední nápravy se mi ozývá zvuk podobný hučení přidírajícího se ložiska. Dělá to ale pouze při jízdě z kopce při brždění motorem v rychlosti cca 60-80km/hod a hlavně při zařazené trojce a při přeřazování z vyššího převodu na nižší = větším brždění motorem. Při jízdě na neutrál, do kopce, přidaní plynu je vše naprosto v pořádku. Vyměnil jsem komplet všechna ložiska předního diferenciálu, problém ale zůstal. Máte s tím někdo zkušenost nebo nápad, čím by to mohlo být? Děkuji
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 28-02-2019 06:10 PM od PavelG.)
28-02-2019 06:01 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pipos4x4 Offline
Jeep x Jeeb

Připojen(a): 22-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 47
Příspěvek: #2
RE: Hučení od přední nápravy při brždění motorem - Grand Cherokee 2006
Jak moc je vlasne pripnutej predek ?? Nepripina se az pri prokluzu?? Ze by se to prenaselo z pridavky kardanem ??? Na redukci by to bylo 50/50 a jasny ze je to predek, ale proc pri ubrani rve predek ??? Lozisko na vystupu pridavky ??? Nebo suchej kloub na prednim kardanu?? Pokud delali predni dif, meli kardan venku a bylo by to v ruce poznat.....nedavno na WJ delal bordej suchej zadni kloub na kardanu, pri properovani to bylo hrozny......jinak OK.....manzeta nova, namazano a je klid

Jeeb G Ch 4,7 V8-LA +6,5'',NV 241, diff 4.625+AVM, 2x TJM Lock, 37'' KM2, 36" Simex T3, 200Cell+Flowmaster70 3'', Talon 9.5-BOW II..
https://www.youtube.com/watch?v=fZqO_O_X0UQ
https://www.youtube.com/watch?v=x--C4KzScOE
http://pipos4x4.rajce.idnes.cz/
28-02-2019 08:13 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
zapa Offline
JFcz-Používá247

Připojen(a): 01-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 19
Příspěvek: #3
Měnil jsi sám,bortící podložka dotažená na správný Nm.

Commander XK 5,7 LPG
Grand Cherokee WH 5,7 LPG
28-02-2019 08:17 PM
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
pipos4x4 Offline
Jeep x Jeeb

Připojen(a): 22-12-2011
Přidat uživateli hodnocení 47
Příspěvek: #4
Pokud zustal sterej prevod , co uz je vybrousenej, muze to hucet dal, jak vypadaly zuby,kdo to delal , kolik to ma KM dle tacho, kolik KM doopravdy....???? Radit na netu je loterie

Jeeb G Ch 4,7 V8-LA +6,5'',NV 241, diff 4.625+AVM, 2x TJM Lock, 37'' KM2, 36" Simex T3, 200Cell+Flowmaster70 3'', Talon 9.5-BOW II..
https://www.youtube.com/watch?v=fZqO_O_X0UQ
https://www.youtube.com/watch?v=x--C4KzScOE
http://pipos4x4.rajce.idnes.cz/
28-02-2019 08:32 PM
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Přidej Poděkování Odpovědět s citací příspěvku
LandEagle Offline

Připojen(a): 05-09-2016
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #5
rozklad rezonanci pozkozenyho loziska v podvozku wk je dokonalost sama. poznat co je vzadu a v predu kdyz to je kazdou chvili jinde a zkazdeho mista v aute to zni jinak je k nezaplaceni

mel sem stesti. asi na paty pokus to byla pozkozena jedna loziskova draha v zadnim difedencialu.

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked)
JEEPLESS NOW
28-02-2019 09:21 PM
[-] Následující 1 uživatel vyslovil/li Poděkování pro LandEagle za tento příspěvek:
standa.t
PavelG Offline
JFcz-NOváček

Připojen(a): 28-12-2016
Přidat uživateli hodnocení 0
Příspěvek: #6
Auto má najeto 177tis – jak tacho, podle všeho i opravdu – je to od začátku koupené v CZ, kupoval jsem ho u autorizovaného prodejce, který ho i prodával předchozímu majiteli a bral ho protihodnoutou za novýho Granda. Výměnu ložisek jsem dělal sám, zuby vypadaly OK, starej olej taky čistej - pár šupin tam bylo, ale nic extra. Oproti oleji v zadním difu skoro jako novej
Bortící podložku jsem dal novou, utahovací moment při dotahování 300N.m cvakal, 340 N.m postupně dotahoval. Nejsem si pak jistej přesným momentem otáčením samotné hrušky po dotažení, ale zkoušel jsem několikrát sundat kardan a mírně dotáhnout, ale to je úplně bez jakékoliv změny.
Předek prý běžně nezabírá a funguje to jako zadokolka, ale sám nevím – tohle mi řekli v autorizáku, když mi nacenili nejistou opravu na cca 50tis Kč, začal jsem to řešit po vlastní ose. Ale je zvláštní, že prakticky nedošlo k žádné změně po výměně ložisek v difu – takže si říkám, jestli není problém ještě někde jinde
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 28-02-2019 09:23 PM od PavelG.)
28-02-2019 09:22 PM
LandEagle Offline

Připojen(a): 05-09-2016
Přidat uživateli hodnocení 5
Příspěvek: #7
olej je zadniho diffu vzdycky u wk vypada jak sracky. nedostatecne je tam reseny kryto odvetravani a i v silnicnim provozu to do sebe taha veskerej bordel.

takze kdyz dodrzujes intervaly, tak to pulku jezdi v kasi. nez ti dojde ze je neco spatne, mas 230nalitano a pak dalsich 20ridis karosu nez uveris ze je to prave zadni diferak, protoze uz si muzes vybrat jen mezi nim a rozvodovkou :)

vyvest z vetrani difu hadicku nahoru a ohnout dolu..

S Jeepem poznas lidi.

ZJ 4 stock and beautiful laredo (sold)
ZJ 5.2 stock and evil limited (sold)
WJ 4.7 HO, Overland, all goodies in (wrecked)
WK 3.7 unlimited tested (wrecked)
JEEPLESS NOW
01-03-2019 08:22 AM
Odpovědět 

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)